Skocz do zawartości

Inż.Maliniak

Uczestnik
  • Posty

    54
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Inż.Maliniak

  1. Cytat

    Tak jak pisałam w innym poście na ogrzewanie podłogowe polecam instalację podłogi warstwowej (dwu- lub trójwarstwowej). Warstwowa budowa deski zapewnia daleko większą stabilność kształtu i wymiarów poszczególnych jej elementów niż posadzki lite. Taka konstrukcja deski pozwala na optymalne przewodzenie ciepła, co jest kwestią kluczową przy ogrzewaniu podłogowym.



    tak, tak, nawet 100 warstwowy barlinek nie dorówna pergo czy balterio, bo to badziew. wystarczy poczytać wypowiedzi użytkowników.
  2. Cytat

    Moim znajomi mają taką lodóweczkę: side by siede AEG kupioną w profi-kuchnia.pl, bardzo chwalą, chodzi jak talala, dobrze chłodzi i mrozi icon_smile.gif Jest też z tego co mówią pojemna.



    ja na to patrzę pod katem uszczelek przy drzwiach - w jednodrzwiowej mniej możliwosci popsucia się i odklejenia takowych, wiec wybór oczywisty. chociaż nie powiem, dwudrzwiowe robia wrażenie wygladem.
  3. Cytat

    Lite drewno jest oczywiście świetne ale niestety też znacznie droższe od desek warstwowych. Płaci się za materiał + wykończenie + chemia a w przypadku np. deski barlineckiej masz drewno wykończone, które można samemu ułożyć więc nie płacisz za nic dodatkowo.



    a koniec końców to wszystko tak naszprycowane chemią, ze teksty o naturalnosci można odłożyć do lamusa ;)
  4. Cytat

    Witam.

    Nie chciales farby, ale sprawdz sobie farby lateksowe. Elegancko schodzi wszystko bez szorowania. I odbija sie swiatlo na takiej scianie jak w lustrze.

    Pozdrawiam



    ja mam lateksowe i nieprawda, ze można myć, zostają ślady, a brud nie schodzi :/
  5. Cytat

    Chyba Inż. REKLAMA........ pozwolę się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że deska się nie nadaje na ogrzewanie podłogowe. Owszem lita nie daje odpowiedniego efektu grzewczego ale deska warstwowa jak najbardziej się nadaje. Na szczęście nie jesteśmy skazani na panele, można mieć i drewno i ogrzewanie podłogowe.



    chyba antyreklama barlinka. i pozwalaj sobie na co chcesz, ale przeważają opinie, ze deski odpadaja przy ogrzewaniu podłogowym, bo raz ze wysychają i się robią przerwy, a dwa ze za bardzo izolują ciepło i nie dostaje się do pomieszczeń. rozumiem, ze ta warstwowa to barlinka najlepsza i stad twoje oburzenie? icon_biggrin.gif
  6. Cytat

    I nie położyłem icon_biggrin.gif Z racji tego ,że miałem już farbę to kupiłem takie cudo jak Struktural średnie ziarno dodałem to do farby i tym pomalowałem ,wyszedł efekt baranka i wszelkie ślady zanikły.
    A zapomniałem napisać ,że przed pomalowaniem na łączeniach płyt na suficie wyszły małe pęknięcia na tynku cementowo-wapiennym i ja te pęknięcia zaszpachlowałem gładzią i całość przetarłem mokrą szmatką aby nadmiar wytrzeć i niestety choć tego nadmiaru zostało niewiele to po pomalowaniu wyszły miejsca połyskujące. I za pomocą tego baranka struktura się wyrównała.



    Czyli jednak do odważnych świat należy ;) zapamiętam na przyszłość, ze tak można.
  7. Cytat

    Pamiętaj, że producent paneli daje na nie gwarancje tylko wtedy gdy są ułożone dokładnie z instrukcją więc jeżeli to nie jest tania podłoga może lepiej poprosić o pomoc fachowca.



    a nie brałes pod uwagę, ze może ten podkład jest za cienki i trzeba wziąc jakiś grubszy?
  8. Cytat

    W zasadzie to zawsze należy robić jedno: nadzorować pracę fachowców, tak aby potem nie być rozczarowanym efektem wykończenia. Kłania się tez profesjonalna ekipa,która z reguły nie jest tania.



    U znajomych fachowcy od płytek dostali projekty do rąk, znaczy wizualizacje, a i tak 3 razy musieli zdejmować płytki, bo źle poukładali icon_biggrin.gif Non stop trzeba im na ręce patrzeć.
  9. Cytat

    Witam.

    Mam następujący problem. Kładę panele w pokoju w blokach z lat 70ych. W pokoju zrobiona jest wylewka, lecz różnica z poziomem przedpokoju wynosi 24 mm. Panele + podkład mają 14 mm. Pozostaje 10mm różnicy. Nie chcę robić kolejnej wylewki. Zamiast tego chcę położyć płytę OSB 12mm.
    Bez płyty OSB montaż paneli pewnie byłby taki: przyklejam folię do podłogi, do folii przyklejam podkład a na nim kładę panele.
    Jak to zrobić z płytą OSB? Czy ją przykleić czy zamocować kołkami? Czy używam wtedy folii a jeśli tak to czy idzie ona na wylewkę czy dopiero na płytę OSB? Czy podkład idzie pod czy na płytę OSB?

    Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś szczegółowo opisał kolejność warstw i sposoby mocowania. Z góry serdeczne dzięki.



    spokojnie mozesz płytę kłaść na wylewkę, chyba nawet nie trzeba jej jakoś mocno przymocowywać, ale jak poszperasz w goglach, to ci podpowiedzą, bo to często tosowane rozwiązanie. moja kumpela miała tak robić, ze na stare decy położy osb i piankę i panele, ale się okazało, ze folia wystarczy icon_smile.gif ona ma własnie wenge afrykańskie, takie ciemne panele.
  10. Cytat

    Dużo droższy?



    no niestety dużo droższy. taniej wyjdzie ci albo dobry panel - quick step, balterio, albo płytki drewnopodobnie (bo rozumiem, ze zależy ci na tym, żeby wyglądało jak drewno?). poza tym wiesz, drewno to drewno, dużo bardziej się niszczy niż powyższe, więc zwłaszcza w salonie nie jest to dobry pomysł. tam wszyscy chodzą, szurają, a jak jeszcze jest wyjście na taraz i się wnosi brud, to juz w ogóe.
  11. Cytat

    Zdecydowanie nie masz racji. icon_biggrin.gif

    W Polsce nie ma regulacji w tym zakresie, ale niemiecka norma, dopuszcza stosowanie na wodnym ogrzewaniu podłogowym, materiały, których opór cieplny nie przekracza 0,15m2K/W, a to oznacza, że lita deska o gr. 2,2cm (czyli typowa „deska podłogowa”) z;
    - drewna dębowego, ma opór cieplny 0,11m2K/W,
    - drewna jesionowego, bukowego, ma opór cieplny 0,146m2/K/W.
    Czyli jak najbardziej można, przy czym należy pamiętać, że drewno ma dużą możliwość akumulacji ciepła, przez co zwiększa się bezwładność ogrzewania.



    móc to może można, ale to nie jest polecane rozwiązanie, bo drewno bardzo wysycha pod wpływem ciepła i się robia szpary.
  12. Cytat

    A ja proponuję, przed zakupem drewnianych, wykonać prosty test. Mocno uderzyć w drewno kanciastym przedmiotem (kluczykiem od auta) i sprawdzić, czy nie ma odkształceń (wgnieceń) – nawet w przypadku drewna tzw. twardego.
    Założę się że wyniki będą zaskakujące. Pamiętajmy, że wyroby z drewna nie są oznaczone klasą ścieralności (twardości).



    ano własnie. deski są fajne, łądne, piękne, ale niewytrzymałe toto. i ciężko wymienić, o cyklinowaniu nie wspomnę icon_smile.gif w sumie jakby się człowiek uparł, to i płytkę potłucze, więc jest powód, zeby wybrać panele. ale jakoś nie widze tych za 25 złotych.
  13. Cytat

    ja u siebie na styropian folii nie kładłem natomiast folie pod panele trzeba położyć koniecznie żeby nie ciąghnęly wigoci od podłogi a co do wysychania to musi wyschnąć zanim położysz podłogę nawet są specjalne maszyny do odsysania wiglgoci z podłogi używane głownie przed układaniem parkietu.



    u mojego brata było coś kładzione, żeby zabezpieczyć panele, jakiś podkład od producenta paneli, balterio, ale zastrzelnie mnie, nie pamiętam, co to było. ale zanim cokolwiek robił na podłodze, to schło to parę tygodni. wylewka znaczy, wiec tez mi się nie wydaje, zeby tydzien starczył. chyba to niebezpieczne. zwłaszcza jak masz podłogówkę.
  14. Cytat

    Też lubię drewniane podłogi. U siebie mam panele, które nie za bardzo mi się podobają. A jak wygląda czyszczenie takiej podłogi? I dlaczego wybraliście bielone, a nie ciemne drewno? Bo ja wolę właśnie ciemne. Nie widać tak bardzo brudu.



    to po co żeś kupował/a cos, co ci się nie podoba icon_biggrin.gif z tego, co słyszałem właśnie na ciemnych bardziej widać brud. a dla mnie ładne panele nie są do odróżnienia od deski. natomiast wiem jedno, ani jedno, ani drugie jest naturalne. przecież deski się też impregnuje, lakieruje i tp, żeby się nie udzkadzały, miały kolor. niech mi ktos powie, że np wenge balterio jest brzydsze niż to, co na zdjeciach.
  15. Cytat

    5 mm lepiej tłumi, a 3 mm mniej się odkształca, więc jeśli poniżej nie masz komu tuptać nad głową (podłoga na parterze) to możesz położyć cieńszą



    No to zależy od tego, jakie masz panele, w sensie jaką grubość i jaki masz poziom/planujesz mieć w innych pomieszczeniach. no i rzecz jasna jakie jest podłoze, czy stare deski czy wylewka.
  16. Cytat

    Tak, to prawda ze w kuchni "dużo się dzieje", ale nie tylko kafelki są łatwe w czyszczeniu. Można położyć twarde drewno, odporne na ścierania i inne uszkodzenia, dodatkowo dobrze je zabezpieczyć. A wiadomo ze podłoga drewniana nie ma sobie równych, ociepli wygląd Twojej kuchni.



    możnaby połączyć te dwa wątki o podłodze w kuchni jeden, bo trzeba się powa=tarzać ;P gres jest spoko, dobrze się czyści, płytki to samo, ale zimno w nogi. zwłaszcza w bloku, jak się nie ma ogrzewania podłogowego. deska to za duże ryzyko, nawet już nie chodzi o wilgość, tylko zniszczenia. a wymiana czy cyklinowanie sa drogeie i czasochłonne. najlepsze sa laminaty, byle nie z marketu. pergo, balterio, quick step. i wtedy można przemyć mopem i starczy. bo wiem, ze takie gorsze to niektórzy na kolanach szorują icon_biggrin.gif
  17. Cytat

    Myślę, że zamontowanie kotła kondensacyjnego wiszącego i poprowadzenie podłogówki będzie najlepszym dodatkiem do ogrzewania kominkiem.



    ogólnie kominek to jest bardziej taki dodatek, a nie główne ogrzewanie domu. jak sie buduje nowy, to podłogówka jest najlepszym rozwiązaniem. co prawda wielbiciele deski maja potem dylemat, panel czy płytki, ale myśle, ze nie ma co się wahać.
  18. Cytat

    My jeszcze nie położyliśmy paneli, jesteśmy w trakcie generalnego remontu. Zastanawiamy się nad panelami Classen do korytarza, a w pokojach położymy Vox. Nie wiem co z kuchnią, czy dawać panele czy nie?



    u mojego brata jest cały dom zrobiony w panelach, łącznie z kuchnią i jest spoko. ale wiem, ze takie panele marketowe mogą kiepsko znosić wilgość, a w kuchni się zdarza pozalewać co nieco. więc jak chcesz panele, to już musisz coś z wyższej półki, jak balterio albo qs. natomiast sam pomysł jest ok.
  19. Cytat

    A ja caly czas obstaje jednak przy drewnie, tesotwalem panele i mi sie szybko zdzieraja, po remoncie kupiłem deskę jesion selekt olejowaną Barlinka, to trzyma juz pare lat bez zarysowan.



    Barlinek ma na forach raczej kiepskie opinie, szybko sie niszczy. i nie wiem, skad pomysl, ze panele sie szybko zdzieraja, chyba ze mowa o szajsie z marketu za 30 zł. deska na ogrzewaniu bardzo wysycha i robia sie szpary, ktorych niczym nie zatkasz. niektóre firmy specjalizują się w panelach na podłogówkę - np balterio. mają też specjalne podkłady, poczytaj sobie.
×
×
  • Utwórz nowe...