Skocz do zawartości

Krzysztof Krysiński

Uczestnik
  • Posty

    48
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Krzysztof Krysiński

  1. Jeśli już masz zamontowane ogrodzenie panelowe, to dobrym rozwiązaniem będzie dodanie do nich przesłon ogrodzeniowych. Jeżeli Twoje panele są z przegięciem 3D, np. model Nylofor 3D, to możesz do nich dokupić przesłony Screeno Line. Przesłony wsuwa się w przęsła panelu, więc dzieci nie będą miały możliwości włożenia paluszków w szpary. Co sądzisz?
     

    132672s_1beka.jpg

  2. Dnia 29.09.2018 o 14:29, TMS napisał:

    Witam serdecznie.

    Mam takie pytanko, raczej techniczne więc jeśli pomyliłem dział to z góry przepraszam. Do rzeczy. Mam działkę w "cichym" zalesionym terenie na której chcę postawić dom. Niestety ok 300m od działki biegnie autostrada która generuje sporo hałasu. Zależnie od kierunku wiatru na działce jest albo cisza albo hałas >60-70 dB. I teraz moje pytanko czy postawienie wysokiego, pełnego, drewnianego płotu tak ok 3m lub więcej, pomoże w jakiś sposób z tłumić lub odbić hałas z autostrady ?.  

     

    Jeśli zależy Ci na stłumieniu hałasów, to polecam zapoznać się z gabionami i murkami gabionowymi - są wykonane z metalowych koszy (gabiony) lub połączonych ze sobą paneli ogrodzeniowych (murki), które można uzupełnić np. kamieniami, drewnem czy szkłem. Dzięki szczelnemu wypełnieniu nie tylko zapewnią prywatność na posesji, ale też stłumią hałasy. 

     

     

    konstrukcje-gabionowe-murek-gabionowy-zenturo-2-3.jpg

  3. Dnia 17.07.2020 o 21:04, Pomocnik napisał:

    Panele ogrodzeniowe firmy Betafence, charakteryzujące się wytrzymałością i bezpieczeństwem połączonym z elegancją, posłużyły do ogrodzenia ekskluzywnej willi położonej we włoskim regionie Udine.

     

    Pełna treść artykułu pod adresem:
    https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/puls-branzy/18293-Wloska-willa-chroniona-przez-panele-Zenturo

     

     

    Murki gabionowe Zenturo zdecydowanie zachwycają! Wypełnienie każdy może dostosować do swoich potrzeb, tutaj kamienie się bardzo dobrze zgrywają z architekturą domu, ale jeśli komuś zależy na nieco bardziej naturalnym wyglądzie, to kora drzew czy samo drewno, też świetnie się sprawdzi. Same murki są wykonane ze stalowych paneli, które są odpowiednio zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu będą cieszyć oko przez długie lata. Zobaczcie:

     

     

     

    Betafence-murki-gabionowe-Murki-Gabionowe-Zenturo-129119S_1BEKA.jpg

  4. Dnia 1.04.2020 o 09:20, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

    Z drewnem potem jest zabawa. Zabezpieczanie drewna i inne zabiegi. Kompozyt raczej jest odporny na upływ czasu :)Zawsze można pójść krok dalej i mieć na wieki, wieków.

     

    Trzeba przyznać, że drewniane ogrodzenie ma swój urok, lecz niestety sam materiał nie jest już tak trwały, a po krótkim czasie przestaje zachwycać i wymaga renowacji i to częstej. Osobiście uważam, że bardziej praktycznym i trwalszym rozwiązaniem jest stalowe ogrodzenie panelowe, które w razie potrzeby umożliwia nam dołączenie do niego drewnianych przesłon. Dzięki przesłonom możemy wybrać, który fragment ogrodzenia chcemy zasłonić, a jak zmienimy koncepcję, wysunąć przęsła.


     

    imageproxy.php.jpeg

  5. Dnia 5.05.2020 o 15:12, Gość napisał:

     

     

    A koszt? to projekt, materiał, obróbka, wykończenie, montaż... inne ceny w marketach, inne w tartaku... tyle możliwości, a danych niewiele...

     

    Musisz zdawać sobie sprawę, że drewniane ogrodzenie wymaga dbałości o nie i konserwacji co parę lat... nawet w przypadku doskonale zabezpieczonego materiału, a w Twojej sytuacji to ok. 120 metrów...

     

     

    Przy wyborze ogrodzenia, musimy dobrze przemyśleć materiał z jakiego jest ono wykonane. Zgadzam się z tym, że często używane drewno jest materiałem tanim, lecz niestety najmniej odpornym na czynniki zewnętrzne, a z tego powodu szybko traci swój urok. Osobiście polecam wykonanie ogrodzenia ze stali, która zapewni większą trwałość i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Jeśli jednak chcemy by nasze ogrodzenie miało drewniany charakter, to istnieje możliwość połączenia stalowego ogrodzenia panelowego z drewnianymi przesłonami. Tutaj przykład takiego połączenia z wykorzystaniem paneli Nylofor:



     

    imageproxy.php-2.jpeg

  6. Cytat

    Biorąc pod uwagę, że ogrodzenie jest "raz na całe życie:, o ile nie jest to siatka na słupkach, proponuję przemyśleć temat i zainwestować w coś "porządnego". Solidny mur, może z ażurami.



    Trudno się nie zgodzić. W perspektywie czasu zaoszczędzimy na kosztach renowacji ogrodzenia. Jednak, dlaczego mur? Myślę, że lepszym rozwiązaniem będą panele ogrodzeniowe o poziomym układzie szczebli. Tylko przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na szerokość rozstawionych szczebli, by ogrodzenie nie było drabiną dla intruza. Poszczególne szczeble muszą być ułożone na tyle wąsko, by nie można było w nie włożyć stopy, czy dłoni.
  7. Cytat

    Ciekawa polemika, fakt faktem, ze wybór jest ogromny, to juz nie te czasy, w których dominowała siatka ogrodzeniowa Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_smile.gif" border="0">



    Zgadzam się z Tobą w stu procentach. icon_smile.gif Obecnie coraz bardziej zwracamy uwagę na wygląd ogrodzenia. Rynek oferuje szeroki wachlarz produktów takich, jak np. panele ogrodzeniowe, murki gabionowe, gabiony. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
  8. Cytat

    Wybieram ogrodzenie do domu z żoną. Żonka upiera się przy ogrodzeniu drewnianym, bo takie zobaczyła gdzie s u koleżanki i chciałaby takie mieć u siebie. Na nic tłumaczenie, że drewno trzeba stale konserwować i jesto to pracochłonne. Poza tym, jak dla mnie, drewniane ogrodzenia kojarzą się z ogrodzeniami dla koni. Po cichaczu przed żoną rozglądam się za ogrodzeniami metalowymi kutymi – moim zdaniem są praktyczniejsze. Zapoznałem się po trochu z ofertą Restalmet i podobają mi się ich ogrodzenia, które są metalowe. I teraz – czy metal po jakimś czasie nie zacznie mi rdzewieć? Co wybrać – butwiejące drewno czy rdzewiejący metal? Pozdrawiam.



    Drewno należy regularnie konserwować. Natomiast kupując ogrodzenie stalowe ocynkowane i powleczone PVC będziesz mógł się cieszyć ładnym ogrodzeniem przez wiele lat. Pamiętaj, że producenci dają gwarancję na swoje produkty. Obecnie najdłuższą rękojmię gwarantuje firma Betafence - nawet do 20 lat, co świadczy wyłącznie o wysokiej jakości asortymentu.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński
  9. Wybór ogrodzenia jest dość istotny. Jego podstawową funkcją jest ochrona posesji, dlatego zgadzam się z Kazikiem, że ogrodzenie wykonane z metalu jest solidne i trwałe. Warto przy zakupie tego typu ogrodzenia zwrócić uwagę na zastosowaną powłokę antykorozyjną, która decyduje o żywotności produktu. I wygodzie użytkowania, bo im lepsze zabezpieczenie przed korozją, tym więcej świętego spokoju dla pana domu ;)

    Krzysztof Krysiński
  10. Firma Betafence posiada w swojej ofercie panele ogrodzeniowe Securifor, które mogą mieć wysokość nawet 6 m. Ich ważną zaletą jest: duża sztywność i wytrzymałość, grube druty (które trudno jest przeciąć), małe oczka (po których nie da się wspinać). Jeśli postawisz je na podmurówce, to będzie problem, żeby podkopać ogrodzenie. W górnej części panele można uzupełnić dodatkowo drutem kolczastym lub żyletkowym.

    Panele są wytrzymałe, a jednocześnie przezierne. Umożliwiają monitoring. Występują w wersji płaskiej lub z przegięciami (Securifor 3D).



    Inną opcją mogą być zgrzewane siatki Fortinet, na których również można zamontować drut kolczasty na tyłach działki.

  11. Cytat

    Widzisz ,praktycznie sam sobie na to odpowiedziałeś co jest powodem tych białych wykwitów a jak zaradzić to napisał 17remi58.
    A co do wilgoci to dziwne żeby jej nie było skoro to ogrodzenie a na nie działają wszystkie siły natury z wilgocią włącznie.
    Na to tylko chemia pomoże i to dobra chemia.



    Polecam spróbować na małym obszarze murku wyczyścić go testowo rozcieńczonym w wodzie sokiem z cytryny albo kwaskiem cytrynowym. Jeśli wykwity to węglany wapnia, to powinno się udać. Uważajcie tylko na rośliny przy ogrodzeniu. Kwas może je wyżreć.

    K.
  12. Wybierając ogrodzenie zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wygląd. Nie możemy jednak kierować się tylko dizajnem. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednia powłoka – w zależności od czynników zewnętrznych mających oddziaływać na ogrodzenie, zapewni nam długoletnią ochronę przed korozją. Kluczową rolę odgrywają tu powłoki antykorozyjne, nakładane na druty ogrodzeń w różnych technologiach.

    Standardowo drut służący do wykonania ogrodzeń powinien być pokryty cynkiem. Niezależnie więc od tego, jaka technologia powłoki końcowej zostanie zastosowana, wybierając ogrodzenie trzeba mieć pewność, że producent zastosował do jego wykonania drut ocynkowany.

    Na drut ocynkowy nakładana jest warstwa zabezpieczająca, wykonana z poliestru (zwanego popularnie farbą proszkową) lub też PCV (polichlorek winylu). Poliester doskonale zabezpiecza drut przed działaniem czynników atmosferycznych, nadaje naszemu ogrodzeniu wygląd gładki i połyskliwy. Natomiast PCV jest jeszcze solidniejszą powłoką, którą otrzymujemy ze stopionego plastiku. Należy pamiętać, że czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg, są głównym zagrożeniem dla ogrodzenia, dlatego też przed jego zakupem upewnijmy się, że zarówno sam drut, jak i powłoki są najwyższej jakości.
  13. W zależności od tego, do jakiego obszaru brama będzie strzegła wjazdu, musimy wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze tej odpowiedniej. Źle dobrana brama może nie spełnić naszych oczekiwań, zarówno w jej użytkowaniu, jak i trwałości.

    Pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, jest charakter miejsca, w jakim chcemy zainstalować bramę. Musimy wziąć pod uwagę, ile razy w ciągu dnia brama będzie otwierana i zamykana. Dla domków jednorodzinnych odpowiednia będzie Egidia (firmy Betafence), natomiast dla osiedli mieszkaniowych, gdzie samochody często wjeżdżają i wyjeżdząją, polecam masywniejszą Robustę (również Betafence).
    Kolejną ważną rzeczą jest ustalenie, jakie pojazdy będą przez tę bramę przejeżdżać (minimalna szerokość bramy to szerokość samochodu + 2 metry), czym chcemy ją wypełnić (panele ogrodzeniowe, palisada) i jaką gwarancję zapewni nam dostawca.

    Więcej informacji na temat wyboru bramy znajdziesz w poradniku o bramach na ogradzamy.pl.
  14. Cytat

    A zna ktoś stronę z przejrzystym cennikiem gabionów? Jakoś słabo idzie mi guglanie z tym hasłem.


    Mathir,

    firma Betafence oferuje gabiony, ale kosze produkowane są i wycenione na indywidualne zlecenie. Najlepiej jest wysłać zapytanie do firmy w tej sprawie.

    Link do wyszukiwarki dystrybutorów na terenie całej Polski: http://www.ogradzamy.pl/strefa-architekta/dystrybutorzy/

    Natomiast z ekspertem można się skontaktować poprzez formularz w zakładce: http://www.ogradzamy.pl/strefa-klienta/kon...kt-z-ekspertem/

    Wszystkie informacje nt. produktu, tj. wymiary, parametry techniczne, powłokę itd. znajdziecie tutaj http://www.ogradzamy.pl/strefa-architekta/...kty/gabiony,52/

    Przypominam tylko, że gabiony to naprawdę ciężkie konstrukcje, zwłaszcza, gdy są wypełnione kamieniami lub cegłą i wymagają specjalistycznego montażu. Potwierdzam informację, że sekretem trwałości jest specjalna siatka zgrzewana.



    Cytat

    Nie rozumiem dlaczego tak sądzisz Modna, uważam że ogród można urządzać w różnym stylu. Jak ktoś chce styl nowoczesny to czemu nie, albo tylko naturalny albo połączenie jednego z drugim.

    Mnie podoba sie właśnie taki eklektyzm. Nadal się zastanawiam czy nie wykorzystać tych gabionów w swoim ogrodzie. tylko nadal nie wiem jak...


    Gabiony to niezwykłe konstrukcje, które mogą mieć bardzo wiele zastosowań, np. jako:
    • wolnostojące słupy dekoracyjne
    • meble w ogrodzie (ławy, stoły, siedziska)
    • ścianki działowe, przegrody
    • murki wygłuszające od strony ulicy (gabiony mają właściwości pochłaniające hałas, dlatego stosowane są również przy autorstradach i drogach szybkiego ruchu)
    • zabezpieczenia skarp
    Zachęcam do przeczytania inspiracji: Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.ogradzamy.pl/strefa-architekta/...elem-sztuki,25/




     
  15. Zbliża się lato, więc warto umilić sobie pobyt w ogrodzie. Co powiecie na wykonanie przytulnego, dyskretnego murku gabionowego, żeby odgrodzić się od spojrzeń sąsiadów?

    Murek gabionowy składa się z dwóch równolegle położonych paneli Zenturo, zakończonych specjalnymi słupami. Prostopadłościenną przestrzeń wypełnia się różnymi materiałami. Mogą to być kamienie, kora, ekologiczne szkło z recyklingu, liście, pnie. Co sobie tylko wymyślicie.

    Każdy murek jest inny. Sami musicie sobie zamylić własną koncepcję wypełnienia.

    Można go wykonać samemu. Prosta instrukcja montażu znajduje się tutaj: http://www.ogradzamy.pl/strefa-klienta/zro...gabionowych,22/.
  16. Teraz z łatwością rozeznacie się w tematyce ogradzania, zaczerpniecie nieco wiedzy i natchnienia dzięki www.ogradzamy.pl. Znajdziecie tu prosty podręcznik 'ABC ogradzania', pełną informację produktową, wiele inspiracji, instrukcje montażowe oraz namiary na eksperta, a także dystrybutorów i montażystów z Waszej okolicy! To pierwszy taki portal ekspercki na rynku - polecam.
  17. Cytat

    Chciałabym przypomnieć jedną oczywista rzecz - zwykły, duży, polny kamień może być większą dekoracja ogrodu niż 100 wymyślnych plastikowych figurek i doniczek.




    To na pewno. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, Elfir ;) Ale jeśli mielibyście ochotę zmierzyć się sam na sam z murkiem gabionowym, to zapraszam do instrukcji montażu! icon_biggrin.gif I dodatkowo coś o wypełnieniach - jest tu kilka przydatnych porad, zanim weźmiecie się do dzieła ;)
  18. Cytat

    wygląda fajnie -ciekawe tylko czy nie zabija ceną icon_rolleyes.gif



    Cennik paneli Zenturo znajdziesz tutaj (zakładka 'parametry techniczne'). Nie mogę powiedziec, że są tanie, ale na pewno możesz być pewny jakości, która jest b. ważna dla Betafence. Kupisz raz i masz z głowy na dłuuugie lata ;)
  19. Witajcie

    jeśli marzy się Wam ogrodzenie kute, ale barierą jest koszt, to proponuję wziąć pod uwagę panele Decofor i Bekafor Prestige- niezła alternatywa dla ogrodzeń kutych.

    pozdrawiam

    Cytat

    witajcie a co powiecie na ogrodzenie ze sztachetkami prostymi na których wiszą garki gliniane jak u Pawlaka i Kargula tylko trzeba przykręcić garki by nie zginęły ja wykonuje usługi budowlane ten dom z tyłu to wykonywałem i od razu ogrodzenie zdjęcie robione w trakcie dlatego furtka nie skończona a napis wyfrezowany Sapersaxo pytasz jaki kosz tam jest 20mb koszt około 300zł za 1mb w tym jest fundament pod murek i pod silnik bramy, murek z kamieni ,deski , montaż desek i furtki


  20. Cytat

    Siatka ogrodzeniowa to nie jest dobre rozwiazanie na początek budowy, podpisuje się pod tym nogami i rękami! Najlepiej na początek kupić sobie siatke leśną i nabić na palikach drewnnianycj. Budowlańcy zdążą kilka razy zniszczyć lub przynajmniej uszkodzić ogrodzenie - siatki lesnej nie bedzie szkoda, a ogrodzenie zrobisz sobie już super po zakończeniu budowy.




    Witam

    potwierdzam, najlepiej sprawdza się tzw. ogrodzenie tymczasowe, a najtaniej wyjdzie siatka leśna


    pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński
  21. Cytat

    Moim zdaniem, siatka, badz oferta betafence jest jakby to okreslic "zimna" i "industrialna". Wolalbym juz chyba zainwestowac w klasyczne przesla kute + jakas podmurówka, klinkier itp.




    Witam

    Skoczek, aby uniknąć wrażenia industrialności, można siatkę czy panele potraktować jako tło dla roślinności. Są specjalne rodzaje siatek dedykowane właśnie pnączom.
    Popatrz też na panele Zenturo czy murki ganione wykonane z nich- dają wrażenie przytulności, szczególnie jeśli wypełnimy je taśmą Flexo lub Perfo.

    pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński
×
×
  • Utwórz nowe...