Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

corvi

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O corvi

 • Ranga
  Początkujący
 1. O PINB mówię nie w tym konkretnym przypadku, ale o stosowaniu szeroko pojętego prawa budowlanego w ogóle. a co do tego konkretnego przypadku to warto zajrzeć do KCywilnego, zwłaszcza tzw. prawa sąsiedzkiego. Nie zawsze prawo własności uber alles
 2. prawo jak prawo, gorzej z osobami stosującymi to prawo, zwłaszcza w przypadku PINB.
 3. Polskie prawo na to: idź do sądu. Przed sądem możesz domagać się odkupienia cześci gruntu swoich sąsiadów. Odpowiednio motywując swoje żądanie nie powinno to być problemem. Problemem natomiast będzie wycena przez sąd tego kawałka ziemi:/ Nie będzie to zwykła rynkowa wartość, pewnie trzeba będzie doliczyć do tego jakieś odszkodowanie.
 4. Bzdura!!! Ogrodzenie nie jest "obiektem budowlanym" a "urządzeniem budowlanym" (art. 3 pkt 9 ustawy Prawo budowlane). Tym samym ogrodzenie nie podlega ww. przepisom ustawy o drogach publicznych. Tym samym ogrodzenie można stawiać nawet w granicy działki, choć oczywiście w przypadku granicy z drogą publiczną podlega to zgłoszeniu (art. 30 pkt 3 Prawo budowlane : " budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m(...)" wymaga zgłoszenia)
×
×
 • Utwórz nowe...