Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

waycha

Uczestnik
 • Posty

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O waycha

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. Zasięgnąłem języka i oto moje spostrzeżenia. Okno jest dość ciężkie bo to będzie Veka 90mm 3 szyby więc faktycznie montaż w warstwie styroduru nie jest dobrym pomysłem. Poza tym okna będą w ciemnym kolorze więc będą miały dość dużą rozszerzalność i stosowanie dybli mogło by zbytnio usztywnić okno co wpływało by na pogorszenie działania okna, dlatego montaż będzie na kotwy. Zastosuje taśmy paroszczelną i paroprzepuszczalną. Od zewnętrznej strony obrobię okno styropianem. Od wewnętrznej też Jakieś uwagi?
 2. Pomysł pomysłem nieważne skąd. Nie uważam żeby styrodur był luzem montażowym, jest to materiał dość twardy poza tym stosując metalowe dyble 15 cm długie spokojnie dadzą radę utrzymać okno na miejscu, oczywiście w odpowiednim rozstawie. Ewentualnie myślę jeszcze zrezygnować z tej warstwy styroduru na rzecz taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalych. A po wstawieniu okna glify wykleić styropianem.
 3. TAAAKKK zapomniałem o folii. Oczywiście jest zapomniałem napisać w zestawieniu. Wentylacja w pomieszczeniach typu pokoje i salon jest grawitacyjnie a w kuchni i łazience będą zamontowane wentylatory Wracamy do tematu okna bo trochę odeszliśmy.
 4. To fakt troszkę odeszliśmy od tematu: ale skoro już pytasz to po kolei: Dach: Folia paroprzepuszczalna 135 , wełna mineralna 15 cm 0,039, wełna mineralna 5 cm 0,035, karton-gips razy 2. Okna: Profil VEKA 90mm grubości z klinem docieplającym pakiet 3 szybowy U dla całego okna to 0,9. Wentylacja: grawitacyjna kuchnia i łazienka wentylatory. ogrzewanie: podłogówka w całym domu.
 5. Nie twierdze że 14 cm to grube docieplenie. Myślę że 14 cm ocieplenia 0,039 ewentualnie 0,035 to optymalna wartość w stosunku do ceny.
 6. Chciałbym wiedzieć czy montaż zaprezentowany prze zemnie jest błędny czy można go wykonać w taki sposób. Generalnie chodzi o koszty. Jak już pisałem koszt wyklejenia glifu to 120 zł a uzyskujemy jednolita warstwę na całej grubości muru. Od zewnątrz kleimy 2 cm styro na piane i nie potrzebujemy taśmy rozprężnej. Według mnie zastosowałem w miarę ciepły montaż ograniczający przemarzanie i skraplanie się pary. Podobno przy zastosowaniu ocieplenia z xps w otworze okiennym zmniejsza straty ciepła. Murarze twierdzili ze widzieli duża różnice na zdjęciach z kamery termowizyjnej z zastosowaniem ociep
 7. Tak zgadza się można styropian wysunąć na ramę. W takim bądź razie trzeba będzie zastosować jakąś piane rozprężna miedzy styropianem a rama okna bo warstwa kleju którym przykleja się styropian utworzy szczelinę. A taka Piana rozprężna tania nie jest. Co z glifem okiennym jak go wykończyć od wewnątrz jeśli pozbędziemy się XPS. Tak żeby zlikwidować możliwość wkroplenia się pary wodnej w narożniku.
 8. właśnie o to mi chodzi że chcę okno zamontować licując go z murem. Czy to źle? Czy 14 cm izolacji to mało? Dodam że mur wykonany jest z gazobetonu. Jeśli chodzi o docieplenie styrodurem to koszt jest niewielki przy całości budowy wyklejenie glifu to koszt 120 zł Takim montażem chcę wyeliminować skraplanie się pary wodnej na styku okno mur od strony pomieszczenia co zapobiegnie zawilgoceniu piany montażowej i utracie jej izolacyjności.
 9. Witam W trakcie budowy murarze zaproponowali, że zostawią w otworach okiennych luz na warstwę ocieplenia i żeby w tej warstwie zamontować okno. Twierdzą, że zlikwiduje się w ten sposób mostki termiczne na połączeniu okno-mur. Załączam zdjęcie jak ja sobie wyobrażam taki montaż. Proszę o uwagi i czy stosował ktoś taki montaż już kiedyś. pozdr
 10. Witam Jeśli chodzi o mnie to miedzy oknami PCV a drewno raczej wybiorę drewno. Wycenę robiłem w firmie http://stolbud.pl/ i cena za standardowe okno przyzwoita. Myślę że chcąc kupić PCV dobrej jakości cena będzie podobna. Pozostaje postawić sobie tylko pytanie czy będzie mi się chciało malować drewno? Pamiętajcie, że kolor drewna można zmienić a plastiku nie bardzo więc łatwiej dostosować okno do zmiany koloru elewacji. POZDRAWIAM
 11. No i wszystko jasne ma nadzieje że nikt nie będzie zgłaszał sprzeciwu. Muruje ścianę fundamentu jak będzie równa to nie daje rapówki tylko jadę na wysokość 30 cm od ławy dysperbitem z obu stron. Na mazidło folia kubełkowa kubełkami do ściany zasypuje to ziemią i fundamenty mam z głowy. A i oczywiście górną cześć foli zakończyć listwą.
 12. Bajbaga prośba, mój przypadek to rysunek 2 możesz go przetłumaczyć ? http://tjenester.byggforsk.no/prodok/ntg/2258/2258g.pdf
 13. Ok i pewnie tak zrobię, ale dlaczego nie smarować do samej góry ściany??
×
×
 • Utwórz nowe...