Skocz do zawartości

abrzoza1

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez abrzoza1

 1. Moi drodzy,

  Szukam studniarza, który podejmie się wykopania studni 10m. Najlepiej gdyby był z okolic Ożarowa Mazowieckiego, Błonia lub Sochaczewa (woj. mazowieckie).

  Czy ktoś może mi kogoś polecić?

  Rozmawiałem z kilkoma osobami, ale nikt nie chce się za to brać - wszyscy chcą tylko wiercić!!!

  Studnia w przyszłości ma także służyć jako zbiornik na deszczówkę.

  Z góry dziękuję za namiary.

  Pozdrawiam

  Arkadiusz
 2. Witam Forumowiczów,

  Chciałbym zapytać o formalności związane z przyłączem energetycznym. Chciałbym podłączyć prąd do działki budowlanej na któej nie ma jeszcze nic. Wiem, że pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o warunki przyłaczeniowe. ( W moim przypadku do PGE - woj. mazowieckie).

  Tu pojawiają się moje pytania. Podobno do wniosku należy dołaczyć mapy i najlepiej jeszcze projekt (Niestety byłem na razie w Punkcie obsługi, gdzie nic nie wiedzieli i odesłali mnie do miasta powiatowego). Czy jest możliwość, aby to wszystko (załatwianie map i projektów) przerzucić na zakład energetyczny? Tak abym tylko musiał zapłacić a oni się wszystkim zajmą. W chwili obecnej na czasie mi nie zależy bo jeszcze wszystko przede mną.

  Czy ZE wykonuje przyłacza od A do Z czy raczej wszystko trzeba organizować we własnym zakresie po otrzymaniu warunków?

  Z góry dzięki za odpowiedzi.

  abrzoza1
 3. Dzięki za informację. Zastanawiam się nad systemem Praefa (tak to się chyba nazywa) z płyt kermazytowych. Ostatnio oglądałem taki dom jednak własciciel stwierdził, że przeróbki w takim domu (tak jak mówiłem wcześniej dobudowanie ściany, burzenie) są raczej niewykonalne ze względu na fakt, iż dom składa się z płyt i naruszenie jednej może uszkodzić inne. Czy to prawda?
 4. Witam Forumowiczów,

  Zastanawiam się nad budową domu w systemie prefabrykowanym. Jednak przed podjęciem decyzji wolę zasięgnąć waszej rady. Chodzi mi o technologię budowy. Wiem że w tym systemie należy wszystko dokładnie zaplanować.
  I tu pojawia się moje pytanie. Czy jak już dom stoi to w jaki sposób można dokonać zmian np. przeniesienia ściany działowej, podzielenia pokoju ścianką na dwa pomieszczenia itp.

  Z informacji jakie uzyskałem na tym forum wynika, że po złożeniu takiego domu nie można już wprowadzać większych zmian. czy to prawda?

  Pozdrawiam

  abrzoza1
 5. Witam forumowiczów,

  Jaka jest różnica między działką rolną z wydanymi warunkami zabudowy (1000m2) a działką już formalnie budowlaną?

  Chciałbym zakupić działkę rolną z wydanymi warunkami zabudowy i postawić na niej dom 130m2.

  Wspomniana działka rolna znajduje się pomiędzy dwoma zabudowanymi działkami przy drodze gminnej.

  Nigdzie na forach nie mogę znaleźć nic o różnicach między tymi typami działek. Czy aby postawić coś na działce rolnej z warunkami muszę być rolnikiem?

  Pozdrawiam

  Abrzoza1
 6. Witam,

  Noszę się z zamiarem budowy domu w województwie mazowieckim. Niestety mam kilka pytań odnośnie kredytu na 100% wartości nieruchomości.

  Otóż dom ma mieć 130 m2. Jest to dom parterowy, dach czterospadowy, prosta konstrukcja.

  Kwota kredytu to ok 370 000 z czego 90 000 chcę wydać na zakup działki a resztę tj. 280 000 na budowę domu.

  W tym momencie chciałbym dowiedzieć się do jakiego stanu powinien być doprowadzony budynek. Z informacji uzyskanych od "Pani w okienku" usłyszałem, iż musi nastąpić odbiór urzędowy i dopuszczenie do użytkowania.

  Jakie warunki musi spełnić budynek aby zostać dopuszczonym do użytkowania?

  Czy w domu muszą być pomalowane ściany, podłogi, płytki w łazience itp.?

  Czy można oddać do użytkowania dom w którym są wszystkie instalacje (zatwierdzone, mają zakończenia, działają), budynek jest zamknięty, ale w środku i na zewnątrz niepomalowany (tylko szara elewacja, szara ściana), brak podłóg (tylko wylewki), przed domem jest trawa i prowizoryczne ogrodzenie?

  Kiedy kierownik budowy zamyka dziennik?

  Z góry dziękuje za informację.

  Jednocześnie dodam, iż czytałem na tym forum wątek o podobnym tytule. Cóż założycielka miała chyba takie same intencje jak ja, ale po przeczytaniu stwierdzam, iż toczy się tam dyskusja o cenach materiałów i robociźnie. A przecież pytanie było inne.

  abrzoza1
×
×
 • Utwórz nowe...