Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mechanizator

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O mechanizator

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam wszystkich serdecznie Ja tez należę do grona tych optymistów. Zakupiłem projekt gotowy domku o nazwie Szczupły C203b z Muratora. Planowałem wybudować go z kosztorysem na 200 tyś. Dzisiaj wylewamy strop. Koszt ogólny razem z materiałami za stan zerowy oraz ściany zewnętrzne, działowe, kominy i strop (czyli do stanu otwartego) to 78 tyś zł. (dużo materiału poszło na stan zerowy, bo jakimś dziwnym trafem ciągnęliśmy ścianki fundamentowe na 9 bloczków - duża była warstwa humusu no i musiałem wyjść tez trochę ponad teren, z tego względu, że opadał łagodnie w jedna stronę). Do tego znam już cenę za stolarkę drzwiową i okienną (16 tyś z roletami zewn.) oraz robocizny i pokrycia dachowego (łącznie 28 tyś). Myślę, że do 200 tyś damy radę się wprowadzić.
 2. Bardzo dziękuje za sugestię. Zresztą w przyszłości można się przecież pokusić o modernizację kominka oraz instalacji wodnej. Pozdrawiam serdecznie
 3. Witam serdecznie Nie zgadzam się do końca ze stwierdzeniem, że ściany jednowarstwowe to pomyłka. Moim zdaniem opinia ta wywodzi się jeszcze z wieloletniej tradycji - mam w rodzinie wielu murarzy z bardzo dużym doswiadczeniem i praktycznie mają to samo zdanie (że to pomyłka). Mimo ich opinii zdecydowalem się wybudować mój dom w technologii ścian jednowarstwowych z cegły szlifowanej Juwo. Nie jest to bardzo znany materiał na rynku polskim, ale w mojej okolicy (Brzeg) powoli zaczyna się rozpowszechniać. Wybrałem cegłę T10 o współczynniku U=0,25 W/m2K i grubości ścian zewnętrznych 365mm. Jak pokazały ostatnie zimy u znajomych, którzy w domach zbudowanych tym systemem mieszkają - na ścianach nie mieli żadnych widocznych spoin i domy faktycznie są ciepłe. Spoiny pionowej w tym systemie nie ma a pozioma praktycznie nie istnieje. Chętnym do zapoznania się z technologią podaje kontakt do siebie: email jrat@interia.pl, tel. 607 710 110 - nie jestem jakims spedytorem ani akwizytorem. Po prostu staram się wyjaśnić ludziom, że można budować bez docieplania. Cena za metr kw. takiej ściany wychodzi taniej niż przy ścianach docieplanych - chociażby dlatego, że nie trzeba jej docieplać. Dodatkowo na budowie nie potrzebna jest betoniara i nie ma bałaganu (załączam fotki). Jeżeli ktoś nie wierzy, dodam, że jestem na etapie układania więźby dachowej, a do tej pory nie mam podłączonego pradu budowlanego - pożyczam od sąsiadów i to w tak błahych celach jak rozrobienie kleju czy przecięcie cegły piłą elektryczną, to wszystko. Do tego zadziwił mnie krótki czas, jaki konieczny jest do wznoszenia. Ogólnie rzecz biorąc, uczestnicząc w krótkim instruktażu dotyczącym właściwego wykonania pierwszej najważniejszej warstwy oraz jaki rodzaj cegły stosować (ponieważ rodzajów jest kilka) - resztę można układać samemu bądź w dwie osoby, co pozwala również zaoszczędzić na ekipie budowlanej. Wiem, że mój post będzie okazją do licznych ataków, ale jestem przekonany, że może też zaciekawić co najmniej kilka osób, które jeszcze zastanawiają się nad doborem materiału na ściany. Cegła szlifowana jest materiałem naturalnym i wytrzymałym, a do tego ładnie się prezentuje również nieotynkowana.
 4. Witam serdecznie Jestem nowy na tym forum. Kończę powoli stan surowy zamknięty swojego domku. Chciałem Państwa poprosić o poradę w kwestii doboru rodzaju kominka. Planuję w domu zamontować ogrzewanie centralne z piecem na paliwo stałe i zasobnikiem c.w.u. Do tego bardzo chcę w salonie kominek i stoje przed dylematem: czy wybrać kominek z płaszczem wodnym i podłączyć go do instalacji podgrzewania wody jako urządzenie pomocnicze, czy może zwykły wkład bez płaszcza - nie zamierzam bardzo często palić w kominku - ot tak sporadycznie, aby w domu było przytulnie w chłodne wieczory. Do tego może moglibyscie mi Państwo doradzić jakichś instalatorów, którzy pomoga w doborze i fachowo zamontują mi i podłączą kominek - najlepiej z okolic Brzegu/Opola/Strzelina/Oławy bądź Wrocławia?
 5. Witam serdecznie Przymierzam się powoli do zakończenia stanu surowego zamkniętego swojego domu. Lokalizacja to powiat brzeski, woj. opolskie. Mam już namiary na ludzi wykonujących instalacje c.o., elektryczną i wod-kan. Chciałbym Państwa zapytać czy znacie jakieś ekipy warte polecenia z tych rejonów (mogą być z okolic Opola, Oławy, Strzelina, Brzegu byle rozsądni cenowo i nie partolący pracy), którym mógłbym powierzyć: - wykonanie i wyrównanie posadzek na wylewce parteru oraz na stropie; - położenie tynków cementowo-wapiennych na ścianach i suficie. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje.
×
×
 • Utwórz nowe...