Skocz do zawartości

fpmuzyka

Uczestnik
  • Posty

    53
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez fpmuzyka

  1. Cytat

    ale przestrzegam przed zbytnim cawaniactwem;

    niedobry. ale co kraj to obyczaj.

    ..... kto ci zrobi po takiej akcji pomiary?



    Tu nie chodzi o cwaniactwo tylko o oszczędność ;-( jakbym miała kasę to bym zleciła budowę od dołu do góry firmie i z głowy a tak trzeba kombinować. POza tym trudno jest określić ile czego będę potrzebować. W kuchni wiadomo trzeba dużo gniazd itd ale na górze w sypialniach... nawet jak mi się wydaje gdzie co postawie to może się zmienić.
    Jeśli poszaleję z tymi punktami to okaze się że nie mam już na wtyczki i będę w domu z gołymi puszkami ;-(

    Wiem że elektryk jak każdy instalator z czegoś musi żyć ale ja też ....
    pozdrawiam
  2. dzięki,
    jeszcze jedno- czy 25 zł za punkt + materiał to dobrze wynegocjowana cena?
    Zastanawiamy się nad wyprowadzeniem przez elektryka minimalnej ilości 'punków' a dalej pododawać siłami własnymi tam gdzie będzie trzeba.
    Dobry pomysł?
  3. A jak to jest panowie i panie elektrycy z tymi punktami? Czy punkt to pstryczek, a kolejny punkt to wyjście tego kabla w suficie? Jeśli jednym pstryczkiem chce zapalić 3 halogeny powiedzmy to czy to równa się 4 punkty?

    Co do materiałow z markety to mój prawdopodobnie przyszyły ele też wypowiadał się że są feee bo często parametry są inne od tych wypisanych. Nie wiem czy to prawda.
  4. Potrzebuję też rady co do instalacji co/cw tylko prosze zrozumieć kobietą z brakami edukacyjnumi w tym temacie ...
    który piecyk bo co instalator to inna wersja:
    piec Vaillant Vc plus 186/3-5 19,5 kW z zasobnikiem 150l inny instalator twierdzi że za mała moc na dom i radzi Viessmann 100-w (moc 9-26kW) - ale to dealer Viessmanna więc trudno mu być obiektywnym.

    Dalej kominke z płaszczem- podłączać do niego wodę ? czy grzać wodę gazem? Trochę marnowanie ciepła jeśli woda nie będzie grzana kominkiem skoro ten już będzie zagoniony do roboty nie?

    Jaka moc kominka?
    Na powiedzmy 180 użytkowej - 18kW starczy czy 24kW?
    Podobno liczy się 1kW na 10m2.

    Czy regulator pogodowy to rzecz nie do zastąpienia? a może wydać na niego kasę za jakiś czas (bo teraz robi się coraz ciaśniej....i każde 700zł oszczędności ma sens)

    Czy zamontować kominke za rok? Czy ma sens taka oszczędność żeby przygotować wszystko pod montaż ale wykonać to jak będzie trochę weselej z kasą? (oszczędność rzędu 7 tyś za kominek - Makroterm + montaż kominka 1 tyś)
    Czy montaż kominka to taki koszt? tzn wycenił nam pan na 1 tyś.
    Proszę niech jakiś spec się wypowie, plizzzzzz
  5. Cytat

    Otóż to - GERDA to w zasadzie nazwa, która kojarzy nam się z drzwiami, którym złodziej nie da rady. Na tą opinię firma sobie zapracowała i tu nie ma co polemizować.
    Jak już wspomniałem - teraz można przebierać do woli i nie trzeba montować istnie "pancernych" drzwi do mieszkania w bloku - za takie faktycznie zapłacimy krocie. Co innego domek na uboczu - tu trzeba się zastanowić jaką drogą wejdzie złodziej. Wiadomo bowiem, że i kominem by wlazł gdyby tylko miał po co:)

    Dla poczucia jako takiego bezpieczeństwa wystarczą solidne drzwi z drewna zrobione przez stolarza i dwa konkretne zamki.
    Suma sumarum - 1500-2000 trzeba wydać i tyle.


    No i mam wybór drzwi z głowy: padło na KMT z zamkami klasy C antyrozwierceniowymi.
    W sumie z wszystkimi klamkami i okuciami wyszło mnie 2,065 (z montażem) dobra cena myślę.
    Dzięki za rady Pezet powiedziałam babce o tych rozetkach i różnica taka że rozetki nie są antyrozwierceniowe. Dopłaciłam 100zł żeby mieć.
  6. Myślimy nad lekkim zaoszczędzeniem na Veluxach. WIem wiem że powiecie że światło itd. Ale w moim przypadku
    Veluxy są dodatkowym źródłem światła w pokojach 'użytkowych'- sypialniach.
    W pokoju nad garażem jest okno w szczycie+ velux,
    W sypialni syna dałabym 2x velux,
    w sypialni córy drzwi balkonowe + velux
    Jedynie w garderobie, pralni i łazience to wyłączne źródło światła -ale tam nie spędzamy dużo czasu prawda (pomijam zaparcia icon_wink.gif
    Chcemy wstawić mniejsze veluxy 78/ 120 a nie 140 jak w projekcie.
    Hmmmmm dobry pomysł czy nie?
    Bo różnica w cenie jest całkiem całkiem.
  7. Cytat

    Fpmuzyka,
    szedłem tą samą, jak ty, drogą. Identycznie.

    Z tym, że wyznaczyłem sobie jeszcze mniejszy budżet na drzwi zewnętrzne. I szukałem określonego wzoru, a taki był tylko w KMT - Calvados wzór IV.

    Zastanawiałem się nad Gerdą, ale one liche są.
    Z tych tanich, to drzwi KMT według mnie były najlepsze.

    Moje sugestie:

    - jeśli szukasz czegoś efektownego, to przeznacz minimum 5000pln.
    - zwróć uwagę na rozetki. Po zakupie dowiedziałem się, że takie dwa kółeczka - osobne na klamkę i na zamek - to w zasadzie stosuje się wewnątrz, a na zewnątrz powinna być taka podłużna pionowa obejmująca i klamkę, i zamek pod nią, z uwagi na zmiany temperatury. W KMT są dwa kółka.
    - warto "na żywo" drzwi obejrzeć. Gerda odpadła, KMT - O.K.
    - Ostatnio w Castoramie widziałem drzwi za około 3500 wejściowe - wyglądały całkiem, całkiem. Masywne.
    - A może nie warto myśleć o pierwszych drzwiach wejściowych jako ostatnich? Gdybym dziś kupował drzwi wejściowe, to bardzo poważnie bym się zastanowił, czy nie kupić stalowych, przemysłowych, siermiężnych. I bardzo niedrogich. Około 1000pln, przeciwpożarowych, wiesz, blacha. Zawsze gdzieś je później wstawisz, na tyłach garażu... A będziesz już mądrzejsza, o co chodzi z drzwiami.

    Tyle.

    Acha, chyba nie ma drzwi zewnetrznych, w których czarno na białym stałoby napisane, że są niewrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Obawiam się, że tak jest we wszystkich markach. Nawet KMT głęboko w gwarancji ma to napisane, choć oficjalnie się reklamują, że drzwi przyjmą wszystko.

    I uczulam Cię na rozetki, choć może to nie mieć znaczenia. Sprawdź.
    Miłego szamotania się icon_biggrin.gif (KMT są w porządku)


    No pięknie mi życzysz icon_wink.gif szamoczę się już dość o okna a teraz jeszcze te cholerne drzwi ;-(((
    Chyba pójdę tam gdzie mnie prowadzisz icon_wink.gif
    Wezmę KMT tylko wypytam o te rozetki
    dzięki
  8. No i pomimo mojego zdecydowania na Gerdę to tracę entuzjazm - naczytałam się na forum o rozwarstwiających sie panelach, wybrzuszeniach, przemarzających ościerznicach i już sama nie wiem o czym jeszcze... Gerda idzie chyba w odstawkę (kobieta zmienną jest) ale KMT też nie ma super dobrej opinii ;-(
    Teraz zaczęłam się rozgladać za tanim drewnianym produktem (niestety dużo tego nie ma) ale znalazłam drzwi
    1) Porta- Gdynia 3
    2) Pol-Skone Warmia
    Które do mnie możliwie jako tak 'mówią' ....z tym że drzwi drewniane (tak napisane jest na stronie producenta drzwi CAL) nie mogą być wystawiane na działanie war atmosfer, słońce im bardzo szkodzi, nie mogą być montowane do stanu surowego ale dopiero po wykończeniu itd...
    Teraz doszedłby koszt drzwi przejściowych ;-(
    Pol-skone ma drzwi wykonane z włókna szklanego- to jakaś innowacja czy ściema?
    Jak się do tego odnieść?
  9. Cytat

    na moje oko to dasz rade i to na dużym luzie icon_smile.gif

    też tak myślę icon_wink.gif
    chociaż już wiem że w moim domku nie zamieszkam za 250tyś ;-( podniosłam poprzeczkę do 300tyś.
    Najprawdopodobniej uda nam się zamieszkac tylko na parterze a górę dokończymy jak będziemy już ją mieli pod ręką icon_wink.gif
    Piszecie o tym żeby nie zniechęcac ludzi i dobrze bo tak trzeba ale też niestety trzeba brać pod uwagę że te pierdoły które się przemilcza (bo się o nich albo nie wie albo nie wierzy;-) kosztują od groma!
    My mamy 'dom w werbenach 5' w dodatku przedłużony - nie mały domek ale i nas będzie tam 2+3+ babcia i pies. Udało nam sie utargować fajną cenę za SSO z dachem (robocizna) 45 tyś i nasz majster załatwia nam tańsze materiały (jest znajomym) więc trochę zaoszczędzamy.
    Ale niestety niekiedy się nie da przewidzieć: mamy bardzo głęboki fundament -bo dużo gruba warstwa humusu i w związku z czym dużo więcej betonu trzeba było tam wlać i tak ciągle : zakładasz że wydasz tysiąc a wydajesz 2 ;-(
    Na 100% nie będziemy mieli tarasu przez kolejne 2 sezony- ale co tam.
  10. Cuda się czyta o tych studniach chłonnych.... skrzynki od piwa? zamiast drenażu tunelowego? chyba można tylko żeby ktoś był taki fajny i robiąc u siebie taką studnie pofotografował ją trochę i pochwalił się jak ją zrobił ... Na głównej stronie znalazłam fajny instruktarz z fotami jak zrobić studnie chłonną z kręgow betonowych ale napisane tam jest że musi być odstęp chyba 1,5 metra od dna studni do wód gruntowych... a jak u mnie woda gruntowa jest na głębokości 1,5 m to co zrobić? Czy coś idzie wkopać?
    pozdrawiam
  11. Wychodzi na to że stara dobra płyta ma się jednak bardzo dobrze! icon_wink.gif U mnie wykusz trzeba będzie dolać (nie miałam płyty ciętej pod kątem). Koszt żerania mam na fakturze 75zł za metr- czyli podobnie jak Toruń. Troszkę przedrożyły mi sprawę płyty strunowe - potrebne były aż 3 bo nie chcieliśmy mieć podciągów na stropie jakby to było w przypadku krótszych płyt. Strunowe mamy o długości 8,50 (przez całą szerokość domu- bo nie ma tam ścian nośnich i nie byłoby o co opszeć żerania).
    Chyba mi się buzia zaczyna uśmiechać jak piszecie że taki strop to 'fajny' strop icon_wink.gif
    pozdrawiam
  12. Witam, mam chatynkę 'dom w werbenach 5' i doszłam już do położenia stropu. Zdecydowaliśmy się na żerań bo podobno miał być tańszy i mocniejszy. Co do mocniejszy to się zgadzam ale co do 'tańszy'??? to chyba nie.
    Ile wyszedł was strop lany lub terriva? Koszt jaki mnie spotkał to (jak na razie) 12,600 ( 10,400 same płyty+ 2,200 sprzęt i dowóz) a to jeszcze nie koniec bo braki (nad wykuszem, balkony) trzeba dolać. KOszt wyjdzie jakieś 125 zł za metr).
    Chyba podstawową zaletą jest to że jeśli się zamówi płyty odpowiednio wcześniej to nie trzeba ani dnia czekać na schnięcie stropu (jak w przypadku reszty) tylko można budowac od razu.
  13. ZDT... ale pojechałeś po bandzie! Jestem pełna podziwu dla twoich zmian i chciałabym zobaczyć ten domeczek jak już będzie się okazale prezentował.
    Co do tarasu też jestem zwolenniczką drewnianego- i taki zamierzam wybudować. Nie wiem jeszcze z jakiego drewna ale myślę nad tym intensywnie - zresztą tak jak ze wszytkim u nas- jak przyjdzie na to czas to się to wykombinuje icon_wink.gif
    Zazdroszczę ludziom którzy patrzą tak długofalowo i są tak zdyscyplinowani i zorganizowani... my decyzję o pokryciu dachowym podejmowaliśmy na etapie... zamawiania stropów...a ty już wiesz co i jak...takim sie chyba trzeba urodzić. My mierzymy się z problemem dopiero kiedy nam wyskoczy przed oczy icon_wink.gif
    Ale też dzięki temu nie zamartwiamy się rok wcześniej...
    Jak dotąd- budujemy od kwietnia (nie liczę wytyczania i lania ławy- listopad 2009) i mamy na widoku zakończenie stanu surowego na koniec czerwca. Jak przy naszym zorganizowaniu to zastraszające tempo! icon_wink.gif
    ps. Nasz majster jest przekonany że wprowadzamy się pod koniec września hi hi (oczywiście to niemożliwe ale on tak myśli a my go nie wyprowadzamy z błędu)
  14. Witam, mam problem bo jestem laikiem w sprawie kominków- nigdy nie miałam. Majster jednak zadał mi pytanie: a gdzie pani instaluje czyścik tzn jakiś przewód do czyszczenia? W moim przypadku komin biegnie w gabinecie przylegającym do salonu (gdzie jest kominek) Majster mówi że najlepiej te 'drzwiczki' do czyszczenia zrobić w gabinecie ale dla mnie to pomyłka i nidgy sę nie zgodzę. Zadał mi jeszcze pytanie na temat jakiegoś 'skapywania wody' ... jakieś naczynko i gdzie ma się ono znajdować... Nidgy mi nic o tym nie było wiadomo... jak macie to rozwiązane?
  15. Witam, mam problem bo jestem laikiem w sprawie kominków- nigdy nie miałam. Majster jednak zadał mi pytanie: a gdzie pani instaluje czyścik tzn jakiś przewód do czyszczenia? W moim przypadku komin biegnie w gabinecie przylegającym do salonu (gdzie jest kominek) Majster mówi że najlepiej te 'drzwiczki' do czyszczenia zrobić w gabinecie ale dla mnie to pomyłka i nidgy sę nie zgodzę. Zadał mi jeszcze pytanie na temat jakiegoś 'skapywania wody' ... jakieś naczynko i gdzie ma się ono znajdować... Nidgy mi nic o tym nie było wiadomo... jak macie to rozwiązane?
  16. Cytat

    Jestem pewna . Rodzice mieszkają juz 6 lat


    Ja też jestem pewna- moi znajomi mają domek z poddaszem i grzeją kominkiem z płaszczem. Mówią że idzie dużo na grzanie pierwszej zimy a potem jest juz dobrze. Odwiedzamy ich często i upierają się przy swoim- nie dokładać styropianu.
    pozdrawiam
    fp
×
×
  • Utwórz nowe...