Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jarek_Tom

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Jarek_Tom

 • Ranga
  Obserwator WybieramyDom.pl
 1. Część murłat mam bezpośrednio na stropie. Inne mam na ścianie kolankowej. Chodziło mi o te na kolankowej. Będe tam lał z gruchy. Wiem, że to nie ma wpływu, zamieszałem trochę. Dziękuje za odpowiedź.
 2. Witam, Moi murarze źle przeczytali projekt i na 3 ścianach nie zatopili kotew do mocowania murłaty w wieńcu. Strop został wylany 12 dni temu. Jak teraz mają to poprawić ? Czy użycie kotew chemicznych jest dobrym pomysłem, wytrzymają siły działające na murłaty ? Chcę zastosować kotwy F16 co 1,5 metra. Ściany mają ok 4m długości. Prośba o szybką odpowiedź, bo chciałbym za 2,3 dni wylewać wieńce końcowe. Dziękuje.
 3. Potwierdził Pan moje przypuszczenia. Wolałem się jednak upewnić. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
 4. Witam Mam w działce rury drenarskie. Jedna z nich koliduje z fundamentami. W związku z tym sporządziłem operat wodno-prawny, który nakazuje ją przerwać i zrobić obejście obok fundamentu. Ponadto przerwany sączek należy wykopać. Zacząłem szukać ekipy, która to zrobi. Rozmawiałem z dwoma. Każdy z nich mówi coś innego. Pierwszy uważa, że trzeba wykopać ten sączek, drugi niekoniecznie, wystarczy go zalepić z dwóch stron. Prośba o poradę, jeśli ktoś spotkał się z podobnym tematem. Jest konieczne wykopywania czy nie. Chciałbym to zrobić zaraz przed wykopaniem fundamentu.
 5. No boli bo jest tam przejazd niestrzeżony i każdy pociąg daje w klakson, i to słychać. Co do 2 km to podałem to na oko, może jest mniej. W projekcie mam podane bloczki z betonu komórkowego 59x24x24 nic nie ma o odmianie, przyjmuje że to bez znaczenia. Strop terivia, dach - ceramika. Jeśli 400 i 600 nie różnią się akustyką to zadecyduje cena.
 6. Witam, Zamierzam budować dom bloczka H+H PW. Chciałbym poradzić się Was co do odmiany, 400, 500 czy 600. Dom parterowy, położony w polu, narażony na wiatry. Ponadto ok 2 km od domu przebiega linia kolejowa i jest dla mnie ważne, żeby maksymalnie wygłuszyć dźwięk generowany przez jadące pociągi. Prosiłbym o poradę, bo mam zamiar zamówić materiał jeszcze w lutym.
 7. Witam Tydzień temu zakończyłem grodzenie działki. Typ ogrodzenia: Siatka wtopiona w podmurówkę. Po kilku dniach zauważyłem pęknięcia(drobna rysa) w podmurówce pomiędzy przęsłami. Na przęsłach też są rysy ale tego podobno nie da się uniknąć. Dzisiaj pęknięcie jest już bardziej wyraźne. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że kopałem pod podmurówkę tylko na głębokość "sztycha". Być może też jest to spowodowane tym, że w tym miejscu najszybciej zbiera się woda na działce. Moje pytanie brzmi: jak to ratować, idzie zima i boję się że woda rozsadzi podmurówkę. Pozdrawiam Jarek
 8. Cześć, Czy zakończyliście już pracę? Ile łącznie wyniosła Was budowa tego domu, zamierzam zbudować taki sam, oczywiście z małymi poprawkami . Pozdr. Jarek
×
×
 • Utwórz nowe...