Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

eheon

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O eheon

 • Ranga
  Początkujący
 1. eheon

  Sufit podwieszany szczereg problemów

  Dach drewniany kryty papą, ocieplenie wełną mineralną 30 cm. Nachylenie dachu będzie gdzieś 10-15 stopni, odległość od sufitu około 1,2m w największej odległości i 0,3m-0,4 w najmniejszej.
 2. eheon

  Sufit podwieszany szczereg problemów

  Mieszkam w domu w Rydułtowach (okolice Rybnika, Raciborza), pokój dobudowany w miejscu byłego tarasu i dachu, powyżej sufitu jest ocieplenie i dach.
 3. Witam Piszę w sprawie sufitu podwieszanego płyt kartonowo gipsowych, w dobudowanym pokoju, który wykonała nieistniejąca już firma budowlana... Pokój 7m na 4m, na początku wszystko wyglądało w porządku, ale z biegiem czasu sufit wygląda gorzej. Zacznijmy od tego: *wybrzuszenia wzdłuż 4 szyn/prowadnic (nie wiem jak to się nazywa) *prostokątne wybrzuszenia a czasem spękania przy pojedynczych płytach *dodatkowo ciemne plamy 3 miejscach na suficie trochę podobne do tych, które pojawiają się np. przy źródłach światła. Nie wiem co z tym teraz zrobić, gipsować? Pytanie czy to nie będzie rozwiązanie na jakiś czas a potem będzie działo się to samo? Jakie są trwałe rozwiązania?
 4. Dziękuję za odpowiedź, skorzystam z tego.
 5. Potrzebuję mieć możliwość maksymalnego zaciemnienia pokoju. Z jednej strony pokoju zabudowano rolety podtynkowe, z kolei przy innym oknie nie dało się ponieważ dach jest zbyt blisko jakieś18 cm od dachu do okna. Czy da się zamontować jakiś inne rolety np. adaptacyjne? Albo jest jakiś inny sposób? Myślałem o okiennicach, ale raz, że nie pasowałoby to do reszty okien a 2, że okna są chyba za szerokie. Wysokość 1,40 m szerokość 1,70m
 6. eheon

  słup energetyczny na działce - help

  Wiem, że temat trochę stary, ale człowiek by nie pomyślał jakie głupoty ludziom mogą przyjść do głowy. Lepiej byście to usunęli z forum. Oczywiście możesz odmówić wpuszczenia kogoś z energetyki na działkę (podobnie jak geodetów), ale myślę, że Panowie wróciliby z policją. Prokurator też by się pewnie przejechał w odwiedziny. Szyb wentylacyjny kopalni to nie klimatyzacja dla ludzi za biurkami. Jeśli kopalnia nie byłaby przewietrzana w wyniku awarii linii, a ty byś nie wpuścił tych osób, to byłoby to narażenie życia dla ludzi pracujących pod ziemią co już jest przestępstwem. Do tego doszłyby odszkodowania straty kopalni (przestój, nagromadzenie metanu oraz CO2) oraz dla ludzi. Taki bardziej czarny Scenariusz jest może mało realny bo kopalnie są zabezpieczane przed takimi sprawami (są przynajmniej 2 szyby wentylacyjne), ale gdyby taka sytuacja miała miejsce to raczej by dom z działką zlicytowano, a sam po wyjściu z więzienia spłacałbyś długi do końca życia. Zapłacisz, bez problemu przesuną
×