Skocz do zawartości

kornel1006

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez kornel1006

  1. Cytat

    Jak "zmusić" sąsiada do usunięcia swojej szopy (drewniana 6m2) stojącej na mojej działce (ok 50 cm)? Szopa tam stała przed zakupem, właściciel obiecał ją rozebrać, teraz się rozmyślił?



    Witam, miałem dokłądnie ten sam problem jakieś 2 tygodnie temu. Dosłownie taki sam, szopa drewaniana 6m i 50-60cm na moim terenie.
    Po pierwsze - przestałem z gościem rozmawiać.
    Po drugie - napisałem do niego list polecony, w którym dałem mu czas na usunięcie szopy - 4 dni. W liście tym poinformowałem go, że jeśli nie dotrzyma tego terminu, wówczas zgłoszę sprawę do Inspektora Nadzoru Budowlanego w moim powiecie a potem do Sądu Rejonowego z uwagi na podejrzenie popełnienia przez niego przestepstwa określonego w art. 222 § 2 kodeksu cywilnego w zw. z art. 223 § 1 kodeksu cywilnego;
    Efekt - odpisał, że usunie szopę i w określonym przeze mnie terminie już jej nie było!!!
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce.
  2. Cytat

    Warunki techniczne przyłączenia wydawane są na określony czas ważności - jeśli termin nie upłynął to cofnięcie dokumentu jest bezskuteczne. Co do pozwolenia na budowę - nie trzeba ponownie o nie występować, natomiast problem może pojawić się w chwili oddawania budynku do użytkowania.



    Dziękuję bardzo za poradę. Moje warunki przyłączeniowe ważne są do kwietnia 2011 r. Pozdrawiam.
  3. Witam. Chciałbym otrzymać jakąś poradę w następującej sprawie: otrzymałem promesę od lokalnego przedsiębiorstwa wod-kan na przyłączenie projektowanego domu do istniejącej w pobliżu sieci wodno - kanalizacyjnej. Do mojej działki nie przylega droga publiczna, mam ustanowioną notarialnie służebność oraz zgodę na prace związane z przyłączem. Po otrzymaniu decyzji o warunkach zabudowy, uzyskałem z tego samego przedsiębiorstwa warunki techniczne przyłączenia wod - kan wraz ze szczegółowym kosztorysem. W chwili obecnej po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, przedsiębiorstwo wod - kan poinformowało mnie, że zamierza mi cofnąć warunki techniczne bez podania przyczyny i uzasadnienia. Czy mogą to zrobić? Jeśli tak, to czy muszę od nowa rozpocząć procedurę uzyskania nowego pozwolenia na budowę? Proszę o opinię w tym temacie.
  4. Cytat

    Z oczywistych względów do wykonania przyłącza kanalizacyjnego niezbędny jest projekt określający m.in. średnicę rur i ich przebieg, lokalizacje studzienki rewizyjnej itd., natomiast nie jest potrzebne pozwolenie na budowę - wystarczy zgłoszenie z dołączonym projektem.



    Witam, chciałbym otrzymać jakąś poradę w następującej sprawie: otrzymałem promesę od lokalnego przedsiębiorstwa wod-kan na przyłączenie, po czym otrzymałem decyzję o warunkach zabudowy. Następnie uzyskałem z tego samego przedsiębiorstwa warunki techniczne przyłączenia wod - kan do projektowanego budynku jednorodzinnego. W chwili obecnej po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, przedsiębiorstwo wod - kan poinformowało mnie, że zamierza mi cofnąć warunki techniczne bez podania przyczyny i uzasadnienia. Czy mogą to zrobić? Proszę o opinię w tym temacie. Mój nick - kornel1006, e-mail kornel1006@o2.pl.
  5. Cytat

    Madzia, gratuluje postępu prac. My jesteśmy na etapie układania płytek, następnie podłogi drewnianie, łazienki w osprzęt. wprowadzić sie chcemy najpóxniej w połowie września.
    zamieść więcej zdjęć z obecnego stanu.



    Gratulacje od kornel1006. Mam pytanko do Was jako do fachowców: jaką izolację wykonaliście na fundamencie? czy stosowaliście jakiś system? Ja mam w projekcie "system bezpieczny fundament ICOPAL", ale zrobiłem sobie taki kosztorysik i jestem lekko oszołomiony cenami elementów tego systemu. Może coś doradzicie?
  6. Cytat

    Nie wiem skąd jesteście ale u mnie w bardzo bliskiej okolicy stolicy sądziłem że jest drogo. Ale to co piszecie to dla mnie szok, nawet mając kase nie zapłacił bym za to tyle, za kwoty jakie wymieniasz wymieniasz to można projekt na życzenie.

    pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu bardziej "konkretnych" architektów.



    A może jest tak, że przy dużych miastach, gdzie jest o wiele większa konkurencja jest zdecydowanie taniej? Co zrobić. Pozdro
  7. Cytat

    Kornel1006 Ile zapłaciłeś za przerobienie projektu?? Sam projekt kosztuje około 1800zl. Najpierw kupiłeś projekt przez internet a potem wybrałeś się do jakiegoś architekta/projektanta aby go przerobił?? A moze są jakieś inne procedury??
    Też bede rezygnował z podcienia ze wzglę du na sąsiada i na akwarium 250l i krewetkarium 60l.
    Mam altanke to ustawię ją w rogu działki (małe zacisze i wokół piękne choinki) i też o poranku bede mogł wypić pyszną kawe ba nawet grilka bede mogł zrobić ze znajomymi icon_biggrin.gif
    Aleee do tego jeszcze długa droga narazie walczę z geodetą.



    Witam, za projekt 1800, za architekta ze wszystkimi zmianami 3700. Robi wszystko, aż do otrzymania przeze mnie pozwolenia do rączki. Nie wiem, czy to drogo, chyba nie, ale w małych miasteczkach takie sprawy są tańsze. Pozdrawiam.
  8. Cytat

    Dlaczego decydujecie sie na zlikwidowanie podcienia ?? Ja osobiście uważam, ze jest bardzo fajny, w lato czy na wiosnę usiąść z kawką o poranku...
    A salon w oryginale i tak jest spory.



    Witam. Z podcienia zrezygnowaliśmy, ponieważ chcieliśmy mieć wyjście na ogród z tyłu domu a nie z boku - mamy nieciekawy widok na sąsiada. Poza tym chcieliśmy mieć naprawdę duży salon - akwarium 500-litrowe też gdzieś trzeba postawić.
  9. Cytat

    kornel1006 dziękuje za zainteresowanie. Moj projekt ma przyjsc do mnie w piatek i z rozmowy telefonicznej z biurem HBSTUDIO wynika ze przy zabudowie salonu wystarczy tylko dozbroić strop bez przeliczeń kontrukcji a filar usunąć. Ciekaw jestem jak to wyglada u Ciebie i co zrobił projektant




    Cześć i pozdrowienia. Nie było mnie długo, ponieważ prowadziłem wojnę z lokalnymi wodociągami, którą wygrałem, więc mogę już uzbroić działkę i zdać do starostwa komplet dokumentów do uzyskania pozwolenia. Straciłem ponad 2 miesiące, ale chyba najgorsze mam juz za sobą. Najgorsze dla mnie jest to, że kasa się powoli rozpływa na dokumentację, a efektóww jeszcze nie widać. Teraz po analizie sądzę, że ruszę z budową w czerwcu, ew. w pierwszej dekadzie lipca. Od tego czasu będę wrzucał jakieś fotki z mojej budowy i pewnie żalił się na różne sprawy, bo bez tego ani rusz.
    Zaraz będę próbował coś wysłąć, chodzi o mój projekt. Nie jest on już końcowy. Pomiędzy kotłownią (1.7) a garażem (1.icon_cool.gif są oczywiście drzwi, tak samo z garażu do pomieszczenia gospodarczego (1.9) są drzwi. Kuchnia i łazienki - ogrzewanie podłogowe.
    A teraz mam pytanko: czy jest inwestor z zachodniopomorskiego na tym forum? Jakoś nie znalazłem, ale może coś po prostu przegapiłem. Pozdro.

    RYUT_PARTERU.pdf

    PODDASZE_2.pdf

    RYUT_PARTERU.pdf

    PODDASZE_2.pdf

  10. Cytat

    My ruszamy pełną parą zaraz po świętach, na razie widać tylko fundamenty. Ponawiam prośbę o zdjęcia Agatek z lukarną z tyłu (z balkonem lub bez).



    cześć, my taki balkon mamy na projekcie, do rzeczywistości jeszcze daleko.
  11. Cytat

    Witam
    Chciałem prosic o informacje tych którzy zabudowali wyjscie na ogród tj. powiekszyli salon, czy trzeba przeliczac obciazenie kontrukcyjne czy wystarczy pociągnąć tylko ścianke do filara ktory jest na rogu domu (a wnenke usunac).

    Prosze takze o informacje na temat tak zwanej jaskółki z drugiej strony domu (tj. od ogrodu) czy ktos robił taki zabieg.


    cześć, my mamy tak właśnie powiększony salon, fajna sprawa. Co do obciążeń, to mam architekta, który zajmuje się tymi sprawami i bierze odpowiedzialność za to, żeby wszystko było przerobione zgodnie z przepisami i zasadami. Zapytam się go jutro o to i dam odpowiedź.
  12. Cytat

    Witam wszystkich Agatkowiczów!
    Cieszę się że został poruszony temat ścianki kolankowej. Niedługo będziemy przykrywać NAszą Agatkę dachem, ścianke kolankową podnieśliśmy o jeden pustak co dało wysokość 76 cm. Czytając opinię na różnych forach, gdzie za optymalna przyjmuje się wysokość 90-100cm i patrząc na Naszą ściankę, zastanawiamy sie czy nie będzie za niska. Wstępnie jesteśmy umówieni z naszą ekipą na jej podniesienie o około 25cm i mamy dylemat czy to faktycznie robić. Bardzo proszę o opinie Agatkowiczów. Zdajemy sobie sprawę, iż żeby nie zepsuć wyglądu domu będziemy musieli wydłużyc krokwie.



    cześć, ja będę podnosił ściankę do 100 i uważam, że to dobry pomysł. Sam projekt jest dosyć fajny i wdzięczny do przeróbek, ale ściana kolankowa jest za mała. Pytałem się wielu użytkowników różnych domów jednorodzinnych i prawie wszyscy, którzy nie podnieśli "kolanka" teraz tego żałują. Jeśli macie kłopot z podjęciem decyzji, to proponuję "zwiedzić" domy, które mają różnej wysokości ścianki kolankowe i samemu się przekonać jak to wygląda (włącznie z widokiem całej bryły domu, gdyż niektórzy inwestorzy rzeczywiście po podwyższeniu "kolanka" nie wydłużają dachu i nieraz ma się wrażenie, że dom jest nieproporcjonalny). Pozdro
  13. Cytat

    Witam
    Jako początkującemu Agatkowiczowi proponuję przeczytać cale forum od początku a lektura tego wątku odpowie na wiele pytań i sporo wyjaśni. Ale skoro już tu piszę to odpowiem na twoje pytanie. Garaż poszerzyłem o pół metra i wyrównałem jego tylną ścianę ze ścianą budynku. To wydłużenie pozwoliło na wygospodarowanie miejsca na kotłownie za garażem. A i proponuję nie zapomnieć o kominie icon_wink.gif



    cześć, chcę potwierdzić problemy z kotłownią. Ja również planowałem umieścić ją za garażem, ale jednak nie zdecydowałem się na to, gdyż po maksymalnym powiększeniu garażu (z przodu i z tyłu pozostało po około 40 cm, tak aby bryła garażu nie "zlała" się z bryłą domu) kotłownia miała około 1,80 x 3,40. Mój instalator stwierdził, że to jednak za mało na kocioł na paliwo stałe. Mógłbym oczywiście powiększyć ją kosztem garażu, ale mam samochód trochę dłuższy od "malucha" i miałbym problemy ze zmieszczeniem się. Tak więc pomieszczenie z tyłu garażu zostawiłem jako gospodarcze, mała kotłownia będzie mieściła piec kondensacyjny, a w salonie będzie turbokominek. I fajnie. Pozdrawiam wszystkich. Za kilka dni wkleję na forum gotowy projekt, już po wszystkich zmianach.
  14. Witam, jestem nowym kandydatem do budowy AGATKI. Projektu jeszcze nie kupiłem, ale to kwestia kilku dni. Przerabiam etap kwitomanii. Będę budował się na wiosnę w Choszcznie (zachodniopomorskie).
    Mam pytanie: czy ktoś z budujących myślał o zaprojektowaniu balkonu z tyłu budynku (podobnie jak od frontu)?, Nie musi się on znajdować w osi bryły budynku. Ja planuję go zrobić przy narożniku nad salonem.
×
×
  • Utwórz nowe...