Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kornel1006

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kornel1006

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. Witam, miałem dokłądnie ten sam problem jakieś 2 tygodnie temu. Dosłownie taki sam, szopa drewaniana 6m i 50-60cm na moim terenie. Po pierwsze - przestałem z gościem rozmawiać. Po drugie - napisałem do niego list polecony, w którym dałem mu czas na usunięcie szopy - 4 dni. W liście tym poinformowałem go, że jeśli nie dotrzyma tego terminu, wówczas zgłoszę sprawę do Inspektora Nadzoru Budowlanego w moim powiecie a potem do Sądu Rejonowego z uwagi na podejrzenie popełnienia przez niego przestepstwa określonego w art. 222 § 2 kodeksu cywilnego w zw. z art. 223 § 1 kodeksu cywilnego; Efekt - odpisał, że usunie szopę i w określonym przeze mnie terminie już jej nie było!!! Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce.
 2. kornel1006

  warunki techniczne przyłącza wod - kan

  Dziękuję bardzo za poradę. Moje warunki przyłączeniowe ważne są do kwietnia 2011 r. Pozdrawiam.
 3. Witam. Chciałbym otrzymać jakąś poradę w następującej sprawie: otrzymałem promesę od lokalnego przedsiębiorstwa wod-kan na przyłączenie projektowanego domu do istniejącej w pobliżu sieci wodno - kanalizacyjnej. Do mojej działki nie przylega droga publiczna, mam ustanowioną notarialnie służebność oraz zgodę na prace związane z przyłączem. Po otrzymaniu decyzji o warunkach zabudowy, uzyskałem z tego samego przedsiębiorstwa warunki techniczne przyłączenia wod - kan wraz ze szczegółowym kosztorysem. W chwili obecnej po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, przedsiębiorstwo wod - kan poinformowało mnie, że zamierza mi cofnąć warunki techniczne bez podania przyczyny i uzasadnienia. Czy mogą to zrobić? Jeśli tak, to czy muszę od nowa rozpocząć procedurę uzyskania nowego pozwolenia na budowę? Proszę o opinię w tym temacie.
 4. kornel1006

  Potrzebny projekt do kanalizacji?

  Witam, chciałbym otrzymać jakąś poradę w następującej sprawie: otrzymałem promesę od lokalnego przedsiębiorstwa wod-kan na przyłączenie, po czym otrzymałem decyzję o warunkach zabudowy. Następnie uzyskałem z tego samego przedsiębiorstwa warunki techniczne przyłączenia wod - kan do projektowanego budynku jednorodzinnego. W chwili obecnej po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, przedsiębiorstwo wod - kan poinformowało mnie, że zamierza mi cofnąć warunki techniczne bez podania przyczyny i uzasadnienia. Czy mogą to zrobić? Proszę o opinię w tym temacie. Mój nick - kornel1006, e-mail kornel1006@o2.pl.
 5. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  Gratulacje od kornel1006. Mam pytanko do Was jako do fachowców: jaką izolację wykonaliście na fundamencie? czy stosowaliście jakiś system? Ja mam w projekcie "system bezpieczny fundament ICOPAL", ale zrobiłem sobie taki kosztorysik i jestem lekko oszołomiony cenami elementów tego systemu. Może coś doradzicie?
 6. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  A może jest tak, że przy dużych miastach, gdzie jest o wiele większa konkurencja jest zdecydowanie taniej? Co zrobić. Pozdro
 7. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  Witam, za projekt 1800, za architekta ze wszystkimi zmianami 3700. Robi wszystko, aż do otrzymania przeze mnie pozwolenia do rączki. Nie wiem, czy to drogo, chyba nie, ale w małych miasteczkach takie sprawy są tańsze. Pozdrawiam.
 8. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  Witam. Z podcienia zrezygnowaliśmy, ponieważ chcieliśmy mieć wyjście na ogród z tyłu domu a nie z boku - mamy nieciekawy widok na sąsiada. Poza tym chcieliśmy mieć naprawdę duży salon - akwarium 500-litrowe też gdzieś trzeba postawić.
 9. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  Cześć i pozdrowienia. Nie było mnie długo, ponieważ prowadziłem wojnę z lokalnymi wodociągami, którą wygrałem, więc mogę już uzbroić działkę i zdać do starostwa komplet dokumentów do uzyskania pozwolenia. Straciłem ponad 2 miesiące, ale chyba najgorsze mam juz za sobą. Najgorsze dla mnie jest to, że kasa się powoli rozpływa na dokumentację, a efektóww jeszcze nie widać. Teraz po analizie sądzę, że ruszę z budową w czerwcu, ew. w pierwszej dekadzie lipca. Od tego czasu będę wrzucał jakieś fotki z mojej budowy i pewnie żalił się na różne sprawy, bo bez tego ani rusz. Zaraz będę próbował coś wysłąć, chodzi o mój projekt. Nie jest on już końcowy. Pomiędzy kotłownią (1.7) a garażem (1. są oczywiście drzwi, tak samo z garażu do pomieszczenia gospodarczego (1.9) są drzwi. Kuchnia i łazienki - ogrzewanie podłogowe. A teraz mam pytanko: czy jest inwestor z zachodniopomorskiego na tym forum? Jakoś nie znalazłem, ale może coś po prostu przegapiłem. Pozdro. RYUT_PARTERU.pdf PODDASZE_2.pdf RYUT_PARTERU.pdf PODDASZE_2.pdf
 10. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  cześć, my taki balkon mamy na projekcie, do rzeczywistości jeszcze daleko.
 11. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  cześć, my mamy tak właśnie powiększony salon, fajna sprawa. Co do obciążeń, to mam architekta, który zajmuje się tymi sprawami i bierze odpowiedzialność za to, żeby wszystko było przerobione zgodnie z przepisami i zasadami. Zapytam się go jutro o to i dam odpowiedź.
 12. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  cześć, ja będę podnosił ściankę do 100 i uważam, że to dobry pomysł. Sam projekt jest dosyć fajny i wdzięczny do przeróbek, ale ściana kolankowa jest za mała. Pytałem się wielu użytkowników różnych domów jednorodzinnych i prawie wszyscy, którzy nie podnieśli "kolanka" teraz tego żałują. Jeśli macie kłopot z podjęciem decyzji, to proponuję "zwiedzić" domy, które mają różnej wysokości ścianki kolankowe i samemu się przekonać jak to wygląda (włącznie z widokiem całej bryły domu, gdyż niektórzy inwestorzy rzeczywiście po podwyższeniu "kolanka" nie wydłużają dachu i nieraz ma się wrażenie, że dom jest nieproporcjonalny). Pozdro
 13. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  cześć, chcę potwierdzić problemy z kotłownią. Ja również planowałem umieścić ją za garażem, ale jednak nie zdecydowałem się na to, gdyż po maksymalnym powiększeniu garażu (z przodu i z tyłu pozostało po około 40 cm, tak aby bryła garażu nie "zlała" się z bryłą domu) kotłownia miała około 1,80 x 3,40. Mój instalator stwierdził, że to jednak za mało na kocioł na paliwo stałe. Mógłbym oczywiście powiększyć ją kosztem garażu, ale mam samochód trochę dłuższy od "malucha" i miałbym problemy ze zmieszczeniem się. Tak więc pomieszczenie z tyłu garażu zostawiłem jako gospodarcze, mała kotłownia będzie mieściła piec kondensacyjny, a w salonie będzie turbokominek. I fajnie. Pozdrawiam wszystkich. Za kilka dni wkleję na forum gotowy projekt, już po wszystkich zmianach.
 14. kornel1006

  Agatka z garażem / HB Studio

  Witam, jestem nowym kandydatem do budowy AGATKI. Projektu jeszcze nie kupiłem, ale to kwestia kilku dni. Przerabiam etap kwitomanii. Będę budował się na wiosnę w Choszcznie (zachodniopomorskie). Mam pytanie: czy ktoś z budujących myślał o zaprojektowaniu balkonu z tyłu budynku (podobnie jak od frontu)?, Nie musi się on znajdować w osi bryły budynku. Ja planuję go zrobić przy narożniku nad salonem.
×