Skocz do zawartości

Chris201

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Chris201

 1. 01.01.2009 Dodam coś jeszcze Właśnie wpadła mi w ręce ulotka producenta elementów styropianowych do budowy ścian i dachów THERMODOM (www.thermodom.pl). Mam pytanie, czy ktoś wie coś więcej na temat tej technologii? Czy warto "ubrać się" w coś takiego? Czy może jednak lepiej postawić na tradycyjną ceramikę np. Porotherm? Nie porównywałem jeszcze jakby wyszło kwotowo wystawienie murów w tej technologii vs. ceramika. Pozdrawiam i życzę przy okazji wszystkim dużo dobrego w Nowym Roku, szczęśliwego rozpoczęcia, kontynuowania i zakończenia budów no i chyba jeszcze tańszych materiałów i robocizny (sobie też tego życzę ).
 2. Witaj, ja uważam, że skrobnie Cię to między 200 a 250 tysięcy. Ja chcę stawiać parterówkę bez piwnic, o pow użytkowej 112,5 m2 i celuję w sso za 120 tysięcy - wg wycen na II połowę 2008 powinno się zmieścić. U Ciebie koszt podraża dachówka ceramiczna, teriva i fakt że chcesz mieć święty spokój i nie myśleć jak tu wykombinować materiał taniej. Pozdrawiam.
 3. Witaj, czy mam rozumieć, że moge uzyskac jakieś szersze informacje na ten temat? Z jakiego regionu kraju jest ta hurtownia?
 4. Dobre to było niezły koleś. Taniej by było jakby to catering z jakiegoś hotelu przywiózł
 5. A jak mam sprawdzić czy akurat dobrą paletę mi sprzedają czy trefną? Przecież nie będę sprawdzał każdej cegły czy prosta i stukał młotkiem czy krucha... Ma Pan na to jakiś sposób?
 6. No to fakt, o olimpiadzie nie pomyślałem. To chyba dlatego, że jakoś mało interesuję się sportem i nie do końca wierzę w powodzenie organizacji tej imprezy w naszym kraju Jednak warto to pewnie wziąść pod uwagę. Co do tynkowania, to nad obiadkiem i piwkiem na koniec dnia zawsze można pomyśleć, zwłaszcza jak się mieszka obok budowy Z pomocą to już pewnie gorzej, bo często samemu się też pracuje.
 7. Ja od jakiegoś czasu obserwuję ceny materiałów, z tym że bardziej pod kątem budowy surówki i dachu. No i powiem Ci, że po tym boomie, kiedy pustak 30 porotherm'u potrafił kosztować 11 - 12 zł / szt cena spadła do około 4 - 5 zł / szt jak dobrze poszukasz i jakby się to wszystko zatrzymało. Stal z ponad 3000 zł / t spadła na 1600 zł / t. Wydaje mi się, że raczej taniej to już nie będzie, chociaż różnie może być w 2009. Mam podobny problem do Twojego: czy kupowac już czy czekać. Z tym, że zacząć chcę w 2010 roku to jeszcze się może przewrócic wszystko. Z drugiej strony czytam o bankrutujących firmach deweloperskich (a jest ich około setki), które nie są w stanie dokończyć inwestycji bo nie mają kasy. Nie mają kasy bo ludzie nie kupują mieszkań. Jak nie mają kasy to nie płacą wykonawcom za robotę - a wykonawcy zgłaszają do sądu wnioski o ogłoszenie upadłości deweloperów. I tak w kółko, więc teoretycznie ruch w składach powinien się zmniejszyć co powinno wpłynąć na dalszy spadek cen. Może ktoś ma jakieś inne przemyślenia i sugestie?
 8. Też uważam, że robienie dokładnego kosztorysu w tej chwili to trochę bez sensu, gdyż jest za wcześnie. Jednak mam ogólne pojęcie co do kwoty surówki z dachem. Strop chcemy zrobić lany, chociaż wcześniej myślałem o więźbie i suficie podwieszanym - co Pan o tym sądzi (jakie są plusy i minusy w porównaniu z lanym i ile można zaoszczędzić w tym przypadku?).
 9. Chętnie przeslę Panu dane potrzebne do wyceny takiej budowy, jednak budowę planujemy zacząć wiosna/lato 2010. Co Pan potrzebuje żeby zrobić wycenę surówki z dachem? Pozdrawiam.
 10. Powiem Ci, że planujemy z moją narzeczoną rozpocząć budowę w 2010r. ale chciałbym wykorzystać pozostały czas na poznanie tematu ekip, czyli "kto, jak, gdzie i za ile" Dokąd nie trafiłem na to forum myślałem, że górale, których polecił mi mój dobry kolega wybudują nam ten dom za niewielką kwotę. Jednak jak czytam niektóre wypowiedzi i ceny jakie są przytaczane, to kopara mi opada. Albo trafiłem na drogą ekipę, albo tu mnóstwo spekulantów wchodzi żeby mącić niepotrzebnie. Dla przypomnienia: za robociznę wystawienia Domu przy Orzechowej www.galeriadomow.pl/projekt,upb614-dom-przy-orzechowej,97.html bez piwnic, bez poddasza użytkowego i garażu w stanie surowym otwartym powiedzieli 40 tys. zł (łącznie z dachem pokrytym dachówką cementową zamiast blachodachówką). Poza tym, mamy już projekt i mamy uzbrojoną działkę no i chęci do tej eskapady . Mamy też doświadczonego i zaufanego kolegę - sąsiada, który zaoferował się, że będzie kierownikiem budowy i doradcą. To chyba tyle co mamy z przygotowań, reszta przed nami. Stan surowy otwarty (może zamknięty) chcemy zrobić w 2010. Mnie najbardziej wkurza załatwianie papierów jakie mnie czeka, uzgodnienia i ten cały bajzel z tym związany. Ale damy radę . Generalnie jak pewnie każdy inwestor, chcę wybudować nasze gniazdko jak najtaniej (przy zachowaniu jakiejś przyzwoitej jakości wykonania i standardu wyposażenia), więc będę kombinował jak się da z materiałami i robocizną (część prac, zwłaszcza wykończeniowych będziemy próbować zrobić własnymi siłami), żeby w ewentualny (jak najmniejszy) kredyt ładować sie najpóźniej jak się tylko uda. A co będzie to czas pokaże .
 11. A jaka cena wg Ciebie byłaby dobrą? Jaki przedział stawek masz na myśli? Może znasz jakąś dobrą ekipę która mogłaby wystawić taki dom za niższą kwotę? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki. Pozdrawiam.
 12. Witam, w okolicy Będzina sprawdzona ekipa górali za parterówkę 112m2 (http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb614-dom-przy-orzechowej,97.html) bez piwnic, bez garaży i bez poddasza użytkowego (gdyby budowa była w 2008r.) powiedziała 40 tys. zł za wystawienie stanu surowego (wchodzą na pustą działkę i wychodzą jak skończą dach). Co myślicie o tej cenie ?
×
×
 • Utwórz nowe...