Skocz do zawartości

kamieniarz

Uczestnik
  • Posty

    50
  • Dołączył

  • Ostatnio

kamieniarz's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Bez ingerencji w powierzchnię kamienia cięzko coś poradzić.Można na nastopnicach nakleić paski antypoślizgowe,spłomieniować tylko wąskie pasy blisko kantu nastopnicy ale to zawsze zmienia wygląd powierzchni.Chyba najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie ogrzewania pod okładziną w postaci przewodu grzejnego np firmy Elektra.
  2. Można opis poczytać w wikipedii.W skrócie to martwica wapienna,porowata skała osadowa mająca w swym składzie głównie kalcyt i argonit.Gama kolorów od białego ,przez beże ,naleciałości żółci,szarości i czerwieni.Mój ulubiony to Oro z pasami beżowo-brązowo-szarymi.Ponieważ to materiał porowaty wymaga szpachlowania dla uzyskania gładkiej i bez dziurek powierzchni.Sporo osób zamawia też trawertyn nie szpachlowany twierdząc że jest ładniejszy ,taki ,,antyczny".Jest dużo zakładów kamieniarskich oferujących trawertyn ,mają świetne strony www.Wystarczy zagooglować ,,trawertyn"
  3. Szkoda miejsca na forum dla takiej masy zdjęć.W necie jest mnóstwo stron producentów kostki z profesjonalnymi zdjęciami do celów reklamowych.Wpisz w google ,,kostka granitowa"i możesz podziwiać do woli.
  4. Trudno mówić o modzie ale takie wykończenia powierzchni są zamawiane.Proboszczowie zwykle zamawiają płomieniowane płytki na wejścia do kościołów,to w trosce o wiernych żeby nie wpadali w poślizg
  5. Takie czyszczenie to iście benedyktyńska praca.Szczególnie czyszczenie ręczne.Powierzchnie gładke idą łatwo bo to są zabrudzenia z zaprawy wapienno-cementowej lub mleczka wapiennego.Wgłębienia w kamieniu ,szczególnie takie mikroskpijne wymagają użycia różnych dziwnych drapaków.Cierpliwości i powodzenia życzę.
  6. Trochę tak to wyglada ale sami sobie zrobili i co ważne dobrze zrobili.Scieżka równa i prosta.
  7. Pisałem o fudze kerapoxy jako wysoce odpornej na pleśnie a poprzez swoją zwartość odpornej też na zabrudzenia.Fugi się nie nakłada ,fugę się fuguje.Tego rodzaju fugi wymagają pewnego doświadczenia zawodowego,lepiej powierzyć fugowanie doświadczonemu glazurnikowi czy kamieniarzowi.O jakości tej fugi świadczy fakt iż pod nazwą kerapoxy FF została użyta do fugowania kamiennych płytek w Złotych Tarasach w Warszawie.Jako jedyna spełniła wysokie wymagania inwestora.
  8. Dzięki za wsparcie bo już myślałem ,,przepraszam czy tu biją?"Chyba Bob pierwszy się wpienił?Może da się bez zaczepek coś napisać?
  9. Taki fachowiec jak ty powinien wiedzieć jak to działa!Ale skoro nie wiesz to dla dobra twoich klientów stosuj np Kerapoxy firmy Mapei.Jej zwarta i nieporowata struktura oraz wodoszczelność uniemożliwiają rozwój mikroorganizmów.Gdybyś jeszcze czegoś nie wiedział chętnie pomogę.
  10. Kozia Wólka to według planów zagospodarowania się buduje.Tu prawo i porządek jest.
  11. To koszt od 250 do 700zł za tonę kostki.Znam ludzi którzy ułożyli sobie taką kostkę dobijając ją gumowym młotkiem ,takim glazurniczym.
  12. Niektóre firmy wprowadzają na rynek fugi odporne na grzyba i pleśnie.
  13. Przy kamiennych blatach i okładzinach problem fug właściwie nie istnieje bo są minimalne albo ich nie ma.
  14. Zauważyłem ciekawostkę ,blat stołu z funkcją przedłużenia.Wszysko na rolkach.Zasada taka jak przy rozkładanych stołach jadalnianych z drewna.Co to ludzie nie wymyślą.Stół z kamiennym ,wysuwanym blatem. www.draenert.de
  15. Dokładnie jestem tego samego zdania.Jednak uważam że nlepiej zapobiegać niż czyścić.Fugi i kamień zabezpieczone odpowiednim impregnatem nie są narazone na powstawanie pleśni.
×
×
  • Utwórz nowe...