Skocz do zawartości

maysee

Uczestnik
  • Posty

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez maysee

  1. To jeszcze raz ja. Witam. Pomierzylem wszystko i tak to wyglada: aktualna wysokosc pomieszczen na parterze 3.2m. I teraz tak, zakladajac 2.75m na gotowo mamy: 3.2m-2.75m-0.2m(styro EPS100 albo 200)-0.1m(wylewka z rurkami)-0.02(panele) zostaje nam 0.13m. I tu jest problem bo te 13cm to nie wiem czym zapelnic, tym keramzytem podsypywac?Czy moze rzeczywiscie dac 30cm styro? Moglem sie oczywiscie gdzies machnac i nie doliczyc jakiejs warstwy w tej podlodze.
  2. Takie pytanie z dziedziny kombinatoryki stosowanej. Na etapie murowania scian po wylaniu chudziaka doszlismy do wniosku zeby podwyzszyc poziom "zero" domu o dwie warstwy emek (bloczki fund.) czyli ok 24cm. Mam teraz naprawde sporo miejsca (ok 50-60cm) na wszelkiego rodzaju instalacje ale bez przesady, troche musze zapelnic te przestrzen. I teraz moje pytanie czym najlepiej? Jak dam 30cm twardego, wodoszczelnego styro to czy mi jednak nic nie usiadzie? A czy mozna by bylo podsypac jakas pospolka, dobrze zagescic i ubic? Prosilbym o cenne wskazowki, jakos mi sie nie widzi wylewania kolejnego chudziaka nr 2. Pozdrawiam.
  3. Witam. Mnie zawsze ojciec uczulal, ze kiedy buduje sie dom przy polnej drodze to nalezy zawsze pojsc z "zerem" nieco wyzej. Wiaze sie to z tym, ze pozniej przy budowie drogi wlasciwej jej poziom takze idzie w gore. Moj rodzinny dom zostal wlasnie tak postawiony i teraz jest rowno z droga asfaltowa (w przeciwienstwie, niestety, do sasiadow, ktorym sie kaluze na podjazdach robia bo woda splywa z drogi). Ja rowniez poszedlem wyzej ze swoja chata, bo w planach gmina ma wybudowanie nowej drogi. Jest to dokladnie wysokosc dwoch warstw "emek". Teraz mam troche wiecej miejsca na tzw. instalacje technologiczne to i 20cm styropianu moge ulozyc itd. itp. Pozdrawiam.
  4. Cytat

    Witam. Mam problem z cieknacym kominem.
    Mam komin postawiony z cegly klinkierowej (dziurawka) wszystko bylo bobrze do pierwszego po zimie deszczu. Zauwazylem ze po kolnierzu w srodku domu leci woda, nie ze zamaka tylko mocno leci i kapie na ziemie. Od razu zadzwonilem do dekarza ktory przyjechal od razu na miejsce. Wedlug niego winna jest dziurawka w sensie ze fugi ciagna wode i kanalikami w cegle leci na dol (przed decyzja o murowaniu dzurawka, niektorzy mnie przed tym ostrzegali, ale przeciez wszyscy tak budowali (!)). Zdziwilem sie ale ok, polecili mi impregnat jakis do fug i ze na wiosne to zrobia. Nie dawalo mi to spokoju i tydzien temu wszedlen na dach i butelka polalem komin i okazalo sie ze tez woda wyleciala (zaznacze ze wylalem zaledwie pol litra). stwierdzilem ze z ta fuga to kpina i zadzwonilem znowu, przyjechali w sloneczna pogode jak wszystko bylo suche, zrobilismy ten sam ekspperyment i woda wyleciala znowu, bylem przekonany ze to opierzenie, on byl przekonany ze to fuga, doszlo do ostrrrrej wymiany zdan i wkoncu stwierdzil ze mi to zaimpregnuje za darmo i ze daje mi 100% pewnosci ze pomoze, oczywiscie zgodzilem sie, uzyl do tego ponoc barrdzo drogiego srodka CERESIT C13, niemiecki i podobno w polsce nie idzie go kupic.
    Co wy uwazacie na temat tych fug?? do murowania byla uzyta zaprawa do klinkieru IZOLBET, fugowane byly na mokro (jak plytki).
    Dzieki POZDR



    Pozwolisz, ze dodam swoje 0.05pln do w/w temetu. Jakis czas temu zawieralem umowe na wykonanie dachu. Rzeczowy wykonawca od razu przestrzegl mnie przed budowaniem komina z cegly dziurawki (pierwsze o czym zaczelismy rozmawiac!). Opowiadal, jak powszechnie ludzie popelniaja ten blad a potem telefonuja do niego, ze dach nieszczelny przy kominie. A tu guzik prawda - rzeczywiscie takjest, ze dziurawka nie nadaje sie na obciazenia termiczne i nie spelnia wymagan jako cegla kominowa. Pozdrawiam.
  5. Cytat

    Porotherm38,25 lub max 25 plus ocieplenie.Porotherm 38 sam spełnia normę dla ścian jednowarstwowych dodając ocieplenie masz ponadstandardowy dom.Bob icon_biggrin.gif



    No wlasnie. Witam. Chcialbym sie rowniez podpiac pod omawiany temat. Jestem w takiej samej sytuacji (zero wyprowadzone, trzeba sie jak najszybciej zdecydowac na material na sciany). Stoje aktualnie w rozkroku: porotherm <--> Ytong. Kuzynka budowala z Pthmu i zachwala pod niebiosa, dwojka znajomych z Ytongu (H+H Celkon) i tez wybitnie zadowoleni. Ja od scian oczekuje, ze beda zdrowe i maja przeciwdzialac sila natury. Czyli zima ma byc cieplo a latem przyjemnie. I co tu wybrac? Pozdrawiam.
  6. Cytat

    ytong = suporeks (w uproszczeniu). To jest pianka betonowa, którą skruszysz palcami, a przetniesz nawet piłą do drewna (polecana jest widiowa). Jeżeli kupisz marnej jakości beton komorkowy to może się okazac, że masz do niego dosypane popioły z elektrowni.

    porotherm to wypiekane garnki z gliny o porowatej strukturze. Taki pustak można rozwalić łokciem, albo kopnięciem.

    aby zastosowanie BK lub Pth miało chociaż minimalny sens to sama ściana musi być dość gruba, a na to i tak trzeba bać sporo styropianu....

    Dużo wytrzymalsze są silikaty.



    Zastanów się nad technologiami zapewniającymi małą grubość muru konstrukcyjnego (np. żelbet, albo prefabrykaty keramzytobetonowe). Ściana ma 15 cm i jest znacznie mocniejsza od BK iczy Pth. A na to możesz dać nawet 30 cm styro i będzie na prawdę super ciepło zimą i przyjemnie latem.



    Pieknie dziekuje. No wlasnie kumpel po budownictwie namawial do keramzytobetonu. Musze sie temu przyjrzec z bliska. Pozdrawiam.
  7. Witam wszystkich forumowiczow. To moj pierwszy post na tym forum i od razu wyswiechtanym tematem zarzucam. Z czego budowac? Mam wyprowadzone zero i goraczkowo zbieram informacje. Ytong, porotherm czy moze suporeks? Czy ktos mi moze napisac podstawowe wady i zalety i czym sie kierowac. Chcialbym zeby domek stosowal sie odwrotnie do praw natury czyli zima ma byc zimno a latem przyjemnie. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...