Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

stasik

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O stasik

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam, Czy można wystąpić o zmianę warunków zagospodarowania terenu jeżeli już raz dokonało się zmiany z warunkach zabudowy?? Zmiana dotyczyła szerokości elewacji frontowej. Wiem że to ta sama decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu ale może jest jakaś szansa?
 2. Hmm, pomysł dobry, za parę tysiaków się można pozbyć problemu.
 3. Witam, mam mały problem a dom już prawie w stanie surowym zamkniętym. 2 lata temu zakupiłem działkę budowlaną o powierzchni 1178 m2. Działka ta jest ze spadkiem, na całej jej długości jakieś 3m. Dostaliśmy pozwolenie na budowę i budowa ruszyła w listopadzie. Podczas kopania fundamentów okazało się że trzeba głęboko kopać aby wiadome wyrównać teren pod fundament, i wyszła piwnica jako że jej nie chciałem to ją zasypaliśmy, wyszedł jakby podwójny fundament. (Dom budowany 8 metrów od drogi wewnętrznej) Podnieśliśmy go do poziomu drogi, nad wszystkim czuwał kierownik budowy. Po zrobieniu fundamentów okazało się że z tyłu za domem muszę nawieźć sporo ziemi aby wiadomo w pierwszej kolejności obsypać fundament i potem wyrównać teren. Więc zacząłem wozić i tak nawiozłem że usypałem do równego, jednak na końcu, na tyłach działki wyszła skarpa ponad 2 metry. I tutaj problem czy to nie łamie żadnych przepisów?? Pojawił się właściciel pozostałych działek i już się boi że nie sprzeda działki tej za naszą, czyli za skarpą, bo jak powiedział jak to będzie ty na górze a ktoś inny na dole. Wiem że ogranicz mnie prawo wodne dokładnie art, 29. Od dwóch dni niz tylko szperam po necie i szukam rozwiązania problemu. Ale ile fachowców tyle odmiennych zdań. Podstawowe pytanie czy można sobie podnosić teren o ile sie chce?? Bo ten gość powiedział że zmieniłem ukształtowanie terenu. To co ja miałem budować poniżej drogi i żeby do mnie do domu woda leciała?? Proszę o pomoc
 4. Witam wszystkich na wspaniałym forum. Mam mały problem i proszę o pomoc. Zamierzam kupić działkę budowalną na którą wydane zostały warunki zabudowy. Pan od którego chcę kupić tą działkę posiada 8 działek. Dostałem od niego ksero o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie ośmiu budynków mieszkalnych jednorodzinnych z garażami. Jest napisane geometria dachu dwuspadowy i dwuspadowy z naczółkami. I to jest problem gdyż ja nie chcę dachu dwuspadowego. Obok na innej działce mieszka lekaż który wcale nie ma takiego dachu {dlatego że dawno wybudował dom jakieś kilka lat temu}. Czy w takim wypadku opłaca się odwoływać od decyzji i czym to uzasadnić. W okolicy są domki z dachami dwuspadowymi, są to świeże budowy zakończone lub w trakcie. Jest to dla mnie niezrozumiałe dlaczego jakieś urzędasy decudują jaki mam mieć dach. Na jakiej podstawie w decyzji o warunkach zabudowy piszą o takim dachu a nie np. dowolnym. Proszę o odpowiedź.
×
×
 • Utwórz nowe...