Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 04.11.2013 w Posty

 1. 1 point
  Skaczemy z wymagań dotyczących deklaracji na plac budowy, pomijając etap projektowania. Jeszcze raz: producent produkuje EPS - musi to robić zgodnie z normą, która nie pozwala mu na deklarowanie więcej niż "do izolacji cieplnej budynków" (a nie np. do gastronomii, opakowań itp.). W normie mamy zestaw parametrów, które należy i/lub można zadeklarować. Oczywistym jest, że producenci dobierając te parametry (podawane w kodach oznaczeń styropianu) kierują się standardowymi wymaganiami do poszczególnych zastosowań. Ale tych zastosowań jest mnóstwo. I odmian styropianu też jest sporo, żeby projektanci mogli coś wybrać (oni też nie mogą podać zestawu parametrów, których nie ma żaden producent). Można by produkować jedna odmianę, np. EPS 200 i stosować do wszystkich aplikacji, ale cena też ma znaczenie... I wracam do mojej wypowiedzi, że to projektant musi dobrać styropian. Np. do ocieplenia podłogi na gruncie istotna będzie lambda, bo jakąś izolacyjność cieplną chcemy uzyskać (a wiadome jest, że zależy ona od wszystkich warstw przegrody). Skąd producent ma wiedzieć jakie to warstwy i jakiej grubości...? Istotne w podłodze jest również naprężenie ściskające, ale skąd producent ma wiedzieć jakie będą to obciążenia (w budynku jednorodzinnym, pokoju, garażu, bibliotece z regałami książek po sufit...)? Tu również można pójść w EPS 200, ale kto za to zapłaci?
 2. 1 point
  Tak jak wyżej napisał Mhtyl: słupy bez mieczy, niewłaściwe przekroje drewna, brak przewiązek, brak kleszczy - zastąpiono je jętką - to wszystko pozbawia sztywności połać dachową. Ja dodałbym jeszcze że niewłaściwie pozacinano jętki zastępujące kleszcze - kleszcze czy jętki powinny być zacięte na końcach pod kątem połaci dachu a są pionowo. Dlatego brakło miejsca na drugą śrubę, która powinna się tam znaleźć wg. projektu. Warto by rzucić okiem jeszcze na rzut poziomy konstrukcji - mieli byśmy pełen obraz.
 3. 1 point
  Wg zdjęcia Nr 1 to pisze kleszcze 2 X 8X20 cm czyli powinny być podwójne kleszcze a nie jak u Ciebie cieśla dał pojedyncze ,a żeby je usztywnić jest też na projekcie takie coś jakprzewiązki po dwie sztuki na każdą parę kleszczy i jak dobrze mi się zdaje one są umieszczane między kleszczami aby je usztywnić. A te słupy o których wspomniałeś wcześniej, czy mają one miecze, bo wg projektu powinny mieć.
 4. 1 point
 5. 1 point
  ...parę lat temu znajomy (za symboliczną flaszkę) oddał za wycinkę starego orzecha włoskiego gościowi , który handlował "specjalnym" drewnem . Pocięte i sezonowane opylał za ciężkie pieniądze . Komu ? .....rusznikarzom .
 6. 1 point
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...