Skocz do zawartości

Remont dużego domu.


Recommended Posts

Witam jestem nowy icon_smile.gifi mam problem. Odziedziczyłem dość duży dom zbudowany na planie kwadratu z dachem kopertowym.1991rok
Pow. zabudowy 109.9m2
Pow. użytkowa 172.8m2
Pow całkowita 329.7m2
Kubatura 1005.0m3
Szerokość kwardatu 9.65m (klatka schodowa dobudowana z prawej strony szerokość 2.60m)
Dom ten ma 3 kondygnacje na parterze znajdują się pomieszczenia gospodarcze wraz z kotłownią ok 80m2. Pierwsze piętro 86.6m2 a drugie piętro 86.6m2. Problem polega na tym iż dom miał być przeznaczony dla 2 rodzin. 1 i 2 piętro są identycznie zbudowane. Otóż chciał bym przeprojektować dom tak aby mieszkała w nim jedna 4 osobowa rodzina. Czy jest to możliwe?? Czy bardziej opłaca się budować nowy dom?
Link do komentarza
Cytat

Jak najbardziej możliwe.Polecam swoje usługi.


Po pierwsze gratuluje spadku. To już jest bardzo duży zysk posiadając działkę i mury. A koszt remontu zależy od tego jak porządnie został zbudowany i jak mocno trzeba będzie go zmienić.
Po drugie zawsze można jeden poziom wynajmować i mieć z tego zawsze jakiś zysk.
A po trzecie wcale nie jest ten dom taki duży. Sama mam znajomych, którzy maja duże domy. Taka duża przestrzeń jest cudowna, można ją bardzo ładnie i praktycznie zagospodarować. Mają salon z jadalnią i kuchnią na przestrzeni około 90m2, niby jedno pomieszczenie a tak zagospodarowane i ładnie pozasłaniane że z salony nie widać kuchni bo jest na planie litery "L". Pokoje dzieci są pourządzane tak jak mini mieszkanka - osobno sypialenka, własna garderoba, i kącik do nauki. Pan domu ma pokój na własne hobby, Pani domu pomieszczenie na szwalnie. Nie trzeba w takim domu upychać kilku funkcji w jednym pomieszczeniu. I to jest wspaniałe.
Tylko dobrą ekipę, ewentualnie architektów i do dzieła. Mogę polecić jednych i drugich jeśli jest to na terenie Dolnego Śląska.
Link do komentarza
Dziękuje za powyższe odpowiedzi. icon_smile.gif Dom znajduje się w Małopolsce więc nie jest tak daleko do Dolnego Śląska. Narazie tylko planujemy ponieważ trzeba nagromadzić trochę środków. Działka jest dość duża 15ar wiec jeszcze co do domu chciałbym dobudować najlepiej garaż 2 stanowiskowy. Narazie auto garażuje w blaszaku. Do wymiany są także rury doprowadzające wodę (metalowe) do grzejników i umywalek ponieważ przepuszczają mało wody i rdzewieją (grawitacyjnie). Co do ogrzewania paliwo stałe(kocioł uniwersalny) plus zasobnik gazowy na wodę 100l. Dom był budowany z cegieł MAX, dach blacha.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...