Skocz do zawartości

Jakie farby do malowania wnętrz ?


surf77

Recommended Posts

Proszę odwiedzić stronę miesięcznika i przeczytać raport z BD 05/05 na temat farb.


Poniżej fragment artykułu pt. "Żyj kolorowo"
Wyroby o optymalnych cechach do stosowania w pokoju dziennym to farby akrylowe ze „średniej półki” cenowej. Sień, przedpokój i korytarze, ze względu na ich intensywne i specyficzne użytkowanie, najlepiej pokryć farbą umożliwiającą częste zmywanie ścian, np. akrylowo-lateksową. Dobrym rozwiązaniem będzie również pomalowana powłoką lateksową tapeta z włókna szklanego. Łazienka i kuchnia to miejsca szczególnie narażone na działanie wody i wilgoci; sufit i ściany niepokryte okładzinami ceramicznymi malujemy tu farbami odpornymi na wilgoć i pozwalającymi na szorowanie z użyciem środków czystości. W pomieszczeniach gospodarczych wystarczające i ekonomiczne będzie zastosowanie tanich farb emulsyjnych, gdyż i tak ich ściany wymagać będą częstego odnawiania. Do sypialni zalecane są farby o wysokiej paroprzepuszczalności; cecha ta umożliwia wchłanianie nadmiaru wilgoci przez ściany i utrzymanie we wnętrzu zdrowego klimatu. Pokoje dziecięce to, jeśli chodzi o utrzymanie nieskazitelnej powierzchni powłok malarskich, miejsca „wysokiego ryzyka”. Ponieważ ich ściany trudno nam będzie uchronić przed malarskimi zapędami naszych pociech, dlatego lepiej malować je farbami tanimi, licząc się z koniecznością częstego odnawiania.
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/377/

Natomiast szczegółowy inforynek firm z branży farb znajdzie Pan na końcu artykułu pt. Metal jak malowany (do ściągnięcia w pdf)
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/382/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...