Skocz do zawartości

Hurtownia budowlana: Oskar


Recommended Posts

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dziękuje za zainteresowanie tematem. Strop mam żelbetowy lany 14cm gruby. Beton b25. W załączniku zaznaczone ściany nośne z suporeksu 24cm szerokość. Ścianka kolankowa 2pustaki + wieniec 24x24 cm .   Styropian na stropie mam eps 100 grafit 0031  swisspor 8+7+8 i na to bym dał te płyty OSB 2x na przekładkę Zda to egzamin zamiast lać cieżką wylewke 6 cm ? Będzie tam rekuperator graciarnia i suszarnia ubrań. Dach nie mam ocieplony ale może w przyszłości jak bede miał fundusze i czas to ocieplę.   Głównie nurtuje mnie czy w budynku takim jak mój mogę wylać na strychu wylewkę 6cm bez obaw (kiedyś zrobić zamieszkałe poddasze ) do tego w zimie śnieg na dachu panele FV lub solary i czy te ściany nośne bez słupów przeniosą te wszystkie obciążenia z nawiązką czy może pojawia sie pękniecia na scianach w skutek przekroczenia obciążeń i wtedy będzie problem.   Po tynkach zauważyłem w każdym narożniku budynku rysy poziome długości 2m od narożnika jakby narożnik budynku lekko siadł a płyta została . Myśle że jakby były słupy to góra z dołem lepiej jest zespojona i takich pęknięć by nie było  W załaczniku pekniecie nad oknem witrynowym w salonie Czy to częsty przypadek ?   Powstały też pękniecia pionowe na naroznikach scian widoczne od zewnątrz ale tylko od strony południowej po drugiej stronie domu brak pionowych rys. Czy to jest spowodowane osiadaniem budynku ? Jakby były słupy żelbetowe łączące fundament z płytą stropowa to bym tego uniknął?    
    • Komentarz dodany przez Retrak: O co chodzi z tą konserwacją? "Konserwacja 200 zł" Umyć by się nikt nie podjął za dwie stówki tych okiennic, co za ściema.
    • bardzo ciekawy materiał, na podstawie najnowszych badań (zakończone w sierpniu 2024) - przez prawie 5 lat badali osoby na keto które miały ZNACZNIE wyższy LDL niż grupa kontrolna (Miami Heart, bardzo dobre parametry krwi i przemiana metaboliczna) - i okazało się, że mimo wysokiego poziomu cholesterolu nie ma żadnych śladów miażdzycy (mimo, że wg teorii cholesterolowej powinny być xD)   Ciekawy jest też dobór osób do badania - ktoś może zarzucić rasizm (a nawet powinien, bo przecież poprawność polityczna obowiązuje, prawda?), bo 90% badanych to biali   , jest wymieniony cały szereg kryteriów które musieli spełniać, żeby się kwalifikować do badania. Wszyscy wiele lat na keto.   Zerknąłem też do swojego archiwum - bo regularnie robię badania rwi - no i ja bym się chyba nie kwalifikował, hehe, bo mam za niski poziom LDL  
    • Komentarz dodany przez robson: a kto produkuje te okiennice?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...