Skocz do zawartości

Kolory w salonie


Jan_13

Recommended Posts

Napisano
Czym się kierować dobierając kolory w salonie? Oczywiście nie chodzi mi oczywiście o gust, tylko o jakieś ogólne zasady zestawiania kolorów. Co z czym? A co nie?
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Napisano
zobacz sobie po prostu jakieś inne salony, podpatrz konkursowe salony i zdecyduj jak będzie wyglądał Twój. pisałeś że to nie rzecz gustu, ale po co Ci modny salon skoro nie będzie Ci się podobał ?
Napisano
Albo nie przejmuj się kolorem, bo można jak się okazuje powiedzieć kolorowi NIE! Salon cały w bieli może wyglądać w sumie nieźle. Na pewno elegancko, tyle że jak dla mnie jakoś trochę za zimno i tak sterylnie...
Napisano
A mnie się wydaję, że to właśnie chodzi o rzecz gustu icon_smile.gif Ogólnie zasady zestawienia kolorów są takie żeby się ze soba po prostu nie gryzły i żeby dane połączenie nie raziło w oczy. cała reszta moim zdaniem to już kwestia tego co podoba się Tobie. Najlepiej podpatrz sobie w internecie na różnych stronach pomysły i może coś Ci się spodoba i będziesz chciał wykorzystać to u siebie.
Napisano
Cytat

A mnie się wydaję, że to właśnie chodzi o rzecz gustu icon_smile.gif Ogólnie zasady zestawienia kolorów są takie żeby się ze soba po prostu nie gryzły i żeby dane połączenie nie raziło w oczy. cała reszta moim zdaniem to już kwestia tego co podoba się Tobie. Najlepiej podpatrz sobie w internecie na różnych stronach pomysły i może coś Ci się spodoba i będziesz chciał wykorzystać to u siebie.


W sumie... samo sedno icon_smile.gif Czyli warto znać zasady, ale kierować trzeba się własnym gustem. icon_smile.gif
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
jeśli chodzi o wybór kolorów w salonie to chyba najlepiej jest pooglądać inne salony. Ale moim zdaniem decydując się na kolory w salonie chyba najważniejsze jest to, jakie kolory lubisz a drugą ważną kwestią z której strony masz pokój, bo kolory muszą być odpowiednio dobrane, żeby w pokoju nie było zbyt ciemno w ciągu dnia i dlatego uważam, że do salonu dobre będą jasne i ciepłe kolory:)
Napisano
tak podpatrywanie wzorów u innych jest dobrym sposobem, żeby dobrać kolor ścian, i w ogóle urządzić salon. innym dobrym sposobem jest poszukiwanie inspiracji w czasopismach, albo w internecie;)
Napisano
Cytat

Dla mnie to co w czasopismach jest często zbyt ekstrawaganckie. Ale macie rację spojrzeć nie zawadzi.


Dokładnie! Takie oglądanie zdjęć trzeba potraktować jako punkt wyjścia, a nie jako ściągawkę icon_smile.gif
Napisano
Zgadzam się- nie powinno się kopiować gotowych rozwiązań( chociaż przyznaję,że mi się to jeszcze czasami zdarza:)) Ja lubię zaglądać na dekoria.pl, bardzo podobają mi się ich aranżacje i stosunkowo łatwo je zaadaptowaćicon_smile.gif
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Mój faworyt to zielony do salonu!


Mój też i to w całym domu. W połączeniu z bielą i jasnym drewnem. A zieleń jak najbardziej nawiązująca do natury - czyli trawiasta icon_smile.gif
Napisano
Cytat

zielone dodatki- owszem icon_smile.gif
ale do scian to jakos nie moge sie przekonac... (moze ewentualnie w lazience albo pokoju dla dziecka ale na pewno nie w salonie icon_confused.gif)


Jak już ktoś napisał na tym forum... icon_smile.gif O gustach się nie dyskutuje. Tylko przyjmuje je do wiadomości icon_smile.gif Ja przyjmuję z uwagą zarówno upodobania jętki jak i Supersaxo.
  • 5 miesiące temu...
Napisano
Czym się kierować? Hmm... Po pierwsze własnymi odczuciami. Salon (obok kuchni;) )jest pomieszczeniem, w którym najczęściej przebywamy. Szkoda, by kolor w nim zastosowany męczył nas czy po jakimś czasie się znudził. Tak więc - poszukaj tego, co Ci się podoba!

Dwa - powinien zwracać wrażenie przytulnego i przestronnego. Mocne i odważne kolory tak, ale tylko w dużych pomieszczeniach lub w małych ilościach! Poza tym styl salonu - kolor musi go współtworzyć.

Trzy - nie od dziś wiadomo o wpływie kolorów na nasze samopoczucie. Warto zdawać sobie z tego sprawę i już zawczasu kształtować nasz przyszły nastrój. Więcej na ten temat w artykule http://www.koloriwnetrze.pl/artykuly/actio...oc-kolorow.html

Ekspert serwisu: http://www.koloriwnetrze.pl/
Napisano
Witam,

Wybierając farby do salonu warto postawić na barwy nastrajające nas optymistycznie, to znaczy jasne, pastelowe. Zestawienie zbyt wielu krzykliwych kolorów może wprowadzić do pokoju poczucie chaosu. Aby go uniknąć, można zastosować kompromisowe rozwiązanie, na delikatnym, jasnym tle umieścić dodatki w postaci bardziej pikantnych, jaskrawych szczegółów. Ponad to w niewielkich pomieszczeniach chłodne, pastelowe kolory ścian wprowadzą wrażenie otwartości.

Osoby, które dobrze czują się w ciemnych kolorach, mogą je oczywiście stosować, ale na większych przestrzeniach. Tak urządzone wnętrze nabierze odmiennego klimatu, na przykład klubowego czy industrialnego.

Poza tym - kolor kolorowi nie jest równy. Różne odcienie tego samego koloru inaczej będą wyglądać w nasłonecznionym salonie, a inaczej w pokoju z oknami wychodzącymi na północ. Dlatego kolory należy dobierać przy świetle dziennym, a przed ostateczną decyzją warto zrobić na ścianie kilka próbek w wybranych odcieniach.


Mariusz Kaperczak
Napisano
Aranżacje...

Zielenią - salon zyska świeżość jeśli połączymy butelkową zieleń ścian ? doskonałe tło dla czarno-białych fotografii ? z białymi meblami, jasną podłogą i dodatkami w innych tonacjach koloru nadziei.

Amarantem - dobrym sąsiedztwem dla tej barwy jest m.in. biel - przytulna kanapa, utrzymana w tej tonacji, zachęci do odpoczynku, stanie się centralnym elementem wnętrza i podkreśli mocny kolor ściany. Amarant można powtórzyć w dodatkach - intensywny róż stolika o nietypowej formie sprawi, że mieszkanie będzie wyglądać elegancko. Propozycją dla osób, które lubią eksperymenty i cenią nowatorstwo, jest połączenie amarantowego z głęboką czernią mebli oraz srebrzystym grafitem dodatków rozświetlających pomieszczenie. Uzyskamy w ten sposób zmysłowe wnętrze. Natomiast pogodny klimat mieszkania stworzymy używając dużo bieli w postaci mebli, obok amarantowych ścian, w połączeniu z ciepłym pomarańczem i czernią elementów dekoracji.

Indygo - nietuzinkowym pomysłem wystroju, np. salonu, będzie zestawienie indygo
z pomarańczową lub czerwoną barwą w elementach wykończenia.

Fioletem - sprawdzi się połączenie fioletu z zielenią oraz nieco bardziej kojące i eleganckie pastelowe wersje tego koloru, np. lawendowy czy liliowy, zestawione np. z drobnymi dodatkami w kolorze gorzkiej czekolady, które stanowią doskonałe tło dla ciemnych mebli.

Amarant, zieleń, indygo i wiele innych modnych barw o różnym stopniu nasycenia, znajdziemy w bogatej ofercie kolorystycznej farby Optiva Matt [5] marki Tikkurila. Optiva Matt [5] jest lateksową farbą akrylową o matowym wykończeniu. Farba nie kapie podczas aplikacji, łatwo się rozprowadza i szybko schnie. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę - farba dobrze kryje - ta cecha ma istotne znaczenie w przypadku malowania ścian na wyrazisty kolor. Ponadto, wysoka jakość Optivy Matt [5] sprawia, że przypadkowe zabrudzenia mogą być łatwo wyczyszczone przy pomocy zwykłej wilgotnej szmatki, a ściany pokoju na długo zachowują świeży wygląd. Farba posiada rekomendację Polaskieto Towarzystwa Alergologicznego.

Optiva Matt [5]
Stopień połysku: mat
Kolorystyka: biały + paleta barw Tikkurila, NCS, RAL
Wydajność: do 16 m2 z 1 litra przy jednokrotnym malowaniu
Opakowanie: 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l
Cena: 28,97 zł / 0,9 l (baza A)
Czas schnięcia: ok. 2 h
Gdzie kupić? http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/...s&hid=1.1.7
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Czym się kierować dobierając kolory w salonie? Oczywiście nie chodzi mi oczywiście o gust, tylko o jakieś ogólne zasady zestawiania kolorów. Co z czym? A co nie?



Tutaj znajdziesz dużo ciekawych propozycji:

Domy w stylu
  • 2 tygodnie temu...
  • 8 miesiące temu...
Napisano
Ja jestem zdecydowanie za jasnymi, stonowanymi barwami w salonie - kremy, brązy, kolory ziemi itp. Bardzo podobają mi się też salony czarno-białe - tzn. i ściany i reszta w tych kolorach.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...