Skocz do zawartości

Energetyka


Recommended Posts

Napisano
Może w kilku słowach opiszę sytuacje. Przez moja działkę przechodzą kable dużego,średniego i niskiego napięcia. Ostatnio dostałam z energetyki pismo. Aneks do umowy nr....... O takiej treści. Strony postanawiają, co następuje. Postanowienie umowy do sieci, w którym Klient oświadcza, iż nieodpłatnie umożliwiać będzie przedsiębiorstwu energetycznemu, w obrębie swojej nieruchomości budowę, rozbudowę sieci i przyłączy oraz wykonanie prac eksploatacyjnych i usuwanie awarii, oraz wyraził zgodę na nieodpłatne udostępnienie udostępnienie terenu w niezbędnych dla tego przedsiębiorstwa przypadkach (w brzmieniu jak wyżej lub podobnym, o znaczeniu równoważnym) zastępuje się postanowieniem o treści: "Klient oświadcza ,że nieodpłatnie umożliwia Enea w obrębie swojej nieruchomości, budowę i rozbudowę sieci oraz przyłączy. "
Tak to brzmi i nikt w Enea nie potrafi udzielić mi odpowiedzi o co chodzi.
Pytałam innych znajomych którzy też się budują czy otrzymali takie aneksy i nic z tego nikt nie otrzymał.
Nie bardzo wiem co robić ? Podpisać czy nie?
I jeszcze jedno czy mogę domagać się przeniesienia tych kabli, bo fakt faktem ale część terenu jest bezużyteczna a to jakieś 1000m2. A może to Enea powinna płacić Klientowi za utrudnienia?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Oni chyba juz sa na emeryturze...
    • Muldera i Scully trzeba wezwać. Oni kiedyś Wielką Stopę próbowali wytropić. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Zasypalo na bialo... I znow pojawily sie rozne tropy, ciekawa jestem, czyje. Te sa w dosc duzych odleglosciach, chyba ponad metr, i w miare duze, podejrzewam zajaca        tutaj wyglada, jakby to byly dwie lapki, jedna przy drugiej, ale gdzie sa pozostale dwie ?     Co do tych, to jestem prawie pewna, ze to wiewiorki          Zaczynaja sie nagle i rownie nagle koncza.  
    • I czy dobrą izolacją by była katja sprint - Knauf ? Grubsza niż folia bo ma 0,9mm, i przynajmniej to nie papa. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
    • To nie musi być zaniedbanie. Bo w zimie świeżego drzewa nie daje się pod dach. Nawet tego pociętego. Z wygody (praca przy zimnym i mokrym nie jest zbyt przyjemna), ale i z braku jakichś poważnych negatywnych następstw. Procesy gnilne są zatrzymane ze względu na temperaturę, a i zarobaczenie nie grozi, nawet jeśli nie zdejmie się kory (to trzeba zrobić wczesną wiosną). Kiedyś wyręby robiono tylko w zimie i drzewo jedynie transportowano z lasu na posesję, Potem leżało w śniegu do wiosny, bez utraty swoich cech. Wystarczało jeśli nie leżało bezpośrednio na ziemi, tylko na podkładach. A całe przetwórstwo odbywało się już w ciepłych miesiącach. Oczywiście, mówię o producentach, z ich punktu widzenia, a nie o odbiorcach. Odbiorcom zależy przeważnie, aby drewniane wyroby jak najszybciej wysuszyć. Ale producent czy sprzedawca nie ma interesu w tym aby dokładać sobie pracy.  U moich znajomych większość produkcji leży owszem, na jakichś wypoziomowanych legarach, ale najczęściej nawet bez przekładek. Nie opłaca się ich dawać, bo większość produkcji jest pod zamówienia i szybko zostanie zabrana. A przekładki to dodatkowy koszt.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...