Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
elektron888

Ile za stan surowy - podkarpackie

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów icon_biggrin.gif
proszę o podpowiedź dotyczącą kosztów robocizny za dom o powierzchni całkowitej 220 m2 w stanie surowym z dachem pokrytym blacho dachówką.
Dom parterowy z zagospodarowanym poddaszem.
Rozpoczynam inwestycję lada dzień icon_rolleyes.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Może pomoże panu nasz kalkulator. W kilka minut za darmo generujemy wycenę, dopieramy instalację, wyliczamy prognozę oszczędności oraz dokładną analizę. fotowoltaika kalkulator
    • aaaaaaaaaaaaaaaaa...   nie możesz się zabezpieczyć przed moimi odpowiedziami, ponieważ one są   nieoczekiwane, niespodziewane, zaskakujące i piorunujące. Obiektywnie więc lepiej przyjąć je na klatę, przemyśleć - i poprawić się. Bo one niosą duży ładunek dydaktyczny. I mają swe źródło w głębokiej sympatii do adwersarza. Nawet nie wiem, czy nie jest to mowa miłości do bliźniego.... No i są podane w lekkiej, przystępnej, również dla seniorów, formie!   Uniki nie są wskazane, bo zbytnie machanie rozumem może poluzować klepki - a kto lubi szmery w uszach, czy łomotanie w głowie.    Należy się tylko pozytywnie nastawić, przyjąć i zastosować.    Oczywiście słowo DZIĘKUJĘ  z przyjemnością zawsze od ciebie przyjmę!       Pożyczyłem fotkę od animusa, bo jakoś pasuje mi do tego mojego postu    -  a może tak sobie wyobrażam twoją minę po jego przeczytaniu ???!
    • Zgadza się - ale zachorowań jest stała ilość, a więc i ten szczyt będzie niższy. Taką mam nadzieję. Oby ludziom nie odbiło, jak we Włoszech - i siedzieli w domu. Chociaż ja nie jestem optymista - jestem trzeźwym i chlodnym obserwatorem   Cieszę się - ale czekam, co dalej, z rezerwą     USA - tam ta ilość zarażonych strasznie rośnie. Szczyt podobno w okolicach Świąt.      Ciekawe: Okazuje się, że zwykła maseczka chrurgiczna i podobne - nie chronią przed koronawirusami. Mało - siadaja one (i inne bakterie i wirusy) na maseczce i stanowią dodatkowe niebezpieczeństwo. Co ciekawe - powinno się taką maseczkę zmieniać co 20 minut. Paranoja!
    • Ojojoj... jakiż optymista z Ciebie. Szumowski mówił coś o szczycie zachorowań, że dopiero przed nami . No i święta ... coś w ten deseń ... poobserwujmy świętonalia    
    • Witam,  Dom z lat 1960 fundament betonowy 80cm w ziemi 80 cm nad- ław brak, izolacji brak, grunt gliniasty. Izolacja pozioma jest-papa ściany suche. Fundament bieda beton czyli beton z dodatkami - kamienie, kawałki cegieł planuje dołożyć siatkę zbrojeniowa fi6 i dolać betonu by to "zamknąć". Teraz pytanie odnośnie izolacji, czy ma to w ogóle sens ? Jako, że ławy  nie ma i od spodu brak izolacji fundament kapilarnie coś tam zawsze będzie podciągał. Czy taka wilgoć po zaizolowaniu frontu nie będzie się kisić w murze?  Myślałem jedynie o folii kubelkowej by odprowadzić wodę od muru i dać drenaż , folia dodatkowo stworzy przestrzeń pomiędzy gruntem a fundamentem.   Jakieś rady pomysły? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...