Skocz do zawartości

Sciany i dachówki ceramiczne


Recommended Posts

Napisano
Proszę o szybką informację na temat:
1. Zastosowania w budowie domu jednorodzinnego pustaków MAX 220 o wymiarach 288/188/220 Biegonic lub innego producenta w kontekście ich cen, mozliwości uzyskania upustów oraz klasy. Dodatkowo jeżeli jest możliwość podania ile pustaków ww typu jest potrzebnych do budowy domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym o powierzchni domu ok. 190 m2 (1330x950) i garażu ok. 38m2 + poddasze nad garażem (670x950).
2. Dachówek ceramicznych firmy CREATON. Czy cena idzie w parze z jakością i czy nie można za niższą cenę kupić dachówek o podobnej jakości np. WIEKOR, RuppCeramika.
Dziękuję za informację
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Ja buduję : ściany z betonu komórkowego, dach z dachówki betonowej EURONIT lub ceramicznej ROBEN ( dachówki te maja najlepszy stosunek cena/jakość ). Myslę że ściany z cegły ceramicznej którą ocieplimy welna lub styropianem to nieporozumienie lub namowa hurtowników ( mają najwiekszą marże na ceramice bo wychodzi wiele sztuk a liczy sie od sztuki, a taki siporex o wymiarach 24x24x59 to zdecydowanie mniej sztuk do dokładki . Ostatnia uwaga współczuje kucia bruzd na instalacje i wiercenia na kołki w ceramice. Siporeks do takich robót to idealny materiał. Pozdrawiam !
  • 1 rok temu...
Napisano
jeśli chodzi o dachy to firmy wprowadzaja promocje chcąc ściągnąć do siebie klienta. moim skromnym zdaniem w naszym klimacie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o pokrycie dachowe jest dachówkka cementowa. w sprawie ścian ceramika poryzowana to dobre rozwiązanie. nie radze sugerowac sie tym ze w niej ciężko coś tam kuć. ciągle kuć w nim wszak nie bedziemy.
pozdrawiam
Napisano
help help
mam pytania odnośnie zmian:
-dom w projekcie ma być mur porotherm- jest beton komórkowy
-dom w projekcie ma dach z dachówki ceramicznej- jest betonowa
-schody mają być betonowe- są drewniane
-zlikwidowana jest jedna ścianka działowa
czy będą jakieś problemy przy odbiorze budynku?
czy oderający mierzy w środku domu?
DZIĘKI ZA POMOC icon_smile.gif
Napisano
sasiadowi nie chcieli odebrać domu bo nie miał wykonanych balustrad na balkonach. nie wiem jak w twoim regionie ale w radomiu strasznie sie teraz czepiają. nie wiem na jakie zmiany pozwala projektant twojego domu, ale tak czy inaczej wszelkie zmiany powinny byc naniesione na projekt przez uprawnioną osobę dokonującą adaptacji. dotyczy to materiału z którego wykonane są ściany. z pokryciem i wnętrzem raczej problemów byc nie powinno.
pozdrawiam marcin@bmwauto.pl

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wstrzyknąć do dużej strzykawki, najlepiej weterynaryjnej, a na strzykawkę zamiast igły założyć wężyk odpowiedniej długości. 
    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...