Skocz do zawartości

Historia edycji

PawelRemont

PawelRemont

Remontuje mieszkanie i myślę ile dać obwodów do kuchni o następującym układzie:

  • po prawej - siedzisko, kawałek szafki, nic specjalnego - tutaj myślę o jednym osobnym obwodzie na 2 ramki z gniazdkami (jedna pod siedziskiem, a 2ga nad szafkami - może tam jakiś ekspres do kawy będzie stał)
  • po lewej - tu w zasadzie będzie wszystko co musi mieć kuchnia, dlatego dałbym osobne obwody na:
    • lodówkę (ew dzieloną z mikrofalówka która będzie nad nią stała)
    • zmywarka i pralka (gniazdka pod szafkami)
    • kuchenka i piekarnik (przyłącze 3 fazy 5x2.5mm2)
    • gniazdka nad blatem roboczym (3 ramki: po lewej, na środku i po prawej); tutaj pewnie będzie podłączony Thermomix na stałe 

 

Na każdy obwód

  • jednofazowy (4 obwody): przewód NKT YDYp 3x2.5mm2 + zabezpieczenie RCBO SIEMENS 5SU1356 6KK16, B16A, 30mA
  • trójfazowy (1 obwód): przewód NKT YDYp 5x2.5mm2 + zabezpieczenie RCBO - zastanawiam się jakie, może coś polecicie bo te od Simensa kosztują fortunę 

 

Pytania:

1) Czy jeden obwód na gniazdka nad blatem roboczym to nie za mało. Pytam bo elektryk namawiał mnie do 3 osobnych obwodów do tych gniazdek (wszystkie na jednej ścianie) 
2) Co sądzicie o takiej ilości obwodów i tym co do nich przyłączam.

3) Co sądzicie o proponowanych zabezpieczeniach? Jakie byście proponowali do kuchenki indukcyjnej? 

 

 

PawelRemont

PawelRemont

Remontuje mieszkanie i myślę ile dać obwodów do kuchni.

 

Mam kuchnie o następującym układzie:

  • po prawej - siedzisko, kawałek szafki, nic specjalnego - tutaj myślę o jednym osobnym obwodzie na 2 ramki z gniazdkami (jedna pod siedziskiem, a 2ga nad szafkami - może tam jakiś ekspres do kawy będzie stał)
  • po lewej - tu w zasadzie będzie wszystko co musi mieć kuchnia, dlatego dałbym osobne obwody na:
    • lodówkę (ew dzieloną z mikrofalówka która bedzie nad nią stała)
    • zmywarka i pralka (gniazdka pod szafkami)
    • kuchenka i piekarnik (przyłącze 3 fazy 5x2.5mm2)
    • gniazdka nad blatem roboczym (3 ramki po lewej, na środku i po prawej); tutaj pewnie będzie podłączony thermomix a stałe 

 

Na każdy obwód

  • jednofazowy (4 obwody): przewód NKT YDYp 3x2.5mm2 + zabezpieczenie RCBO SIEMENS 5SU1356 6KK16, B16A, 30mA
  • trójfazowy (1 obwód): przewód NKT YDYp 5x2.5mm2 + zabezpieczenie RCBO - zastanawiam się jakie, może coś polecicie bo te od Simensa kosztują fortunę 

 

Pytania:

1) Czy jeden obwód na gniazdka nad blatem roboczym to nie za mało. Pytam bo elektryk namawiał mnie do 3 osobnych obwodów do tych gniazdek (wszystkie na jednej ścianie) 
2) Co sądzicie o takiej ilości obwodów i tym co do nich przyłączam.

3) Co sądzicie o proponowanych zabezpieczeniach? Jakie byście proponowali do kuchenki indukcyjnej? 

 

 

PawelRemont

PawelRemont

Remontuje mieszkanie i myślę ile dać obwodów do kuchni.

 

Mam kuchnie o następującym układzie:

  • po prawej - siedzisko, kawałek szafki, nic specjalnego - tutaj myślę o jednym osobnym obwodzie na 2 ramki z gniazdkami (jedna pod siedziskiem, a 2ga nad szafkami - może tam jakiś ekspres do kawy będzie stał)
  • po lewej - tu w zasadzie będzie wszystko co musi mieć kuchnia, dlatego dałbym osobne obwody na:
    • lodówkę (ew dzieloną z mikrofalówka która bedzie nad nią stała)
    • zmywarka i pralka (gniazdka pod szafkami)
    • kuchenka i piekarnik (przyłącze 3 fazy 5x2.5mm2)
    • gniazdka nad blatem roboczym (3 ramki po lewej, na środku i po prawej); tutaj pewnie będzie podłączony thermomix a stałe 

 

Na każdy obwód

  • jednofazowy (3 obwody): przewód NKT YDYp 3x2.5mm2 + zabezpieczenie RCBO SIEMENS 5SU1356 6KK16, B16A, 30mA
  • trójfazowy: przewód NKT YDYp 5x2.5mm2 + zabezpieczenie RCBO - zastanawiam się jakie, może coś polecicie bo te od Simensa kosztują fortunę 

 

Pytania:

1) Czy jeden obwód na gniazdka nad blatem roboczym to nie za mało. Pytam bo elektryk namawiał mnie do 3 osobnych obwodów do tych gniazdek (wszystkie na jednej ścianie) 
2) Co sądzicie o takiej ilości obwodów i tym co do nich przyłączam.

3) Co sądzicie o proponowanych zabezpieczeniach? Jakie byście proponowali do kuchenki indukcyjnej? 

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...