Skocz do zawartości

Historia edycji

CrazyAccountant

CrazyAccountant

Witam! Mam mieszkanie, w którym mam ogrzewanie tradycyjne (grzejniki ścienne) oraz ogrzewanie podłogowe. Oba ogrzewania są zasilane z tego samego pieca, który jest na cały blok. Do ogrzewania podłogowego mam w mieszkaniu skrzynkę, gdzie mam zamontowany mieszacz, pompę obiegową, sterownik oraz podłączone do niego siłowniki. Dodatkowo w pomieszczeniach gdzie mam podłogówke ma zainstalowane regulatory. Ostatnio zaczęła mnie zastanawiać jedna kwestia - co stałoby się, jeżeli w mieszkaniu ktoś wyłączyłby zasilanie?  Zarówno pompa jak i sterownik sa zasilane prądem, więc czy dłuższy brak prądu mógłby doprowadzić do jakiejś awarii w mieszkaniu? 

CrazyAccountant

CrazyAccountant

Witam! Mam mieszkanie, w którym mam ogrzewanie tradycyjne (grzejniki ścienne) oraz ogrzewanie podłogowe. Oba ogrzewania są zasilane z tego samego pieca, który jest na cały blok. Do ogrzewania podłogowego mam w mieszkaniu skrzynkę, gdzie mam zamontowany mieszacz, pompę obiegową, sterownik oraz podłączone do niego siłowniki. Dodatkowo w pomieszczeniach gdzie mam podłogówke ma zainstalowane regulatory. Ostatnio zaczęła mnie zastanawiać jedna kwestia - co stałoby jeżeli w mieszkaniu ktos wyłączyłby zasilanie?  Zarówno pompa jak i sterownik sa zasilane prądem, więc czy dłuższy brak prądu mógłby doprowadzić do jakiejś awarii w mieszkaniu? 

×
×
  • Utwórz nowe...