Skocz do zawartości

Historia edycji

podczytywacz

podczytywacz

1 godzinę temu, 88kameleon napisał:

I teraz zaczynają się problemy.

Kiedyś mówili: największa problema, to ta, której nie ma...

 

Po pierwsze - nie mieszaj torów wentylacji z różnych pomieszczeń! One i tak potrafią zaburzać się nawzajem i powodować cofki a to z jednego, a to z innego kanału/kratki!

 

Po drugie - jak liczną masz - czy masz zaplanowane mieć rodzinę? Dla ilu osób będziesz Ty, czy Twoja lepsza połowa gotować?

Jak dla większej ilości - typu pluton wojska - to warto się bawić w odprowadzenie oparów do kanału wentylacyjnego... z zastrzeżeniami wniesionymi wyżej przez Elfir...

Jeśli dla czterech, pięciu osób - wystarczy mieć okap z cyrkulacją i filtrem węglowym. Oczywiście trzeba o nim pamiętać i wymieniać, bądź regenerować wkłady węglowe! Są okapy, które przefiltrowane powietrze zawracają poprzez kratkę tuż nad okapem, bez potrzeby kierowania go ponad szafki - taki mam właśnie i nie ma potrzeby bać się o mokre szafki. Kilka razy w roku robimy obiady dla całej rodziny, zbiera się 12 osób, i gotowanie dla nich nie powoduje jakiegoś zawilgocenia nadmiernego. Właściwa kratka wentylacyjna jest ponad szafkami i doskonale daje sobie radę! A mieszkam na drugim piętrze w trzypiętrowym bloku... i też mam płytę indukcyjną... a pokój z aneksem ma ok. 24 m2...

 

1 godzinę temu, 88kameleon napisał:

Może dam radę.

DASZ RADĘ!

podczytywacz

podczytywacz

1 godzinę temu, 88kameleon napisał:

I teraz zaczynają się problemy.

Kiedyś mówili: największa problema, to ta, której nie ma...

 

Po pierwsze - nie mieszaj torów wentylacji z różnych pomieszczeń! One i tak potrafią zaburzać się nawzajem i powodować cofki a to z jednego, a to z innego kanału/kratki!

 

Po drugie - jak liczną masz - czy masz zaplanowane mieć? Dla ilu osób będziesz Ty, czy Twoja lepsza połowa gotować?

Jak dla większej ilości - typu pluton wojska - to warto się bawić w odprowadzenie oparów do kanału wentylacyjnego... z zastrzeżeniami wniesionymi wyżej przez Elfir...

Jeśli dla czterech, pięciu osób - wystarczy mieć okap z cyrkulacją i filtrem węglowym. Oczywiście trzeba o nim pamiętać i wymieniać, bądź regenerować wkłady węglowe! Są okapy, które przefiltrowane powietrze zawracają poprzez kratkę tuż nad okapem, bez potrzeby kierowania go ponad szafki - taki mam właśnie i nie ma potrzeby bać się o mokre szafki. Kilka razy w roku robimy obiady dla całej rodziny, zbiera się 12 osób, i gotowanie dla nich nie powoduje jakiegoż zawilgocenia nadmiernego. Właściwa kratka wentylacyjna jest ponad szafkami i doskonale daje sobie radę! A mieszkam na drugim piętrze w trzypiętrowym bloku... i też mam płytę indukcyjną... a pokój z aneksem ma ok. 24 m2...

 

1 godzinę temu, 88kameleon napisał:

Może dam radę.

DASZ RADĘ!

×
×
  • Utwórz nowe...