Skocz do zawartości

Historia edycji

podczytywacz

podczytywacz

 

34 minuty temu, Szymis napisał:

Ma ktoś jakieś dane, badania? 

 

BADANIA - to za dużo powiedziane... bardziej doświadczenie...

 

Przy schodach - jako miejscu szczególnie często używanym i narażonym na uszkodzenia mechaniczne (np. przy wnoszeniu mebli, zabawach dzieci, itp) radziłbym coś bardziej wytrzymałego - przynajmniej płytę g/k, położoną na płyty wygłuszające...

 

Ja mam ścianę "wyciszoną" od sąsiada wełną (5 cm) i płytą g/k... on ma ciszej... ja nie bardzo...

 

Widziałem klatkę schodową w bloku, "równaną" dwu centymetrową warstwą styropianu, wykończoną siatką i tynkiem po jakimś kwartale, może dwóch, użytkowania, tzn wnoszeniu materiałów wykończeniowych, mebli, a potem wózków dziecięcych...:zalamka:

Podobnie może być w przypadku wełny/siatki/tynku...

 

Uszkodzoną płytę g/k o wiele łatwiej naprawić w razie "awarii"...

 

Oczywiście płyta g/k na stelażu drewnianym, z podkładkami elastycznymi, na kołkach rozporowych z tworzywa sztucznego - nie metalowych...

Między stelaż - upchać, lub "wdmuchnąć" wełnę...

 

 

 

podczytywacz

podczytywacz

 

18 minut temu, Szymis napisał:

Ma ktoś jakieś dane, badania? 

 

BADANIA - to za dużo powiedziane... bardziej doświadczenie...

 

Przy schodach - jako miejscu szczególnie często używanego i narażonego na uszkodzenia mechaniczne (np. przy wnoszeniu mebli, zabawach dzieci, itp) radziłbym coś bardziej wytrzymałego - przynajmniej płytę g/k, położoną na płyty wygłuszające...

 

Ja mam ścianę "wyciszoną" od sąsiada wełną (5 cm) i płytą g/k... on ma ciszej... ja nie bardzo...

 

Widziałem klatkę schodową w bloku, "równaną" dwu centymetrową warstwą styropianu, wykończoną siatką i tynkiem po jakimś kwartale, może dwóch, użytkowania, tzn wnoszeniu materiałów wykończeniowych, mebli, a potem wózków dziecięcych...:zalamka:

Podobnie może być w przypadku wełny/siatki/tynku...

 

Uszkodzoną płytę g/k o wiele łatwiej naprawić w razie "awarii"...

 

Oczywiście płyta g/k na stelażu drewnianym, z podkładkami elastycznymi, na kołkach rozporowych z tworzywa sztucznego - nie metalowych...

Między stelaż - upchać, lub "wdmuchnąć" wełnę...

×
×
  • Utwórz nowe...