Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

1. zacznijmy od slupów (kolor fioletowy):

To są słupy drewniane? więźby dachowej?

Słupki (stolce) nie musza trafia w ściany nośne, więźbe konstruuje się niezależnie, nie ma potrzeby wiązać jedno z drugim, choć można.

Jeśli tak, no to powinny byc na belkach drewnianych (chyba płatwie stropowe to sie nazywa) polożonych na stropie , ktore przejmują obciażenie punktowe ze stolców i przenoszą liniowo na strop, oprócz tego wiążą dołem stolce.

Rozmieszczenie stolców na pierwszym rysunku od góry jest właściwe i typowe - nie ma potrzeb zmieniać.

Pod warunkiem że to sa słupki więźby. (bo trochę zgubilem sie w tych postach :14_relaxed:)

Może nie być tych belek, jesli sie zamocuje do tropy slupy, a strop jest wystarczająco nośny na obciążenia punktowe - ty masz krzyżowe zbrojenia - więc niby jest. Decyduje konstruktor.

Ale ponieważ masz belki wystające nad strop, to i te płatwie stropowe na ktorych bed stać stolce - nie będą przeszkadzać. znikną pod podłogą.

Nie ma potrzeby ruszać konstrukcji dachu - ona ma być optymalna dla siebie, chyba że przeszkadza w rozplanowaniu poddasza, ale tu chyba nie.

 

2. dziura

Ta belka zielona po prawej stronie otworu jest zasadna , chociaż nie niezbędna. Zależy od zbrojenia stropu

Ale jak wyżej napisałem - slupka więźby nie ruszać , bo nie jest to potrzebne.

Belka jest potrzebna, jeśli strop po prawej jest krzyżowo zbrojony. Pewnie jest.

Pewnie na całym poddaszu - jesli tak, to dobrze.

Jeśli tak, to lepiej i belkę trzeba koło otworu zrobić.

 

 

 

zenek

zenek

1. zacznijmy od slupów (kolor fioletowy):

To są słupy drewniane? więźby dachowej?

Słupki (stolce) nie musza trafia w ściany nośne, więźbe konstruuje się niezależnie, nie ma potrzeby wiązać jedno z drugim, choć można.

Jeśli tak, no to powinny byc na belkach drewnianych (chyba płatwe stropowe to sie nazywa) polożonych na stropie , ktore prejmują obciażenie punktowe ze stolców i przenoszą liniowo na strop, oprócz tego wiążą dołem stolce.

Rozmieszczenie stolców na pierwszym rysunku od góry jest właściwe i typowe - nie ma potrzeb zmieniać.

Pod warunkiem że to sa słupki więźby. (bo trochę zgubilem sie w tych postach :14_relaxed:)

Może nie być tych belek, jesli sie zamocuje do tropy slupy, a strop jest wystarczająco nośny na obciążenia punktowe - ty masz krzyżowe zbrojenia - więc niby jest. Decyduje konstruktor.

Ale ponieważ masz belki wystające nad strop, to i te płatwie stropowe na ktorych bed stać stolce - nie będą przeszkadzać. znikną pod podłogą.

Nie ma potrzeby ruszać konstrukcji dachu - ona ma być optymalna dla siebie, chyba że przeszkadza w rozplanowaniu poddasza, ale tu chyba nie.

 

2. dziura

Ta belka zielona po prawej stronie otworu jest zasadna , chociaż nie niezbędna. Zależy od zbrojenia stropu

Ale jak wyżej napisałem - slupka więźby nie ruszać , bo nie jest to potrzebne.

Belka jest potrzebna, jeśli strop po prawej jest krzyżowo zbrojony. Pewnie jest.

Pewnie na całym poddaszu - jesli tak, to dobrze.

Jeśli tak, to lepiej i belkę trzeba koło otworu zrobić.

 

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...