Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dzien dobry,
jestem producentem konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, mamy swój magazyn dlatego oferujemy szybki czas realizacji.
Posiadamy niezbędne certyfikaty,
Chętnie wycenimy nawet pojedyncze konstrukcje pod domowa instalacje.
kontakt : laser@spomasz-naklo.com.pl
nr tel 781216396

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• to wszystko jest na zalinkowanej stronie. W dachu jest 15cm styropianu, ściany są metalowe, tam też jest styropian. Mi styropian w niczym nie przeszkadza. Temat dachu wstępnie konsultowałem z wykonawcą PV - lepiej dach z nachylenie 10-15 stopni niż płaski i konstrukcja na stelażach. Ppoż - oczywiście. Co do wysokości to jeszcze nie wiem, ale i tak planowałem budynek wyższy niż niższy - ze względu na sporą ilość produkowaego ciepła..   Wentylacja - wstępnie myślałem nad jakimś systemem filtrów na wejściu i bardzo dużym przepływem powietrza. Dodatkowo pewnie klima dużej mocy do pomocy w największe upały...ale to wszystko wyjdzie w praniu, jak pomieszczenie będzie się zapełniać sprzętem... Rysiu - możesz coś podpowiedzieć? W tematach wentylacyjnych zawsze się kłócę z bratem - bo on ma wizje, że robimy huragan w pomieszczeniu i klima nie jest potrzebna. Ja zawsze mu wbijam do łba, że bez klimy, przy takiej ilości sprzętu to sprzęt się usmaży....zawsze kończy się kłótnią
    • Jednak firma Joniec autoryzuje takie takie rozwiązania, bez względu na to co Ci w duszy gra. Choć w tym przypadku bez przęseł z innego materiału, ale całkiem spokojnie można by takie zabudować wykonując szersze słupki. Tu się z Tobą w całej rozciągłości nie zgodzę, bo jak widać na filmie przy zastosowaniu takiej ilości tego kleju, raczej mało prawdopodobne będzie uzyskanie absolutnej szczelności między modułami. A do tego coś mi się wydaje że sam materiał z którego wykonane są te bloczki jest całkowicie przesiąkliwy i każda woda nawet gdyby były szczelne fugi zawsze przez niego przejdzie. Tu może to potwierdzić lub zaprzeczyć przedstawiciel firmy. Być może też firma zaleca wykonanie w takich łaczeniach otworów drenażowych. Nie wiem, nie wgłębiałem się  całościowo w zalecenia wykonania takiej budowli. Pękania nie powodują jakieś większe zamarzające zastoiny wody bo to występuje na pionowych powierzchniach z których woda z łatwością może ściec. Najgorsze są takie wąziutkie szczeliny w których woda siłą napięcia powierzchniowego utrzymuje się jakiś czas a w tym czasie akurat temperatura szybko spada poniżej zera.  Pewnie żeby nastąpiło pęknięcie potrzebne jest jeszcze do tego sytuacja w której sam pustak nasiąknięty wodą jest już wcześniej zamarznięty. No nie wiem, tak mi się wydaje i tak to sobie tłumaczę. Przykład z rynną może nie był najlepiej odwzorowującym zjawisko pękania tych modułów, bo to przestrzeń otwarta, a nie jakaś szczelinka, ale mniej więcej tak to działa jak uwzględnimy to że w rynnie następuje nawarstwianie się wielu warstwa zamarzającej wody która bezustannie nacieka z dachu.
    • Witam, posiadam na sprzedaż trochę kształtek Tweetop zalegających w piwnicy.   Kolano 900  zaprasowywano-nakrętne GW 20x1/2'' sztuk 13 Złączka zaprasowywano-wkrętna GZ 20x1/2" sztuk 31 Złączka zaprasowywano-wkrętna GZ 16x1/2" sztuk 41 Trójnik zaprasowywany redukcyjny 18x16x16  sztuk 20 Trójnik zaprasowywany redukcyjny  20x16x20 sztuk 4 Zawór kulowy  z filtrem 1/2"  perfekt sztuk 8 Złączka zaprasowywana prosta 16x16 sztuk 9 Kolano 900 zaprasowywane równoprzelotowe 16x16 sztuk 13 Kolano 900 zaprasowywane równoprzelotowe  20x20 sztuk 4 Kolano z łapkami 16x1/2" sztuk 10 Redukcja 20x16 sztuk 7 Kolano 900  zaprasowywano-nakrętne GZ 20x1/2" sztuk 4 Kolano 900  zaprasowywano-nakrętne GZ 16x1/2" sztuk 5 MUFA ŁĄCZĄCA M10 G Z PRZELOTOWYM GWINTEM WEWNĘTRZNYM sztuk 47  
    • na płaski dach  daja na stelażach, przy większej powierzchni może być dach szedowy pod odpowiednim kątem. Ale chyba stelaże sa tańsze.. Wydaje się, że to dobry budynek pod twoje potrzeby. A płaski dach pozwala na łatwy montaż PV i utrzymanie w czystości. W sumie to ma być tylko obudowa dla technologii. Zadbałbym najwyżej o odpowiednie p.poż i w miarę solidną elewację, może blacha? I zamiast styropianu - wełna jako wypełnienie ścian zewn.  Aha - izolacja dachu termiczna - bo skoro serwery, to chyba będzie tam ciepło,  co w lecie może sprawić kłopot przy płaskim dachu. Są też jakieś normy wysokości w pomieszczeniach technologicznych - nie wiem, sprawdź - może to być min 3.30m. Ale to pewnie wiesz.
    • 1.  linkowałem wyżej - to ma być budynek szkieletowy https://panelbud.pl/budynki-wycena/ ta firma robi własnie szkielety, jak jest gotowa płyta fundamentowa, to 1 dzień i budynek gotowy.  2. Na chwilę obecną nie widzę potrzeby zmiany układu pomieszczeń....no ale gdyby taka konieczność zaszła, to będzie  to można w prosty sposób zrobić.  3. przewiduję jedynie prąd, nie myślałem o tym jak będzie poprowadzony - myslałem raczej o przepuście w płycie fundamentowej i bardzo rozbudowana instalacja elektryczna w środku. Aaaa, oczywiście jeszcze światłowód do tego....    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...