Skocz do zawartości

Cennik hydraulika


wilku2243

Recommended Posts

Witam, robie kompletny remont łazienki, wczoraj był hydraulik obejrzeć łazienkę - krzyknął 6,5 tys. w tym 4.5 tys material, 2 za robote. W łazience trzeba wymienić instalacje wody (według niego, nie była zmieniana od budowy domu czyli 20 lat więc mu wierzę), zrobić dopływy wody do ,prysznica pralki umywalki, trzeba zamontować syfon do odpłwu prysznica i poprowadzić odpływ z pralki, i przenieść naczynie wyrównawcze do innego pomieszczenia, i zamontowac nowy grzejnik. Jestem zielony w te sprawy i chce wiedzieć czy koleś nie chce mnie czasem naciągnąć czy to w miare normalna stawka czy zawyżona?
pomieszczenie 3,5 m na 1,75m. Wysokość 2,5m

Link do komentarza

4,5 tys za materiał do wykonania tego co opisałeś czyli wymiana instalacji wodnej, zrobić odpływy od prysznica, pralki, umywalki, montaż odpływu do prysznica (zależy jaki to odpływ), nowy grzejnik i przeniesienie naczynia to uważam stanowczo za dużo. Najlepiej jakby dał Ci listę potrzebnego materiału wraz ceną wtedy będzie można coś bardziej konkretnego napisać.

Natomiast co do ceny za robotę można się zawsze potargować :) ale jest taka sobie. 

Pytanie czy ten hydraulik ma firmę czy chce to zrobić na czarno?

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dom, nie blok trzeba będzie kuć, właśnie co do grzejnika zapomniałem spytać - ale napisał mi smsa z korektą że przysiadł i policzył i jednak twierdzi że w 5 klockach powinien się zmieścić z materiałem i robotą, co do listy materiałów to się umówiłem że on kupi co trzeba i da mi paragony a ja mu wtedy oddam. Tak więc ponawiam pytanie - tym razem 5 tysięcy? (tylko niewiem czy doliczał grzejnik) A hydraulik to raczej na fuche

Edytowano przez wilku2243 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

3 tys też za dużo. Niech nic nie kupuje tylko niech ci da spis potrzebnego materiału i sam sprawdzisz sobie co ile kosztuje, koszt rurki alupexa średnicy 16 kosztuje około 3 do 5 zł za mb. Rura pcv śred 50 dł 2 m to cena około 10 zł. Policzysz i zobaczysz.

 

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Radzę Wam przeznaczyć większy budżet na hydraulika albo dogadać z nim kwestie finansowe z góry. Znajomi mieli 20 tysięcy na remont łazienki łącznie z wyposażeniem - mówię o łazience 2x3m maleńka. Praca hydraulika plus wyposażenie wyniosło ich łącznie 35 tysięcy złotych. To się w głowie nie mieście jak usługi teraz podrożały.

Link do komentarza
3 minuty temu, wampir napisał:

To się w głowie nie mieście jak usługi teraz podrożały.

To nie usługi podrożały tylko więcej naiwnych ludzi jest. Jak mówi przysłowie "czemuś biedny, boś głupi" jest nadal aktualne :) 

Link do komentarza
1 godzinę temu, wampir napisał:

Wszystko drożeje niestety. Znajomi też się budują i remontują to koszty są ogromne. Dobrze, że ja mam to już za sobą bo nawet w przeciągu ostatnich lat ceny wzrosły znacząco.

To że wszystko drożeje to żadna nowość ale nie można dawać sie ogłupić z wysokością cen za usługi. Co niektórzy wykonawcy jak widzą że ktoś się buduje to  sądzą że inwestor to dojna krowa i można go doić z kasy ile się da. Niestety jest wolny rynek i są inni wykonawcy co mają "normalne" ceny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...