Skocz do zawartości

NOWA TECHNOLOGIA - posadzki


Recommended Posts

Napisano
Witam serdecznie !!
Jesteśmy firmą działającą na rynku od 2002r. i zajmujemy się wykonywaniem wylewek styropianowo - betonowych POLYTECH, oraz wylewek z PIANOBETONU
Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej http://www.allbud.info.pl/
W chwili obecnej jesteśmy w trakcie realizowania prac:
Jelenia Góra - "Osiedle Słoneczna Dolina sp. z o.o." - osiedle 220 domów jednorodzinnych
MIedzychód - budowa oddziału Banku BZ WBK
Świebodzin - Osiedle Żaków - budowa domów wielorodzinnych

WYLEWKA POLYTECH
Dokładne parametry wylewki Polytech są zawarte w załączonym katalogu.

zapewniamy:
- folia
- wylewka Polytech
cena 44,00 zł/m2
przy grubości 10 cm wylewki

Ceny są cenami wyjściowymi - do negocjacji z klientem

Wydajność minimalna na 1 dzień – 20-30m3 wylewki Polytech
Czas wiązania 12 godzin
Cena zawarta w ofercie jest ceną netto, zawiera materiały i robociznę.

Woda – koszt inwestora

Prąd – koszt inwestora


Jeśli będą Państwo zainteresowani naszą ofertą PROSIMY kontaktować się z przedstawicielem naszej firmy tel:
0 695-513-335



PIANOBETON


zapewniamy:
- folia
- wylewka z Pianobetonu
cena 40,00 zł/m2
przy grubości 10 cm wylewki

Wydajność minimalna na 1 dzień – 50 m3
Czas wiązania 12 - 16 godzin
Cena zawarta w ofercie jest ceną netto, zawiera materiały i robociznę.

Woda – koszt inwestora

Prąd – koszt inwestora

Jeśli będą Państwo zainteresowani naszą ofertą PROSIMY kontaktować się z przedstawicielem naszej firmy tel:
0 695-513-335

UWAGA ceny obowiązują na terenie woj. dolnośląskiego, oraz woj. lubuskiego


Postęp techniczny w dziedzinie chemii i opracowanie doskonałych środków pianotwórczych spowodowały zainteresowanie środowisk budowlanych technologią pianobetonu.
W krajach Europy Zachodniej, Niemczech, Holandii, Belgii a także w Kanadzie, od kilkunastu lat uważany jest za sprawdzony i powszechnie stosowany materiał budowlany. Specjalne zespoły badawcze opracowują ciągle nowe możliwości zastosowawcze tegoż materiału, ale już dzisiaj zabudowuje się miliony m3 pianobetonu. Wybudowano już setki kilometrów dróg i autostrad, tysiące budynków mieszkalnych i obiektów przemysłowych z zastosowaniem tego budulca

Jest to wylewany beton komórkowy, czyli materiał cementowy z mechanicznie wprowadzoną pianą, powodującą zamknięcie pęcherzyków powietrza w powstającej masie. Do jego produkcji stosuje się cement, wodę, środek pianotwórczy oraz wypełniacze, którymi mogą być: drobny piasek, lotne popioły i pyły (możliwość zagospodarowania pyłów - to duża szansa dla ochrony środowiska !).

Pianobeton posiada szereg charakterystycznych zalet takich jak: izolacyjność termiczna i akustyczna, zbędność zbrojenia i dylatowania, mrozoodporność, niepalność, wysoka szczelność i mały ciężar, duża wytrzymałość na ściskanie, łatwość i szybkość zabudowy i wiele innych.
W przeciwieństwie do innych lekkich materiałów, pianobeton tworzy sztywne, dobrze związane ciało.

Produkuje się go w specjalnym urządzeniu, bezpośrednio na placu budowy, gdzie wężami podawany jest do miejsca zabudowy. Bez dodatkowego oprzyrządowania może być podawany na wysokość 30 metrów i odległość 60 metrów.

Pęcherzyki powietrza zawarte w masie wywołują zjawisko łożyska i w efekcie dużą płynność masy o konsystencji jogurtu. Zapewnia ona dokładne i szczelne wypełnienie wszelkich nierówności, a także dobrą spójność i zdolność łączenia z innymi materiałami.

W zależności od potrzeb i warunków zastosowania wytwarza się pianobeton o gęstościach od 500 do 1400 kg/m3. Każda gęstość ma inne właściwości i tym samym umożliwia spełnienie różnorodnych wymagań inwestora. Może być podawany pod ciśnieniem (dla wypełnień).

*

Pianobetonu (PB), z uwagi na strukturę komórkową, nie stosuje się bezpośrednio na nawierzchnie .
*

Zalecana minimalna grubość warstwy PB - 5 cm.
*

Maksymalna grubość warstwy, przy jednorazowym wylewaniu : 20 - 100 cm, zależnie od gęstości PB i temperatury otoczenia. Kolejne warstwy można wylewać po kilkunastu godzinach.
*

Minimalna temperatura otoczenia podczas wylewania + 5 °C.
*

Uzyskiwana równość powierzchni wylewanej płaszczyzny przy gęstościach powyżej 1000 kg/m3 do +/- 10 mm, a po zastosowaniu listew poziomujących do +/- 3 mm.
*

Istnieje możliwość formowania spadków do 1,5 % przy wyższych gęstościach.
*

Urządzenie produkcyjne ma niezależny napęd i może podawać wytwarzaną masę na wysokość 30 m i odległość 60 m, z wydajnością 20 - 30 m3/h. Pozwala to np. wykonać w ciągu 10 h podbudowę grubości 10 cm na powierzchni 2000 m2.
*

Cena jest ustalana każdorazowo indywidualnie i waha się w granicach, wraz z kosztami zabudowy, zależnie od miejscowej ceny zapraw, ilości i gęstości PB. W każdym przypadku dolicza się koszt dojazdu zestawu produkcyjnego do placu budowy w wysokości.

*

Wszelkiego rodzaju podłoża:
- pod posadzki w halach produkcyjnych, magazynowych, obiektach handlowych, domach mieszkalnych, wszędzie tam, gdzie przywiązuje się dużą wagę do termoizolacyjności i oszczędności kosztów energii,
- pod różnego rodzaju nawierzchnie chodników, parkingów, dróg, ulic i placów, płyt lotnisk
*

Wypełnienia izolacyjne, dźwiękochłonne i przeciwpożarowe ścian i podłóg.
*

Przy budowie nasypów drogowych i kolejowych lub stabilizacji istniejących.
*

Fundamenty płytowe budynków, a także stropodachy i tarasy.
*

Do zwiększenia nośności gruntów - szczególnie ważne przy glebach lekkich.
*

Nabrzeża portowe, falochrony, ściany oporowe, platformy wiertnicze, wyspy pływające itp., gdzie pianobeton spełnia rolę lekkiego materiału wypełniającego.
*

Wypełnienie obudowy tuneli, szybów kopalnianych, kanałów, rurociągów itp.
*

Wypełnienie podziemnych pustek powypłuczynowych, nieczynnych kanałów i zbiorników, zabezpieczając je przed zapadnięciem.
*

Fundamenty blokowe zbiorników magazynowych podziemnych i naziemnych. Zapewnia to podparcie całego dna zbiornika, optymalizując naprężenia i rozkładając siły nacisku
*

Szereg innych zastosowań tak nietypowych jak przykrycie terenu bagien pianobetonem lekkich odmian i zagospodarowanie go w dowolny sposób (w Holandii, z zastosowaniem pianobetonu wybudowano autostradę na bagnie oszczędzając tym sposobem miliony dolarów


Prosimy kontaktować się z przedstawicielem naszej firmy tel: 0 695-513-335

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...