Skocz do zawarto┼Ťci
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawd┼║ punkty

Recommended Posts

Witam, jako, ze nie znalazlem nigdzie na forum odpowiedzi na moje pytanie postanowilem zalozyc temat. Jestem nowy na forum i prosze o wyrozumialosc ­čśé Mam do odnowienia pokoje w domu typu besarabka,stary poniemiecki. Na scianach sa deski pokryte czyms a'la gips, niestety czesc sie luszczy i odpada i trzeba bedzie to sciagnac i nalozyc cos aby wyrownac sciane, i tu moje pytanie co najlepiej by sie nadalo na wyrownanie takie sciany?┬á

Udost─Öpnij na innych stronach

Chocia┼╝ zasadniczo jestem przeciwnikiem stosowania p┼éyt gipsowo-kartonowych w wyka┼äczaniu mieszka┼ä, to tutaj zastosowa┼ébym w┼éa┼Ťnie takie p┼éyty... Nale┼╝a┼éoby usun─ů─ç ten a'la gips, sprawdzi─ç stan ┼Ťcian z desek i, po ewentualnych naprawach - zrobi─ç stela┼╝ z listew drewnianych i umocowa─ç p┼éyty g/k, zaszpachlowa─ç i pomalowa─ç.

Udost─Öpnij na innych stronach

Utw├│rz konto lub zaloguj si─Ö, aby skomentowa─ç

Musisz by─ç u┼╝ytkownikiem, aby doda─ç komentarz

Utw├│rz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si─Ö

Masz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö.

Zaloguj si─Ö
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Tw├│j e-mail

• Najnowsze posty

• Go┼Ť─ç panter
      No dobrze a pozniej sie tynkuje do sufitu albo nawet z odcieciem tynkarskim a po ugieciu sie stropu tynk i tak peka wiec gdzie tu jaks logika? Aktualnie borykam sie z takim problemem i zstanawiam si─Ö jak go rozwi─ůzac
    • Pe┼éna tre┼Ť─ç artyku┼éu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/884-jak-polaczyc-murowana-scianke-dzialowa-ze-stropem
    • Czy mog─Ö prosi─ç o polecenie nazwy ┼Ťrodka chemicznego do usuwania ple┼Ťni / grzyb├│w?
    • Dzie┼ä dobry, bardzo prosz─Ö o pomoc w zrozumieniu przepis├│w ppo┼╝. Planuj─Ö budow─Ö domu jednorodzinnego na w─ůskiej dzia┼éce, w granicy wybudowany jest s─ůsiad (budynek mieszkalny, 3 kondygnacje nadziemne) ÔÇô ┼Ťciana w granicy jest pe┼éna, bez okien, ale nie jest ┼Ťcian─ů ogniow─ů. Wiem, ┼╝e nie mog─Ö od strony s─ůsiada postawi─ç ┼Ťciany z oknami, bo musia┼éabym odsun─ů─ç si─Ö o 8m, a na to nie pozwala ju┼╝ szeroko┼Ť─ç mojej dzia┼éki. ┬á Wariant 1: Przyklejam si─Ö do s─ůsiada gara┼╝em ÔÇô ta cz─Ö┼Ť─ç domu by┼éaby niska, o wiele ni┼╝sza ni┼╝ dom s─ůsiada ÔÇô tylko jedna kondygnacja + dach dwuspadowy. Jak mia┼éaby wygl─ůda─ç w takim przypadku ┼Ťciana ogniowa? Czy wystarczy wyprowadzi─ç j─ů 30cm ponad dach (+oczywi┼Ťcie materia┼éy niepalne)? Czy dach te┼╝ musia┼éby spe┼énia─ç jakie┼Ť dodatkowe wymagania opr├│cz pokrycia nierozprzestrzeniaj─ůcego ognia? ┬á Wariant 2: Nie przyklejam si─Ö do ┼Ťciany s─ůsiada. Buduj─Ö dom w odleg┼éo┼Ťci ok. 3-4m. Dom by┼éby r├│wnie┼╝ budynkiem ni┼╝szym ni┼╝ dom s─ůsiada ÔÇô 2 kondygnacje nadziemne. Spadek dachu by┼éby w stron─Ö s─ůsiada. Jak w tym przypadku musi wygl─ůda─ç ┼Ťciana ogniowa? Czy obowi─ůzkowe jest wyprowadzenie tych 30cm ponad dach i 30 cm do przodu od lica muru ┼Ťciany s─ůsiedniej? Je┼Ťli ca┼éy m├│j dom by┼éby wysuni─Öty o 30-50 cm do przodu wzgl─Ödem domu s─ůsiada, to czy za┼éatwi to spraw─Ö wysuni─Öcia ┼Ťciany ogniowej o tych 30cm od lica muru? Je┼Ťli spadek dachu mia┼éby by─ç w t─Ö stron─Ö, to czy wystarczy by ┼Ťciana spe┼énia┼éa materia┼éowo warunki ┼Ťciany ogniowej ┬á(bez wyci─ůgania jej ponad dach) i dodatkowo ta po┼éa─ç dachu spe┼énia┼éaby jakie┼Ť warunki ppo┼╝? Czy mo┼╝na w takiej sytuacji zrobi─ç okap i jako┼Ť go zabezpieczy─ç?
    • Nie od spodu jest r├│wniutko. Tak jak powiedzia┼éem, niecka by┼éa widoczna ju┼╝ nast─Öpnego dnia przy podlewaniu a przecie┼╝ pod spodem by┼é szalunek. Nie,┬áale┬ápokor─ů przyznaj─Ö ┼╝e ma┼éo widzia┼éem dlatego pytam:)
  • Popularne tematy

• Utw├│rz nowe...