Skocz do zawarto┼Ťci
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawd┼║ punkty

Recommended Posts

Witam, jako, ze nie znalazlem nigdzie na forum odpowiedzi na moje pytanie postanowilem zalozyc temat. Jestem nowy na forum i prosze o wyrozumialosc ­čśé Mam do odnowienia pokoje w domu typu besarabka,stary poniemiecki. Na scianach sa deski pokryte czyms a'la gips, niestety czesc sie luszczy i odpada i trzeba bedzie to sciagnac i nalozyc cos aby wyrownac sciane, i tu moje pytanie co najlepiej by sie nadalo na wyrownanie takie sciany?┬á

Udost─Öpnij na innych stronach

Chocia┼╝ zasadniczo jestem przeciwnikiem stosowania p┼éyt gipsowo-kartonowych w wyka┼äczaniu mieszka┼ä, to tutaj zastosowa┼ébym w┼éa┼Ťnie takie p┼éyty... Nale┼╝a┼éoby usun─ů─ç ten a'la gips, sprawdzi─ç stan ┼Ťcian z desek i, po ewentualnych naprawach - zrobi─ç stela┼╝ z listew drewnianych i umocowa─ç p┼éyty g/k, zaszpachlowa─ç i pomalowa─ç.

Udost─Öpnij na innych stronach

Utw├│rz konto lub zaloguj si─Ö, aby skomentowa─ç

Musisz by─ç u┼╝ytkownikiem, aby doda─ç komentarz

Utw├│rz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si─Ö

Masz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö.

Zaloguj si─Ö
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Tw├│j e-mail

• Najnowsze posty

• Mam pytanie: czy elementy o┼Ťwietlenia na szynach tzw. szynoprzewody s─ů znormalizowane. Je┼╝eli za┼éo┼╝─Ö szyny jednego producenta to np. reflektory musz─Ö kupi─ç tej samej firmy, czy jakiekolwiek inne montowane na szynach b─Öd─ů pasowa┼éy. Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za pomoc.
    • Witam, kilka tygodni szuka┼éem tego idealnego projektu, do┬áwi─Ökszo┼Ťci mia┼éem sporo zastrze┼╝e┼ä i przewidziane wiele zmian, a┼╝ trafi┼é si─Ö ten idealny w kt├│rym praktycznie wszystko mi odpowiada┼éo. By┼é on dost─Öpny na wielu stronach z projektami m.in. na stronie biura projektowego kt├│re go zrobi┼éo. Spe┼énia┼é on wszystkie wymagania wydanej mi WZ m.in. powierzchni─Ö┬ázabudowy; 203,5m2 -taka informacja na ka┼╝dej stronie posiadaj─ůcej ten projekt, (na WZ: 18% dzia┼éki, a┬ámam 1200m2 co daje 216m2). Projekt przyszed┼é, jako┼Ť specjalnie nawet nie chcia┼éo mi si─Ö do niego zagl─ůda─ç z uwagi┬ána to, ┼╝e dom ju┼╝ przenios┼éem do programu projektowego na podstawie dost─Öpnych┬áplan├│w w Internecie i zna┼éem ju┼╝ "jego ka┼╝dy zakamarek". Dzi┼Ť z nud├│w otworzy┼éem kolorowank─Ö i ku mojemu zdziwieniu w specyfikacji widnieje informacja "powierzchnia zabudowy┬á225.70m2┬á+53.7m2 taras" - niedowierzanie. Co radzicie zrobi─ç z tym fantem bo ci─Ö┼╝ko b─Ödzie mi zrezygnowa─ç z tego projektu? powierzchnia rzutu ┼Ťcian wynosi 203,5m2 + 22,2m2 taras i wej┼Ťcie do domu znajduj─ůce si─Ö pod dachem + 53,7m2 taras poza dachem
    • Z jakiego materia┼éu masz ┼Ťcian─Ö? Jaki┼Ť projekt gara┼╝u? Jak w nim wygl─ůda istniej─ůce nadpro┼╝e?
    • Witam┬á Planuj─Ö zamontowa─ç bram─Ö segmentow─ů do gara┼╝u. ┼╗eby to zrobi─ç musz─Ö najpierw wyr├│wna─ç nadpro┼╝e, tak ┼╝eby by┼éo r├│wne z czo┼éem ┼Ťciany. Do nadpro┼╝a b─Öd─ů przykr─Öcone elementy konstrukcji bramy, tak┼╝e musi by─ç wytrzyma┼ée. Jakie materia┼éy mam u┼╝y─ç do wyr├│wnania nadpro┼╝a? Prosz─Ö o pomoc. ┬á
    • Chudziaka zazwyczaj wychodzi troch─Ö wi─Öcej bo ma┼éo kto si─Ö bawi ┼╝eby z jaka┼Ť nadzwyczajn─ů dok┼éadno┼Ťci─ů przygotowywa─ç poziom pod┼éo┼╝a, ale u┬áCiebie i tak posz┼éo sporo wi─Öcej. Co do ┼éaw to juz sprawa jest inna bo rzeczywist─ů ilo┼Ť─ç betonu mo┼╝na ┼éatwo wyliczy─ç i wg mnie nie powinno by─ç r├│┼╝nicy wi─Ökszej ni┼╝ 1 m3. Betonu zamawia si─Ö troch─Ö wi─Öcej ni┼╝ wychodzi z oblicze┼ä bo gdyby brak┼éo to dom├│wienie┬á┬ákosztuje wi─Öcej ni┼╝ delikatny naddatek. ┬á Samo to ┼╝e wylali reszt─Ö betonu pomi─Ödzy ┼éawy w niczym nie przeszkadza. ┬á Koniecznie bym sprawdzi┼é czy ┼éawy s─ů w dobrym miejscu. ┬á Jak si─Ö ustrzec? Nie wiem jak masz skonstruowan─ů umow─Ö, je┼Ťli┬áto tylko mo┼╝liwe to rozlicza─ç si─Ö za wykonan─ů┬áprac─Ö zgodnie z ilo┼Ťciami wed┼éug projektu, a nie z tego ile rzeczywi┼Ťcie materia┼é├│w ÔÇ×posz┼éoÔÇŁ.
  • Popularne tematy

• Utw├│rz nowe...