Skocz do zawartości

Historia edycji

tomraider

tomraider

37 minut temu, bajbaga napisał:

Jako zupełny i niedouczony laik - wiem. że można samodzielnie wykonać dobrej klasy "wszystko". Tyle, ze nie każdy jest techniczny.

Namawianie do samodzielnego wykonania WM (bez rekuperacji), mocno przewymiarowanego, liczonego z krotności wymiany nie jest dobrym pomysłem.

Przy WM koszt wymiennika nie jest duży, a dużo może.

 

Ps. Pozdrów serdecznie od demnie Adama_mk.

Oczywiście że masz rację. Nie każdy jest techniczny. Dzięki za pozdrowienia dla Adama mk . Przyznaję że miał on ogromny wpływ na część technologii i rozwiązań jakie zastosowałem w swoim domu, np ocieplenia z perlitu itp. Każda z nich była koszmarnie pracochłonna  do wykonania ale potem jak rewelacyjnie działa .Nie jestem przeciwnikiem rekuparacji, z czasem jak znajdę na nią czas raczej nap ewno ją wykonam ale samoróbnie bo gotowce są za drogie i nie koniecznie pasują do mojego domu.Nie twierdzę że jesteś niedouczonym laikiem , część Twoich wypowiedzi powoduje że takie wrażenie można odnieść , jak obraziłem to przepraszam.

Pozdrawiam Tomraider.

39 minut temu, MrTomo napisał:

Widzę, że masz wielką wiedzę o wszystkim i o wszystkich, do tego jesteś bardzo skromny.

Właściwie, to nie ma tu już nic do dodania. Wszystko wyjaśniłeś.

Dobry pomysł

Czuć kpinę na kilometr. Nic Ci nie zrobiłem a kpisz, po co? . Niewiele wyjaśniłem i nie po to się tu w tym wątku wypowiadam by coś wyjaśniać , w zasadzie założyciel tematu nie uzyskał odpowiedzi na pytanie jakie zadał , napisano tu jakie przepływy powinny mieć poszczególne pomieszczenia i tyle.Nikt piszący o tym nigdy nie zbadał tych przepływów bo nie ma układy pomiarowego ,który jest bardzo drogi, oraz takie pomiary w zasadzie nic nie dają bo opory instalacji nie są liniowe tylko wykładnicze więc każdorazowa zmiana wydajności wentylatora zmienia oporu instalacji na poszczególnych pomieszczeniach. nikt się nie zajątknął nawet o średnicach czy przekrojach rur, o sposobie ich prowadzenia czy ocieplania. Nie znalazł się też żaden user mający realne doświadczenia z problemami akustycznymi WM. natomiast rozwinęła się dyskusja na temat rekuparacji o którą nikt nie pytał.

Tomraider.

tomraider

tomraider

7 minut temu, bajbaga napisał:

Jako zupełny i niedouczony laik - wiem. że można samodzielnie wykonać dobrej klasy "wszystko". Tyle, ze nie każdy jest techniczny.

Namawianie do samodzielnego wykonania WM (bez rekuperacji), mocno przewymiarowanego, liczonego z krotności wymiany nie jest dobrym pomysłem.

Przy WM koszt wymiennika nie jest duży, a dużo może.

 

Ps. Pozdrów serdecznie od demnie Adama_mk.

Oczywiście że masz rację. Nie każdy jest techniczny. Dzięki za pozdrowienia dla Adama mk . Przyznaję że miał on ogromny wpływ na część technologii i rozwiązań jakie zastosowałem w swoim domu, np ocieplenia z perlitu itp. Każda z nich była koszmarnie pracochłonna  do wykonania ale potem jak rewelacyjnie działa .

15 minut temu, MrTomo napisał:

Widzę, że masz wielką wiedzę o wszystkim i o wszystkich, do tego jesteś bardzo skromny.

Właściwie, to nie ma tu już nic do dodania. Wszystko wyjaśniłeś.

Dobry pomysł

Czuć kpinę na kilometr. Nic Ci nie zrobiłem a kpisz, po co? . Niewiele wyjaśniłem i nie po to się tu w tym wątku wypowiadam by coś wyjaśniać , w zasadzie założyciel tematu nie uzyskał odpowiedzi na pytanie jakie zadał , napisano tu jakie przepływy powinny mieć poszczególne pomieszczenia i tyle.Nikt piszący o tym nigdy nie zbadał tych przepływów bo nie ma układy pomiarowego ,który jest bardzo drogi, oraz takie pomiary w zasadzie nic nie dają bo opory instalacji nie są liniowe tylko wykładnicze więc każdorazowa zmiana wydajności wentylatora zmienia oporu instalacji na poszczególnych pomieszczeniach. nikt się nie zajątknął nawet o średnicach czy przekrojach rur, o sposobie ich prowadzenia czy ocieplania. Nie znalazł się też żaden user mający realne doświadczenia z problemami akustycznymi WM. natomiast rozwinęła się dyskusja na temat rekuparacji o którą nikt nie pytał.

Tomraider.

×
×
  • Utwórz nowe...