Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Jakie okno do płaskiego dachu?

Recommended Posts

Gość Razmes

Standardowe okna dachowe, czy to Fakro, czy Velux, przystosowane są do dachów, o kącie nachylenia od 15 stopni.

Poniżej tego kąta montuje się albo okna dachowe przystosowane do dachów płaskich ( w zasadzie zakres 2-15 stopni), lub też, jeżeli już zakupiono okno standardowe, dokupić można specjalny kołnierz zwiększający kąt nachylenia okna w stosunku do połaci dachowej (akurat taki widziałem w Fakro, nie kojarzę w Veluxie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Razmes ma rację. W Naszej ofercie do dachów płaskich z kątem nachylenia 0-15 stopni możemy zaproponować okno CFP (okno nieotwierane), CVP (okno otwierane manualnie lub elektrycznie) czy świetliki - jako alternatywa.

Okno dachowe CFP zapewnia pożądane światło w pomieszczeniu, w którym panuje deficyt światła.Montaż przebiega sprawnie i szybko, oczywiście za pomocą Naszych wyspecjalizowanych dekarzy.

Do pomieszczeń, w których brakuje światła jak i świeżego powietrza zalecamy montaż okna CVP Velux INTEGRA, sterowany pilotem. Okna można zaprogramować tak, aby regularnie się otwierały i automatycznie wentylowały pomieszczenie. Przezroczysta lub matowa kopuła z poliwęglanu chroni pakiet szybowy przed deszczem i śniegiem. Ponadto, okno CVP Velux Integra ma wbudowany czujnik deszczu.  W momencie, kiedy zaczyna padać – okno zamyka się automatycznie.

Kolejną propozycją jest świetlik tunelowy, również do dachów płaskich. Świetliki są dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy montaż okna dachowego nie jest możliwy. Świetliki tunelowe VELUX mogą być  instalowane w płaskich dachach o kącie nachylenia od 0° do 15° z tunelem sztywnym bądź elastycznym (TCF/TCR).

Więcej informacji o produktach można znaleźć na Naszej stronie.

Pozdrawiam,

Paulina

Konsultant VELUX

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...