Skocz do zawartości

Jaka lampa do orzechowych mebli?


Hello

Recommended Posts

Napisano

Planuję remont salonu i najprawdopodobniej znajdą się w nim meble w odcieniu orzecha (może z dodatkiem czarnych wstawek). Jaka lampa najlepiej pasowałaby do takiego wybarwienia? Czy jeśli wybiorę czarną lampę, nie będzie to już nadmiar ciemnego koloru?

Napisano

A samo pomieszczenie jest jasne? Ściany w jakim kolorze?

Orzech czasami może przybierać szarawy odcień, wiec wybierz ciepłe źródło światła. 

Jeśli na meblach będą tylko niewielkie czarne wstawki, to czarna lampa może być. 

 

Nie wiem w sumie, jaki preferujesz styl, ale można pomyśleć o barwionej na ciemno sklejce:

d116c407ddce84f477ce70231de10e60.jpg

9ac57f6e06698587d84c6eab5a97ee41.jpg

 

 

Napisano

Koloru ścian ostatecznie jeszcze nie wybrałam. Myślę nad beżem i szarym - w sypialni mam orzechowe meble i dobrze się z beżem i brązem komponują. Hm.. takie lampy ze sklejki wyglądają świetnie, ale pewnie są drogie.. 

Napisano

O, dziękuję :) Ta pierwsza z wyglądu fajna i rzeczywiście niedroga.. Ten naturalny kolor też się dobrze zgra z białą ścianą wykończoną cegiełkami.

Napisano

Według mnie warto wybrać jakąś bardziej neutralną. Czarna będzie się zlewała i efekt nie będzie zadowalający. Może coś białego, żeby nie odznaczało się od sufitu?

  • 7 miesiące temu...
Napisano

Najlepiej gdybyś pokazała te meble bo inaczej to nikt tutaj Ci nie doradzi. Wszystko musi być spójne. 

Teraz modne są kule różnego typu, czy to szklane...

https://ardant.pl/p598,podluzna-lampa-wiszaca-z-3-zarowkami-khalifa-mantra.html

Ciemny brąz też będzie tutaj pasował:

https://ardant.pl/p531,lampa-wiszaca-retro-ciemny-braz-duza.html

Musisz też określić czy lubisz styl nowoczesny, klasyczny, itp. Jest teraz tego tak dużo, że życia nie wystarczy by to obejrzeć :)

Ze styli to jeszcze Glamour, modern classic, nowojorski, skandynawski - może tutaj pooglądaj.

  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W tej konkretnej sytuacji nie zachodzi taka sytuacja żeby profile musiały się stykać z instalacją grzewczą.  Napiszcie jeszcze że na rurki które będą przechodzić przez płytę GK trzeba założyć elastyczne kołnierze kompensacyjne bo rozsadzi gips.      To chyba oczywiste i zostało wkalkulowane w całą operację.
    • Jeżeli to mata w typie Mapei MAPEGUARD WP 200, to ją można układać pod płytkami. Tzn. na podłoże daje się warstwę kleju, potem matę, znów klej i płytki. Jako akcesoria są systemowe taśmy, narożniki itp. Chociaż ja bym sprawdził czy nie da się ułożyć przy ścianach dwuwarstwowo i wywinąć po prostu na ścianę. Tak najpewniej da się też ukształtować przejście spod płytek pod brodzik.  W wersji, gdy mata trafia bezpośrednio na OSB nie bardzo rozumiem w czym ma być lepsza od dobrej jakości folii stosowanej w podłogach na gruncie. Oczywiście, tu potrzebna byłaby jeszcze płynna folia i taśmy pod płytkami. Ewentualnie specjalny klej do płytek, który pełni także funkcję uszczelnienia pod płytkami.  Niezależnie od wybranego wariantu pozostaje pytanie na jakim stropie to wszystko robimy? Co tam było wcześniej? Jeżeli to strop drewniany to czy nie uwięzimy w nim wilgoci, układając od góry takie warstwy. 
    • Jest zasadnicza różnica pomiędzy systemem kominowym wykonanym z tworzywa sztucznego oraz rurą kanalizacyjną. W przypadku tej drugiej nikt nie bada jej odporności na działanie spalin, trwałości tworzywa i uszczelek w takich warunkach. Taka instalacja nie powinna przejść odbioru kominiarskiego. Szanujący się instalator kotłów też nie powinien tego tak wykonać.  
    • Szanowny Panie,   Pragniemy zapewnić, że każde zgłoszenie traktujemy indywidualnie i nie korzystamy z gotowych szablonów. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Panu wszelkich niezbędnych informacji technicznych związanych z produktem, jego odpowiednim zastosowaniem i montażem, a także staramy się pomóc w ramach naszych możliwości. Rozumiemy, że jest Pan świadomy zaleceń dotyczących postępowania z blachą z antykondesatem. W związku z tym, nasza pomoc w tym zakresie może być już ograniczona. Nie możemy wypowiadać się w kwestii oceny jakości przeprowadzonych prac montażowych. W Pana przypadku, mając dodatkowo do czynienia z profilem trapezowym firmy Blachotrapez, zachęcamy do skorzystania z pomocy technicznej producenta lub skontaktowania się z niezależną jednostką organizacyjną – Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy (PSD).   W celu konsultacji lub inspekcji na budowie, która może skutkować wystawieniem opinii technicznej, zachęcamy do kontaktu z odpowiednim dla Pana lokalizacji oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Inspekcja ta odbywa się bezpośrednio na miejscu, a orzecznik PSD po przeprowadzeniu oględzin może wydać zalecenia wskazujące, co należy poprawić. Link do zamówienia opinii technicznej: https://www.dekarz.com.pl/zamow-opinie-techniczna  
    • Najpierw usuń samosiejki i śmieci z działki, potem wyrównaj teren i sprawdź ziemię – leśna gleba bywa kwaśna, więc może trzeba będzie dodać trochę ziemi ogrodowej albo wapna. Jak już uporządkujesz wszystko, możesz wysiać trawę (najlepiej cieniolubną) albo zrobić żwirowe ścieżki i kawałek miejsca do siedzenia. Nie musisz wszystkiego robić od razu – działaj etapami, będzie łatwiej ogarnąć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...