Skocz do zawartości

Brama skrzydłowa czy przesuwna?


Recommended Posts

WITAM

W sumie to rzecz gustu,ja osobiście bardziej gustuje w ładnych nieskomplikowanych bramach dwuskrzydłowych.Ładniej się prezentują moim zdaniem.
Jeżeli chodzi o warunki urzytkowania w zimie to przesuwną i skrzydłową należy odśnieżać.
Podstawa to rozsądek przy doborze materiałow do bramy napewno nie można bramy zrobić z "PAPIERU" bo powigina ją słońce .Brama powinna być sztywna w sobie i mieć solidne fundamenty.

Jeżeli chodzi o zautomatyzowanie bramy to jak się dobierze odpowiedni i w pełni ORGINALNY ZESTAW DO BRAMY to nie będzie żadnych problemów z urzytkowaniem.
W wyborze automatyki trzymać się najbardziej popularnych na naszym rynku firm:BENINCA,CAME,FAAC,NICE......... .
Link do komentarza
WITAM

Odpowiem następująco!

Automatyka u klienta indywidualnego poprawnie zamontowana powinna pracować pare ładnych lat nawet jażeli klient zapomina o przeglądach serwisowych!!!

Natomiast jeżeli mamy do czynienia z osiedlami mieszkaniowymi gdzie częstotliwość wjazdów jest wysoka
to należy pamiętać:
1- przeglądy serwisowe min co pół roku to najważniejsza sprawa a wżyciu jest tak że dopiero dzwonią jak jest za późno !!!NIE DBAJĄ O NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWĘ!!!

2-Sprzęt zamontowany powinien być z najwyższej półki PROFESJONALNY DO URZYTKU INTENSYWNEGO

a jest tak że zakłada się zabawki do urzytku domowego!!!

3-Akcesoria po pierwsze bezpieczeństwo z regóły nikt o to nie dba zamiast min 2 lini foto jest 1 albo wcale
Ale wiadomo o co chodzi o OSZCZĘDNOŚCI!!!

4-Akcesoria do bram wzmocnienia wózki prowadnice rolki odboje łożyska wszystko powinno być dobrane odpowiednio.


OGÓLNIE

Na osiedlach mieszkaniowych nie ma miejsca na oszczędzanie bo to się żle kończy
Nie wspomnę o umowach serwisowych NIKT NIE PAMIĘTA O TYM A TO PODSTAWA SZYBKIEJ NAPRAWY!!!
Link do komentarza
tak, automatyka do bramy przesuwnej jest tańsza, chociaż koszty bramy i jej przygotowania pod automatykę nie wyższe niż przy bramach skrzydłowych.
Do bramy przesuwnej muszą być listwy zębate przymocowane na korkach (przyspawane lub przykręcane)
Moja firma zawsze przygotowuje bramy pod automatykę, gdyż gdy brama idzie do malowania proszkowego bądź cynkowania spawanie odpada) lub przykręcane do belki wzmacniającej szynę prowadząca.

Ostatnio dużo firm idzie na łatwiznę i niestety musimy poprawiać ich błędy.
Czy tak naprawdę czasami przyspawać korki do przykręcenia listew bądź dać dodatkowy profil wyżej aby łatwiej było później je przykręcić. Niestety gdy brama(nie posiada dodatkowego profila wzmacniającego)i jest pomalowana proszkowo lub ocynkowana to znowu musi wrócić do malowania lub cynkowania.

Ludzie przecież nie musicie kupować odrazu listew zębatych, ale starajcie się chociaż aby firma zamocowała korki do mocowania ich. Później będziecie dziękować za tą radę, albo narzekać jak nie posłuchacie bo wtedy koszt zamontowania automatyki wzrasta i to czasami przekracza wartosć samego automatu.

Proszę nie sugerować się też cenami podanymi przez ELEKTROBRAM bo to są ceny katalogowe najsłabszych automatów. Nie kupujcie też ich bez porady specjalistów.

Przy bramach skrzydłowych ważne są 3 parametry:
- waga skrzydła bramy
- szerokość skrzydła
- wielkość słupka (nie każdy automat do skrzydłowej bramy nadaje się do słupków z cegły lub profila)

Do przesuwnych trzeba uwzględnić:
- światło wjazdu oraz wagę bramy

Nie kupujcie też automatów wciskanych w marketach przez niewykwalifikowanych wszystkowiedzących handlowców, którzy muszą się znać na tysiącach innych rzeczy w markecie

Pozdrawiam icon_smile.gif
Michał Lewandowski
Link do komentarza
Tak patrząc logicznie na to pytanie to odpowiedź się sama nasuwa.

Jeżeli masz dostateczną ilość miejsca na bramę przesuwną, to nie ma się co oglądać (nie pozwól tylko, aby firma która wykonuje bramę zrobiła uchwyty na rolki prowadzące w widocznym miejscu i popsuła przez to caly wizerunek bramy)

Jeżeli jednak nie masz miejsca na bramę przesuwna to skrzydłowa okaże się też dobrym rozwiązaniem

W dzisiejszych czasach akurat dostępność materiałów oraz automatyki jest wielka więc nie musicie się niczego obawiać.

Wskazówka:
Bramę skrzydłową można łatwiej przerobić na przesuwną (jak zmienisz zdanie) niż w drugą stronę
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...