Skocz do zawartości

Koszt SSO z fundamentem ?


Recommended Posts

Napisano
Witam,
Mam w planach budowę domku, który będzie pełnił funkcję domku letniskowego:
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/11537-lmw01a.html
Znalazłem ekipę która oferuje się że wybuduje ten dom do stanu surowego otwartego z fundamentem za 25 tyś (bez krycia dachu). Dom bez piwnicy, ściany z betonu komórkowego.
Nigdy się tym nie zajmowałem więc niewiem czy jest to dobra oferta czy jeszcze szukać innych ?
Gość mhtyl
Napisano
  Cytat

Witam,
Mam w planach budowę domku, który będzie pełnił funkcję domku letniskowego:
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/11537-lmw01a.html
Znalazłem ekipę która oferuje się że wybuduje ten dom do stanu surowego otwartego z fundamentem za 25 tyś (bez krycia dachu). Dom bez piwnicy, ściany z betonu komórkowego.
Nigdy się tym nie zajmowałem więc niewiem czy jest to dobra oferta czy jeszcze szukać innych ?

Rozwiń  

Za p.u. ponad 70 m2 - 25 tys! Szukaj innych dobrych i w cenie realnych fachowców,bo ci którzy Ci wycenili 25 tys to mają z czego urwać.
Gość mhtyl
Napisano
  Cytat

zawsze mogą nie zapłacić ZUS-u icon_smile.gif i zrobić taniej

Rozwiń  

Nawet gdyby zapłacili to podłóg mojej miejscowości to drogo. Ja płaciłem za same mury z ytonga + z bloczka do stanu "zero" wraz ze stropem z płyt kanałowych, ścianki działowe i ścianki działowe ,dom z użytkowym poddaszem o p.u.140 m2 w 2009 - 8500 zł i robiła to firma która płaci wszelaki podatki icon_biggrin.gif
A taki domek to jest z dwa tygodnie roboty dla dwóch murarzy + pomocnik.
Gość mhtyl
Napisano
  Cytat

ale teraz mamy 2014 rok. To jest pięć lat dalej, pięć lat drożej.

Rozwiń  

Właśnie teraz ceny wróciły do normalności, nie będę się upierał że stoją w miejscu ale wtedy miałem wycenę na mój dom 20-30 tys a z tańszych 13-15 tys aż w końcu znalazłem za tyle ile pisałem. Wtedy to był szał wyjazdów na zachód icon_biggrin.gif
Napisano
dzięki za podpowiedzi. Tak właśnie myślałem, że to może być trochę drogo. Na cenę na pewno wpływa położenie, jest to zaledwie kilka kilometrów od litewskiej granicy. Być może mało ekip i dyktują takie ceny.
A może ktoś się znajdzie na tym forum z okolic Suwałk i poleci kogoś ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hmm... ja się zastanawiam nad instalacją pompy ciepła z ich oferty. W Krakowie przodują. Myślisz, że są zorientowani w temacie rachunków?
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
    • Jeśli ktoś jest uczulony na jad pszczół to nie chodzi boso i ma pod ręką autostrzykawkę z adrenaliną.      Nawet angielskie uniwersytety zaczynają rezygnować z dwustuletnich, równiutko wystrzyżonych trawników, żeby nie odstręczać od siebie młodych talentów, zainteresowanych ochroną planety.
    • Dziękuję za opinię i wyedukowanie w temacie. Raczej przyjmę do serca, bo to oznacza dla mnie mniej roboty  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...