Skocz do zawartości

Podgrzewacz CWU Galmet SGW S 200 opinie


dawid555

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie, chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat tego podgrzewacza z pompą ciepła. Jak sprawdza się on w uzytkowaniu i jakie były Wasze ceny?

Z góry dziękuję



Witam,
przerabiałem ten temat w ub. roku i mimo pośpiechu chyba nieźle trafiłem z tym zestawem Galmetu (mam pompę easyAir2GT basic z wymiennikiem SGW(S) 200 i dwoma kolektorami KSG20 premium) - wszystko funkcjonuje niecałe 1,5 roku, ale kłopotów żadnych nie było (odpukać :-)
Sam podgrzewacz też jest OK, wygląda na porządną konstrukcję. Ma dużą powierzchnię wężownic i dobre ocieplenie więc działa szybko i nie ma strat ciepła. Szukając elementów instalacji objeździłem kilkanaście sklepów i hurtowni (bo taniej - tam jakoś łatwiej wywalczyć zniżki) i wszędzie słyszałem to samo, że lepszego wymiennika niż Galmet nie znajde w "normalnej" cenie. W tym segmencie Galmet rządzi i koniec, instalator powiedział mi to samo. W koncu zdecydowałem,że bierzemy cały system jednej firmy, bo gwarancja dłuższa i rabat był duży, a poza tym firma polska (w razie czego serwis na miejscu) - całośc z zestawami montażowymi i instalacją przez autoryzowanego instalatora wyszła poniżej 20 tys.
Nie pamietam ile kosztował sam podgrzewacz - musiałbym znaleźć fakturę, ale wydaje mi się, że ok. 1000 zł, z tym, że dopłacałem jeszcze coś za dodatkową większą grzałkę (4kW).
Do zbiornika, jak i całego systemu nie mam zastrzeżeń. Działa jak powinien.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • pozytywów nie brakuje, kiedyś usłyszałem komentarz nie byle kogo, że wcześniej z tego budowano chlewy i obory i tak było, niemniej materiał ok silikaty (czyli wapienno-piaskowe) też piją wodę, z czasem nabierają wytrzymałości i zmniejsza się ich "wodożądność" ; skoro budowę rozwlekacie w czasie to i z pozbyciem się wody nie będzie raczej problemu, nawet i z gazobetonem   co do formalności - projektantowi płacić nie musisz, odnośnie wpisu do DB w tej sprawie to byłbym ostrożny, bo KB to obecnie doopa, a nie znaczący uczestnik procesu inwestycyjnego i takim wpisem mógłby namącić, bo jednak najprawdopodobniej to kompetencje projektanta; jaką grubość ścian konstrukcyjnych z gazobetonu chcesz zamienić na silikat?   woda stojąca na płycie - możesz na ścianie od wewnątrz zrobić pasek izolacji ścian na grubość posadzki, albo i wyżej, ale wtedy materiałem, który nie pogorszy przyczepności tynków/gładzi (szkło wodne?)b bawić się w różne materiały to moim zdaniem przesada, ale jak masz tak wypaśną budowę, to i to możesz
    • To mi brzmi bardziej jak inwestor zastępczy. Większość deweloperów ściany działowe wrysowuje w planach jako koncepcję a nie docelowe, właśnie po to by kupujący mógł w razie czego wprowadzić zmiany. To jest dużo tańsze niż kucie, wywożenie gruzu, przekładanie instalacji elektrycznych.  Od lat czytam czasopisma wnętrzarskie i w opisach realizacji często jest wspomniane, że zmiany w układzie wprowadzano na etapie budowy domu. Sama udzielam na forach rad co do układu wnętrz, bo ludzie piszą, że deweloper będzie stawiał ścianki i prosi o rysunek jak mają stać, jesli będzie wprowadzona zmiana
    • dziadzie, ty się wyprzesz samego siebie jak zajdzie taka potrzeba, żałosne
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...