Skocz do zawartości

ArchiWojtek / Archis


ordenski

Recommended Posts

Napisano
Projekt "ArchiWojtek" z pracowni "Archis" z Wrocławia (0-71 344 67 59).
Za zgodą biura projektowego "Archis" adaptacę projektu do działki i oczekiwań inwestorów,
wykonała firma "Keramzyt-Projekt" (0-22 635 74 11) partner firm "Praefa" i "Legalett".
Dom wybudowany na płytowym fundamencie grzewczym Legalett (0-58 554 21 28).
Ściany wykonane w technologii ścian keramzytowych "Praefa" (0-95 742 68 00).
Więźba wykonana w technologii "Mitek" (0-43 842 85 09)
Prace budowlane prowadzone przez firmę Keramzyt-Projekt od wrześniu 2003, wykończeniowe
wykonywane we własnym zakresie od grudnia 2003, dom zamieszkały w lutym 2004 roku.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




Więcej zdjęć znajduje się w galerii. Do każdego zdjęcia można dodawać komentarz.
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...ey=*&st=125
Pozdrawiam
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Witam,
Ciekawa technologia budowy domow, bardzo mnie to zainteresowalo.
Czy mozesz podac jak wyglada procentowo roznica w cenie budowy domu w systemie ktory wybrales w porownaniu do tradycyjnych metod? Oczwiscie zdaje sobie sprawe ze ceny bardzo sie zmienily ale mysle ze dadza mi jakas orientacje czy interesowac sie ta metoda dalej....
Pozdrawiam
  • 7 miesiące temu...
Napisano
Witam,
Przepraszam, że dopiero dziś ale ostatnio nie zaglądałem na forum.
Koszty które poniosłem są dziś zupełnie nieaktualne, ale mogę podać orientacyjną cenę m2 domu budowanego w oparciu o technologie Legalett, Praefa i Mitek. Koszt 1 m2 powierzchni netto budynku wynosi około 2500 zł netto. Oczywiście cena ta jest bardzo orientacyjna i zależy od wielu czynników, między innymi: ilość i grubości ścian, kształt budynku i więźby dachowej, rodzaju stropu jeżeli występuje, pokrycia dachowego, okien, ocieplenia i wielu innych czynników.
Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...