Skocz do zawartości

Diagnostyka i analiza techniczna budynku, pomiary, badania, ekspertyzy


IWB

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Najpierw diagnoza potem lekarstwo ...

Proces Analizy Technicznej Budynku - to złożone prace przygotowawcze obiektu do prac izolacyjnych, wiele z takich przygotowań i wykonania czynności jest niemal nieodzowną częścią całego procesu renowacji i odnawiania izolacji wodochronnych.

POMIAR BUDYNKU
  • budowy konstrukcyjnej ścian i murów, grubość ściany, rodzaj muru, rodzaj zaprawy murarskiej wewnątrz muru i na powierzchni zewnętrznej
  • stan powierzchni muru, nierówności (ubytki),zanieczyszczenia
  • zawartość wody, obciążenia wodą bezciśnieniową lub wywierającą parcie hydrostatyczne, podciągane kapilarne, kondensacja kapilarna, wilgotność cegieł, kamieni, zaprawy, spoin oraz tynków
  • zawartość soli ilościowa i jakościowa, analiza soli w przekroju muru, w cegle, zaprawie murarskiej i tynkarskiej
  • koncepcja użytkowania, przewidziany sposób użytkowania obiektu, temperatura, wilgotność i ich zmiany, klimatyzacja, emisje i obecność pary wodnej


DIAGNOSTYKA BUDYNKU
  • sporządzenie opisu uszkodzeń ( rodzaj położenie rozmieszczenie i rozmiary)
  • rozpoznanie oznak zawilgocenia, np. przebarwienia, ślady zawilgocenia, wykwity pleśni i procesy gnilne
  • rozpoznanie deformacji/odkształceń i ustalenie czy proces uległ już zakończeniu
  • dokumentacja zdjęciowa poglądowa i szczegółowa
  • opinia dotycząca odprowadzenia wód powierzchniowych i opadowych ( drenaż, szczelność rur spustowych i rynien dachowych)


Jaką izolację poziomą i izolację pionową zastosować do izolacji muru, fundamentu, piwnicy, basenu, tarasu, balkonu?

Szczelna przeciwwilgociowa izolacja pozioma i pionowa jest równie ważna jak mocny fundament. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentu to jednocześnie zabezpieczenie antykorozyjne ścian i całego budynku. Wilgoć w murach i woda w piwnicy to częste przyczyny takich problemów jak: zagrzybiona ściana, zawilgocony i zagrzybiony dom. Wraz ze wzrostem wilgotności materiałów budowlanych wzrasta ich przewodność cieplna, a co za tym idzie, zmniejsza się opór cieplny przegród z nich wykonanych. Rosną więc koszty ogrzewania budynku, a dodatkowo koszty eksploatacji obejmujące: osuszanie i odgrzybianie ścian, odwadnianie piwnic, itp.

Cena izolacji przeciwwilgociowej może być teoretycznie niska, jednak usuwanie skutków zalania domu i zawilgocenia murów wielokrotnie droższe.

Największymi zaletami proponowanych przez nas usług są:
  • wzajemne uzupełniające się technologie dające możliwość rozwiązania zagadnienia całościowo,
  • możliwość stosowania do obiektów suchych jak i obiektów zalanych i zawilgoconych,
  • możliwość uszczelniania i osuszania części budynku stykającej się z gruntem bez potrzeby wykonywania kosztownych i pracochłonnych wykopów.


Skuteczność naszych rozwiązań i usług jest wynikiem połączenia praktycznie sprawdzonych i ciągle udoskonalanych przez nas technologii takich jak:
  • strukturalne uszczelnienie betonu i żelbetu,
  • iniekcyjne osuszanie murów,
  • iniekcyjna likwidacja pęknięć i pustek,
  • lamele karbonowe (naprawczo - wzmacniające),
  • tynki i wylewki hydroizolacyjne,
  • tynki i wylewki hydroizolacyjne o zwiększonej izolacyjności termicznej,
  • elastyczne uszczelnianie konstrukcji budowlanych.


W zależności od potrzeb roboty izolacyjne mogą obejmować np:
  • uszczelnienie pomieszczeń piwnicznych i osuszanie murów,
  • osuszanie murów z izolacją przeciwwilgociową tynków od strony wewnętrznej,
  • izolację przeciwwilgociową murów od strony zewnętrznej i wewnętrznej,
  • wykonanie tynków i wylewek hydroizolacyjnych, wzmacnianie fundamentów i osuszanie murów,
  • zabezpieczenie ścian i tynków zewnętrznych przed przenikaniem wilgoci oraz przed zabrudzeniem,


więcej informacji IWB Edytowano przez IWB (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Taras z naturalnego drewna to inwestycja w estetykę i komfort przestrzeni zewnętrznej. Aby jednak drewno zachowało swoje walory na długie lata, kluczowa jest odpowiednia impregnacja i konserwacja już na etapie przygotowania desek. Poniżej przedstawiamy sprawdzony sposób impregnacji nowej deski tarasowej, oparty na produktach marki OSMO. 1. Wstępna impregnacja – WR Aqua Osmo Pierwszym krokiem jest wstępne zabezpieczenie desek. Impregnat WR Aqua Osmo to bezbarwny środek ochronny na bazie wody, który skutecznie zabezpiecza drewno przed sinizną, pleśnią oraz szkodnikami. Kiedy? Impregnację wykonujemy przed montażem, najlepiej 2 dni przed planowanym olejowaniem. Jak? Środek nanosimy pędzlem lub wałkiem na wszystkie powierzchnie deski – zarówno widoczne, jak i niewidoczne – w jednej warstwie. Po co? Zapewnia to równomierną ochronę drewna i zapobiega jego degradacji od środka. 2. Olejowanie przed montażem – Osmo Olej Tarasowy Po upływie co najmniej 48 godzin od impregnacji WR Aqua, przystępujemy do pierwszego olejowania. Produkt: Olej tarasowy OSMO – bezbarwny lub kolorystycznie dobrany do naturalnego odcienia deski. Jak? Nakładamy z dwóch stron deski cienką warstwę oleju, używając pędzla, szmatki lub wałka. Pozwalamy na dokładne wchłonięcie i wyschnięcie. Dlaczego? Takie przygotowanie pozwala zabezpieczyć również powierzchnie deski, które po montażu będą niewidoczne, co znacząco zwiększa trwałość całej konstrukcji. 3. Montaż desek i finalne wykończenie Po wyschnięciu oleju przystępujemy do montażu tarasu. Gdy deski są już solidnie zamocowane, możemy wykonać drugą warstwę oleju tarasowego – tym razem tylko na widocznej stronie. Cel: Ta warstwa nadaje ostateczny wygląd i zapewnia pełną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych – deszczu, UV i zmian temperatury. Wskazówka: Prace najlepiej prowadzić w suchy, ciepły dzień, unikając pełnego słońca, które może zbyt szybko wysuszyć produkt. Dlaczego warto trzymać się tej kolejności? Poprawna impregnacja i olejowanie przed montażem to inwestycja w trwałość i wygląd tarasu. Chroniąc drewno z każdej strony, zapobiegamy jego wypaczaniu, pękaniu i przedwczesnemu starzeniu. Produkty OSMO tworzą elastyczną, mikroporowatą powłokę, która nie łuszczy się i pozwala drewnu oddychać, co jest szczególnie ważne przy konstrukcjach zewnętrznych.   Podsumowanie – schemat impregnacji nowej deski tarasowej: Impregnacja WR Aqua OSMO – minimum 2 dni przed olejowaniem Pierwsza warstwa oleju tarasowego – z dwóch stron przed montażem Montaż desek tarasowych Druga warstwa oleju – na wierzchnią, widoczną stronę po montażu
    • Planuje dzialke na wsi, lub na obszarze znacznie oddalonym od miasta (tak, wiem ma malo czasu - do polowy nast. roku, dlatego badam temat).
    • Mógłbyś to przetłumaczyć na język polski?
    • Nie we wszystkich lokalizacjach takie rozwiązanie jest dozwolone, Zależy gdzie masz działkę. 
    • Mieszkanie w budynku to akurat nie problem bo budowa i tak przeciągnie się przez dłuższy czas - tu akurat mam pomysł jak to rozwiązać.   Siec ciepłownicza – planuje ogrzewać dom piecem na paliwo stale i będę posiadał zbiornik na ciepłą wodę, którą podgrzeje piecem albo elektrycznie, więc logicznie rzecz biorąc nie powinienem potrzebować oświadczenia o podłączeniu do sieci ciepłowniczej.   Dziękuje za odp. - mam przynajmniej kolejny temat do poruszenia z radcą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...