Skocz do zawartości

Jesion Thermo czy tradycyjna deska?


Ventusja

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
Zastanawiam się nad doborem podłogi drewnianej do mojego mieszkania.
Czy wg Waszej opinii jest różnica w desce termicznej a zwykłej surowej? Nie łatwiej kupić deskę termiczną w kolorze brązu niż malować surową deskę na taki kolor? Cenowo wychodzi na to samo. Co jest lepsze i trwalsze?
pzdr


Wszystko zależy od tego czy za 15 lat nie będziemy zmieniać wystroju, jak już mamy thermo to jesteśmy "skazani" na thermo, natomiast surową malowaną zawsze można cyklinować i zmieniać kolor lub pozostawić jako natur. Kwestia co lepsze /trwalsze, jesion thermo po obróbce cieplnej jest suchszy i nie co słabszy jednak w warunkach domowych nie ma to większego znaczenia. Wszelkich informacji lub kalkulacji cen wykonania można uzyskać www.prodexpol.pl
P.S.
Do barwienia drewna lepiej nadaje się dąb.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Zastanawiam się nad doborem podłogi drewnianej do mojego mieszkania.
Czy wg Waszej opinii jest różnica w desce termicznej a zwykłej surowej? Nie łatwiej kupić deskę termiczną w kolorze brązu niż malować surową deskę na taki kolor? Cenowo wychodzi na to samo. Co jest lepsze i trwalsze?
pzdr



Osobiście bym impregnował na kolor który mnie interesuje i potem lakierował 3 warstwy lakieru i masz spokój na lata chyba że użyjesz słabego lakieru. Nie wiem dlaczego właśnie tak jest, że próbujemy iść na skróty i np. od razu stosować lakiero-bejcę 2 warstwy zamiast najpierw bejcą (impregnat barwiony) i potem 3 warstwy lakieru bezbarwnego, miną lata zanim lakier się wytrze a kolor ciągle będzie przykryty bezbarwnym lakierem (podobnie jak w samochodach). Albo dlaczego od razu kupujemy tynk zewnętrzny w kolorze zamiast zastosować farbę podkładową i potem farbę nawierzchniową, to będą 2 -3 kolejne warstwy zabezpieczające!

Ależ się rozpisałem :P

Napisz po zakupie co wybrałeś i czym się sugerowałeś.

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja z doświadczenia polecałbym położyć deskę barlinecką- może być jesion,który ładnie się prezentuje,daje dużo ciepła oraz będzie służył przez lata- to bardzo solidna podłoga. Poza tym nadaje sie także na ogrzewanie podłogowe.


To,że deska barlinecka to solidny produkt to nie ma dyskusji ale to ,że polecasz ją na ogrzewanie podłogowe to już lekka przesada albo nie do informowanie samego siebie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Byle tylko powierzyć kładzenie fachowcom, bo potem można być niemile zaskoczonym. Oczywiście jeden może to zrobić od drugiego, ale po amatorszczyźnie różnie może być. Cóż, ja drugi raz bym nie ryzykował. Ta część, którą zrobiliśmy ze znajomym pozostawia trochę do życzenia :/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Własnymi siłami, ma być równo i ponadto jeszcze w piwnicy? Będzie ciężko. Podstawowe pytanie brzmi, czy tam jest już jakaś wylewka? W związku z tym, czy trzeba zrobić nową wylewkę, czy tylko wyrównać starą? W tym drugim przypadku wymagana grubość będzie kilka razy mniejsza, ale trzeba do tego użyć zupełnie innej masy. Tak jak radzi vlad1431, najłatwiej podzielić podłoże listwami lub rurami, które wyznaczą docelowy poziom. W piwnicy, a więc miejscu o potencjalnie dużej wilgotności, tylko masy na bazie cementu. Na szczęście są dostępne rozmaite warianty modyfikowane, które łatwiej się rozprowadza. 
    • Nie wiem czy to jest T-cap ale pełna nazwa mojej pompy to : PANASONIC AQUAREA WH-MDC05J3E5 5KW MONOBLOK. Ogrzewa dom o powierzchni 100 m. kw. plus garaż plus CWU. Dom jest dobrze ocieplony więc pompa nie zużywa wiele energii zimą ale niskie rachunki za prąd, to raczej wynik fotowoltaiki na dachu. W pokojach zimą mam temperaturę 21 st. C., dla mnie wystarczy a w garażu 15 st. C. Jak na razie pompa daje radę. Co do innych pytań, to nie pomogę bo się na tym nie znam.
    • Przepraszam za brak konkretow. Dzialka rolna 0.7h jest polozona 130km a 0.3h 20km od miejsca gdzie planowana jest budowa domu. Jeszcze dodam że niedawno takie odległości nie stanowiły zadnego problemu poniewaz znajoma właśnie na takiej zasadzie się wybudowała.
    • Tak z ciekawości jaka moc tego Panasonica? To jest T-cap? Pytam, bo zanim zamontowałem kocioł gazowy też brałem pod uwagę T-capa 9kw. Tylko teraz jak policzyłem ile mocy zwykle używamy na gazie to wychodzi nie do wiary, ale kocioł zwykle chodzi na 6% mocy z 19kw, max było 12% przy mrozach nie wiem czy -10 czy więcej, przy czym % jest liczony od minimalnej mocy, czyli w moim przypadku od 3kw. Na CWU ustawione jest 50% i zasobnik 140L grzeje kilka minut, nie mierzyłem, ale raczej nie więcej niż 5-10 minut. I teraz mam wątpliwości, czy taki T-cap 9kw nie byłby po prostu za duży? Nie wiem czy te wskazania mocy na Termecie są rzeczywiste, ale jak już złapie temperaturę, a zwykle to jest 35°C na zasilaniu, to możliwe żeby chodził na 4-5Kw? Najwyższą jaką ustawiliśmy to było 42°C. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Darek: Farba do płytek to sprytny trik na odnowienie kafelek w łazience czy kuchni. Zacznij od solidnego przygotowania – umyj płytki środkiem odtłuszczającym, usuń brud i lekko je zmatuj papierem ściernym. Wybierz farbę ceramiczną, np. epoksydową, która wytrzyma wilgoć i codzienne zużycie. Nałóż podkład, jeśli jest wymagany, a potem dwie cienkie warstwy farby – wałkiem na dużych obszarach, pędzlem w trudno dostępnych miejscach. Między warstwami zrób przerwę 12-24 godzin. Fugi pomaluj osobno lub zostaw w oryginalnym kolorze dla efektu. To szybka alternatywa dla remontu, dająca nowy wygląd tanim kosztem. Po skończeniu daj farbie kilka dni na utwardzenie, unikając wody. Proste, a efektowne!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...