Skocz do zawartości

okiennice


Recommended Posts

Napisano
Mam dom ocieplony styropianem ale bez tynków zewnętrznych.Dach dwuspadowy.Myślę by zamontować okiennice drewniane.Nie wiem czy są modne ale chyba dodały by urody mojej EWELINCE.Czy ktoś może mi doradzić w tej kwestii?
Często wyjeżdżam więc i tak powinnam pomyśleć o zabezpieczeniu okien i domu.
Napisano
  Cytat

No to w najbliższej 10-latce nie mam szans... icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

Rozwiń  

Najprościej to chyba zrobić te okiennice z boazerii na ramie drewnianej.Pewnie też ważny jest kolor.Nie jestem zdecydowana ale raczej tynki chcę popielate(taka ciepła odmiana, nie wiem jaka jest nazwa tego koloru) , dach jest czerwony..Muszę to sobie namalować..Jeszcze tego nie widzę.Może drewno rozbielone?Gdyby tak kupować gotowce to nie byłoby na chlebek z masłem.
Napisano
Kolorwanie- gdzieś widziałem możliwości "malowania"projektów niewiem czy nie MTM styl..

Dokładnie - ja tam sobie zainwestuję w sprzęt - i samemu zrobię.
Jak dojdę do wprawy to Wam też zrobię po promocyjnej cenie.

Dzisiaj dostałem wycenę okien do swego domku-21000 -no okien to ja sobie nie zrobię icon_cry.gif
Napisano
  Cytat

Kolorwanie- gdzieś widziałem możliwości "malowania"projektów niewiem czy nie MTM styl..

Dokładnie - ja tam sobie zainwestuję w sprzęt - i samemu zrobię.
Jak dojdę do wprawy to Wam też zrobię po promocyjnej cenie.

Dzisiaj dostałem wycenę okien do swego domku-21000 -no okien to ja sobie nie zrobię icon_cry.gif

Rozwiń  


Dzięki!Mam gdzieś płytkę z projektem i tam chyba można zmieniać kolory.
Zajrzałam do Twojego projektu.Mam też wejście od wschodu, drzwi tarasowe od południa w ścianie szczytowej,tylko gabaryty mojej chaty sporo mniejsze.No i za okna z drzwiami balkonowymi płaciłam 8500(16 sztuk dość porządne)ale mój dom daleko od Warszawy bo na Pomorzu.
Napisano
Jeżeli można wiedzieć to jaki masz projekt domu ?
I proszę o namiary na te okna

Wycenę mam na okna eurocolor econo86
Parametry takie:
System: Econo 86 mm Okna
Kolor: BIAŁY,Kolor biały
Szkło: LUX PLUS U=1.0 SS
Listwa: Prosta
Szpros: SZPROS BIAŁY 8 MM
U = 1.09
Uszczelka: Dobrana z Listwą
Rama: RA 66/86 MM EC86
Skrzydło: SKRZ 57 OKNA PROSTE
Okucie: UR-MIKRO,ROZWIERNE
Profile Montażowe: Profil Mont.(561013)
Kotwy i Wkręty Mont.: Kotwy Montażowe (Standardowe)
Gabaryt Rama: Gabaryt OK
Gabaryt Skrzydło: Gabaryt OK
Klamki Okienne: Klamka Sec.Lux Biała+Zaślepki Białe

Okno wymiarowe 150(h) x180(szer) = 1851.69 - jak dla Mnie cena ciut przewymiarowana.
Napisano
[quote name='Draagon' date='11.12.2011, 00:24 ' post='252721']
Jeżeli można wiedzieć to jaki masz projekt domu ?
I proszę o namiary na te okna

Moje okna białe bez szprosów, parametry przenikalności ciepła takie same, uszczelki szare, resztę muszę odgrzebać w papierach ale wejdź na wiked.pl.Jest to firma z Luzina k/Wejherowa.Bardzo miło się negocjowało.Pan Emil, przedstawiciel handlowy był rzeczowy ale przyjazny.Jest też adres: wyceny@wiked.pl gdzie możesz sprawdzić czy będzie taniej.Okna wzięłam z montażem.Bardzo solidnie pracowali.Cena ze wszystkim w maju 2010 to 8.200 zł.
Mój domek to Ewelina z Archipelagu; na zewnątrz mały a w środku duży.To żart ale tak mówią goście.Poczyniłam niewielkie zmiany w projekcie.Mam nadzieję,że uda Ci się obniżyć tylko cenę, nie wymagania.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...