Skocz do zawartości

Z czego budować?


Lesiu

Recommended Posts

Witam

Potrzebuje porady z czego budować dom.
Chciałbym zbudować ścianę bez stosowania styropianu, interesuje mnie ściana z pustaków keramzytobetonowych grubość ściany 36,5. Czy to dobre rozwiązanie? Czy jednak lepiej zastosować ścianę 3 warstwową. Jeśli chodzi o beton komórkowy to nie biorę go pod uwagę.
Dziękuję
Proszę o odpowiedź.
Leszek
Link do komentarza
Między ścianą 1, a 3 warstwową jest duży rozrzut i trudno jest się zorientować jakimi kryteriami się kierujesz. Każda z tych technologii (choć ściana 3 warstwowa, to ogólnik) ma swoje wady i zalety. Dużo też zależy od projektu jaki wybierzesz.
Większość ludzi buduje 2 ściany warstwowe. Dlaczego? Bo najtaniej, najłatwiej o wykonawców i najtrudniej popełnić błędy. Jeśli budujesz sam, sam zatrudniasz ekipy, a nie masz odpowiedniej wiedzy, to najprościej wybrać właśnie takie rozwiązanie.
Proponowane rozwiązanie - pustak keramzytowy 36,5cm jest dobrym rozwiązaniem, ale nie najczęściej wybieranym.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Potrzebuje porady z czego budować dom.
Chciałbym zbudować ścianę bez stosowania styropianu, interesuje mnie ściana z pustaków keramzytobetonowych grubość ściany 36,5. Czy to dobre rozwiązanie? Czy jednak lepiej zastosować ścianę 3 warstwową. Jeśli chodzi o beton komórkowy to nie biorę go pod uwagę.
Dziękuję
Proszę o odpowiedź.
Leszek


Czemu nie 2W ? Przecież na 1W i 3W pójdzie sporo kasy więcej,porównując stosunek właściwości cieplnych ściany do ceny.
Jeśli nie BK to silikat 24 lub 18cm i 20-25 cm wełny (jak nie styro) i będzie pan zadowolony ;) U ściany 0,12-0,14 W/m2K.
Jeśli masz dobrą wentylację to styropian jak najbardziej się nada na ocieplenie icon_smile.gif
Dziwny pogląd na budowę...
Jeśli interesuje Cię keramzyt to jedziesz z prefabrykatami,raz,że cienka ściana,dwa szybko,trzy trwale i pewnie. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...