Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

PRZESTEROGA: zanim kupisz działkę budwalną


Recommended Posts

Piszę, abyście uniknęli Państwo błędów budując swoje domy w spokojnej okolicy.

Sprawdzejcie warunki zabudowy plan zagospodarowannia 3 razy mooże to was uchrni

Miejsce: gmina Kórnik i Mosina ok 15-20 km od centrum Poznania - Wielkopolska.

Bohaterowie: Mieszkańcy gminy, Rada Miejska gminy Kórnik z Burmistrzem na czele, Inwestor Polskie sieci Elektroenergetyczne (PSE SA).

Nasza Historia:

Lata 1998-2001 jeden z najwspanialszych dni w Twoim życiu kupujesz działkę budowlaną za miastem. Blisko lasów, dobry dojazd cisza spokój po prostu bajka. Myślisz czytam miesięczniki budowlane i wiem że należy sprawdzić plan zagospodarowania i plany gminy. Dowiadujesz się w gminie budownictwo mieszkaniowe jest dla nas szansą - nie będzie tu przemysłu. Czytasz plan zagospodarowania, kserujesz (tak na wszelki wypadek).
Budowa: Budujesz czujesz, że żyjesz, będziesz miał na własnej ziemi własny dom to nic, że kredyty spłacisz za 20-25 lat, ale będziesz miał własny kąt.

Przeprowadzka:

W końcu możesz się przeprowadzić, co prawda wiele jest jeszcze do zrobienia, ale jesteś już u siebie na swoim!

Pierwsze złe wieści:

Dowiadujesz się, że linia wysokiego napięcia będzie modernizowana radni przegłosowali nowy plan. Myślisz szare, szare słupy linii 220 kV stoją na pobliskich polach od lat pięćdziesiątych mamy XXI wiek czas na modernizację - uspokajasz sąsiadów i siebie.
Rok 2004: dowiadujesz się, że ta modernizacja to połączenie czterech linii w jedną a słupy będą 3 razy wyższe napięcie wyższe 400 kV a przewodów nie 5 a 25. Nie wierzysz myślisz przecież takie inwestycje powinny być konsultowane z mieszkańcami- żyjemy w Państwie prawa.
Rok 2005 widzisz na horyzoncie potworną migającą nocami na czerwono linię. Mieszkańcy organizują się i próbują przesunąć lokalizacje kolosa w niezamieszkałe obszary leśne. Prośby, Konsultacje, Spotkania, Założenie Stowarzyszenia, Podpisywanie Porozumień z PSE i Gminą, wreszcie Protesty, Petycje, listy a nawet blokada drogi…. Wszystko na nic

Gmina zawaliła, oszukała, fałszowała plany nie uchwaliła nowego…a inwestor musi budować czas go goni…
nitk nie jest winny każdy rozkłada ręce

A co ja mam powiedzieć synowi na jego pytanie?

Brak obrazka
P.S.

Jeżeli masz trochę czasu i chcesz unikąc takich dylematów zobacz na stronę:

http://kamionki.snap.pl
lub
http://www.lasem1000.fora.pl

pozdrawiam

Jędrzej
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi? Mamy przecież XXI wiek i elektryfikacja to nic nadzwyczajnego i jakiś słup kilometr od domu to chyba nie taki problem. Wolelibyście siedzieć przy lampie naftowej?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

O co chodzi? Mamy przecież XXI wiek i elektryfikacja to nic nadzwyczajnego i jakiś słup kilometr od domu to chyba nie taki problem. Wolelibyście siedzieć przy lampie naftowej?Jeżeli jesteś zwollennikiem elektryfikacji w takim wydaniu to mogę sprzedać Ci mój dom w okazyjnej cenie.

Nie jestesmy przeciwni takim inwestycją takie linie musząpowstawać. W naszym kraju jednak planowanie przestrzenne bardzo kuleje przykład nasza gmina Kórnik (www.kornik.pl) gdzie radni najpierw srawiają na budownictwo jednorodzinne poźniej po cichu aby nie przestraszyć przyszlych mieszkańców bez konsultacji spolecznych zgadzają się na mała modernizacjię linii. Nawet właściciele gruntu pod linią otrzymując od PSE odszkdowania 400zł - 4000 zł nie byli powiadomieni o skali inwestycji. Z jawnością życia publiicznego radni i burmistrz mają do dziś wielki problem.

pozdrawiam

Jędrzej

To jest modernizacja???

Brak obrazka
Oczywiście stary słup to ten szary i zdjęcie a raczej fotomontaż jest "oficjalnego zródła"

Bedziemy walczyc do końca.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

i co słychać w tej sprawie?? :!:Ciągle walczymy niestety walka jest bardzo ciężka i długotrwała a pozytywnych efektów na razie nie widać. Mamy deklaracje pomocy: politycy samorządowcy itp to cieszy, ale jak na razie nie pomaga.
Cały czas trwają sprawy w sądach i u rzecznika praw obywatelskich, wniesiona została skraga do paralamentu europejskiego.

Polska rzeczywistośc jest dość specyficzna zwłaszcza gdy buduje PSE-SA (firma quasi-państowa)!!!!Niestety należy być zawsze czujnym, aby nie spotkało Was coś, co dotknęło ok. 1000 osób w gminach: Mosina i Kórnik, gdzie inwestor - PSE pod pozorem modernizacji usiłuje wybudować monstrualną konstrukcje (cztery linie energetyczne na jednym słupie, 25 przewodów, odblaskowe biało-czerwone słupy o wys. do 72 m plus migające całą noc ostre czerwone światła)

Jak wygląda świat przy linii?

Na razie inwestycja jest nieukończona trwa walka mieszkańcy-inwestor. Ciągle mam nadzieję, że sprawiedliwość zwycięży!!!!

Myśląc jednak o zakupie działki lub domu w pobliżu linii musicie mieć na uwadze następujące negatywne skutki:


• Zdrowotne – nie jest w pełni znane oddziaływanie takiej linii na zdrowie mieszkańców – można długo dyskutować (oczywiście Inwestor PSE twierdzi, że lina jest nieszkodliwa, ale lepiej nie eksperymentować na swojej rodzinie i sobie
• Ekonomiczne spadek wartości nieruchomości położnej w pobliżu takiej linii jest bezdyskusyjny
• Hałas – charakterystyczne brzęczenie słyszane jest w zależności od pogody do 300 m
• Światła „przeszkodowe” tak nazywa je PSE dla mnie są to okropne odrażające błyski które do 400 m oświetlają elewacje domów. Osoby, które mieszkają 200-300 m i mniej widzą te czerwone błyski również wewnątrz pomieszczeń!!!!


Osoby zainteresowane odsyłam na portale.


www.kamionki.snap.pl

www.lasem1000.fora.pl

Jędrzej
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodnie temu...
15 września 2006 WSA w Poznaniu unieważnił pozwolenie na budowę linii 2x220kV + 2x400kV na odzcinku Kromolice-Plewiska.
Nareszcie błędy urzędników zostały "zauważone".

To jest początek drogi do przeprowadzenia teli linii poza obszarem zabudowań.

Szczegóły na naszych stronach:

http://lasem1000.fora.pl/

http://kamionki.snap.pl/


Gdze są min linki do relacji mediów: TVP, Radia Merkury, Gazety Wyborczej Głosu Wlkp i Gazety Poznańskiej.

Jestem Pewien że można wygrać z Energetyką, ale trzeba mieć dobre wsparcie prawne.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Zbliżają się wybory samorządowe, równiez do gminy
Wybory bezpośrednie na wójtów, burmistrzów, prezydentów - to od nich zależy to co sie dzieje w gminie w tym również przebudowy, modernizacje itp sieciInwestor PSE złożył kasację do NAS na niekorzystny dla niego wyrok WSA w Poznaniu.

Jednocześnie PSE nadal nie odpuszcza i próbuje doprowadzić do dokończenia inwestycji.
Na szczęcie my mamy dobrych prawników i... nową odświeżoną Radę Miejską w Kórniku. Tak to jest bardzo ważne bo największą winę ponoszą radni poprzednich kadencji którzy najpierw przeznaczyli tereny rolne pod zabudową a potem pod linię przesłową.

zresztą w ostatniej Tine z 29 listopada ukazał się reportaż o naszej sprawie.

Dalsze szczegóły na naszych stronach: icon_rolleyes.gif

www.lasem1000.fora.pl

www.kamionki.snap.pl
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesiące temu...
szczegóły naszych ostatnich działań


http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,4307864.html?skad=rss

Poniedziałkowy Teleskop w TVP3 o godz. 18 przekazał informację o sukcesach w walce z bezprawiem

http://ww6.tvp.pl/4994,20070709522288.strona

oraz portal energetyków

http://www.cire.pl/item,28405,1.html


Walka trwa.

Wygramy!!!!

https://budujemydom.pl/bd/artykuly/970_dawid_i_goliat_opowiesc_bez_zakonczenia/

Dziękuję autorowi artykułu za trafne i rzeczowe ujęcie naszego problemu.

Jeszcze raz przestrzegam bądźcie czujni.

Jędrzej
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
Niestety PSE SA (spółka skarbu państwa) łamiąc prawo buduje na naszych osiedlach ogromne słupy.

My wszyscy pobieramy prąd LEGALNIE płacąc rachunki natomiast PSE buduje linie ŁAMIĄC PRAWO.

A to ZASADNICZA różnica....

tak się naciąga przewody linii 400 kv w imię Euro 2012 nad osiedlem domków


http://www.youtube.com/watch?v=fdbpSj5kqcs

hańba dla Polski Wielkie słupy wielki skandal !!!!

Brak obrazka Brak obrazka

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze mamy efekty decyzji z lat dziewiedzeiesiatych i skutów pomysłu pana B..... i jecgo całej chorej polityki z której sie nie wygrzebiemy przez dwiescie lat pewnie ,druga sprawa to miedzy innymi jest to wsztystko podzielone na PSE,KSE i jeszcze ze 15 mniejszych zeby mozna było tak robic w koncu Państwowe na Panstwowym mozna stawiac bez zadnego pytanie płacąc tylko jałmuzne za ewentualne zniszczenie upraw
a co do tej lini to faktycznie linia jest konieczna i do przyszłego roku musi nią popłynąc juz te 400tysV bo inaczej pół Polski bedzie przy swieczkach siedziec ,a dziwi mnie ze w okolicach grzie mieszkam taka linia nie przeszkadza idac obok domów ale tam przeszkadza co wybudował sie jakis prawnik koło lini?????????
znam te sprawe od postaw jeszcze bedąc na studiach jak rozpoczeto plany budowy i najgłupszym pomysłem była propozycja skablowania lini raz ze awaryjne ,dwa drogie ,trzy chyba tylo ze 3 linie na swiecie sa skablowane ,a po drugie kabel niestety dosc mocno pustoszy teren nad nim ,co w przypadku linio na tej wysokosci jest znikome lub wcale ,z telefonami ludzie śpią i nikomu nieszkodzi ale linia na wysokosci 30-50m przeszkadza,fakt ze gdzies nastapiły rozbieznosci ale linia to wyszsza koniecznosc a skonczy sie pewnie na tym ze linia zostanie wybudowana na siłe bo inne mozliwosci niema a kosztami wykupu domów zapłacimy w rachunkach za prąd i bedziemy płacic do usranej......
jedno jeszcze jesli chodzi o walory estetyczne takiej lini to juz kazdy sam oceni ale co do szkodliwosci to szkodzi pole a jesli waszej opini jest szkodliwe i to bardzo to nie bedziecie musieli koszystac z przyłaczy oraz płacic za prad bo to szkodliwe pole mozna przeciez zidukowac w kabelku na strychu i miec prąd hihihihi tyle jesli chodzi o szkodliwosc jak by była to by sie indukawało ale to nie mozliwe bo pola sie znoszą
takze usiadzcie i rozwiązcie ten problem bo jak linia nie bedzie mogła isc to bedzie pewnie trzeba przed osiedlem jakśa elektrownie postawic
ciekawy jestem co zostało ustalone na spotkaniu "okragłego stołu "z przed tygodnia
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy do odwiedzenia strony http://kamionki.net/- jest tam cała prawda
o proteście, włącznie z galerią , historią i wyrokami sądowymi
korzystnymi dla mieszkańców, pokazuje to jak Krzywdzi się ludzi w imię
EURO 2012. - to tylko 15km od POznania.

takie coś wstawili nam do ogrodów. Wystarczyło że uzyskali zgodę na słup przewody przeciągali nad naszymi domani bez uzyskania zgody właścicieli

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieć taki słup-monstrum obok domu... horror!!! I na msze trzeba dać, żeby się kiedyś kabel nie urwał, albo słup nie zawalił. A były takie przypadki. Ostatnio w zeszłym roku w pobliżu Szczecina. Może to wszystko zgodnie z prawem, ale takie prawo dziwne jakieś.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sprawa jest cieżka i faktycznie nikt niechciałby aby tak bez powiadomienia ktos stawiał słup w okolicy domu ale podejzewam ze bezpieczeństwo energetyczne kilku milionów ludzi przewazy za tym ze niestety ta linia bedzie zasilona i popłynie prąd niedługo
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jednak moralną wątpliwość, czy interes i bezpieczeństwo jednych może być powodem do... chciałem napisać deptania praw drugich, ale po zastanowieniu... lekceważenia bezpieczeństwa innych. Zapewnienia PSE są nieprzekonujące. Ostatecznie już po tekście z BD słupy pod Szczecinem łamały się pod wpływem oblodzenia jak zapałki. Czy ktoś chciałby, aby tony stali zwaliły sie na jego dom? Pytanie oczywiście retoryczne. icon_sad.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...