Skocz do zawartości

szczelina w murze


Recommended Posts

Napisano
chcę zbudować dom -w tchnologii trójwarstwowej: beton komórkowy 24 + wełna mineralna 7 + bet.kom. 12.
-cze musi być szczelina?
-czy traeba zabezpieczać wełnę pzed rosą
-czy robić z odmiany 600 czy warto dołożyć i zrobić z 400
-jak zabezpieczyć wełnę w otworach okiennych
Napisano
W tego typu ścianach zabezpieczenie przed wilgocią jest nimożliwe.
Napisano
lepiej będzie beton komórkowy 24 cm + wełna albo styropian 20 cm (ściana dwuwarstwowa)
Napisano
Taka ściana również będzie mokra. Poza tym świadczy, że Pan uważa , że kierunek przepływu enerii (ciepła )jest z wartości niższych do wyższych.
Napisano
-czy warto jest węc zainwestować w ścianę trójwarstwową????????????????????????
Napisano
jak wykonać najlepie ścianę trójwarstwową z wełną w środku
????????????????????????
Napisano
dokładne opisy i rysunki można znaleźć na stronaxch Xelli - producenta YTONGA
Napisano
z wilgocią to przesada, dom to nie łaźnia parowa i sprawna wentylacja rozwiązuje zupełnie problem mokrej ściany a taka ilość wigoci, która może wniknąć w ścianę z betonu komórkowego w normalnym domu nie jest żadnym problemem - moje ściany to ytong + styropian i tynk cienkowarstwowy na zewnątrz i żadnej wilgoci, żadnego grzyba ani innych niepokojących objawów
Napisano
mam pytanie
-czy robić szczelinę
- czy trzeba stosować kotwy mocujące wełnę
-czy zamiast wełny dać styropian
Napisano
a może zrezygnować z trójwarstwowego muru i zrobić jednowarstwowy z bet.kom.36cm z odmiany 400
-co radzicie
-jaka różnica cieplna i akustyczna
Napisano
najbardziej rozsądna ściana to: warstwa konstrukcyjna jak najcieńsza, np. silka 18 cm, ytong 24 cm i warstwa ocieplająca jak najgrubsza: np. wełna lub styropian min. 20 cm
o zaletach takiej ściany łatwo się przekonać przy regulowaniu rachunków za ogrzewanie
ściana 36 cm jednowarstwowa z ytonga 400 z ledwością spełnia polskie normy i formalnie można taką ścianę budować, ale ... rachunki za ogrzewanie!
Napisano
I jak zamkniesz 20 cm wełny w ścianie z 30cm styropianem w podłodze!!?? A co do norm
zapoznaj się z nimi na stronach isover.se BBR 2006 dach U=0.08W/m2xC (50cm wełny) ściana U=0.1W/m2xC (30 cm wełny od środka) podłoga to samo.
  • 4 miesiące temu...
Napisano
Witam ja mam taką ściane
-pustak ceramiczny U-220
-wełna 7cm
-szczelina powietrzna 3cm
-pustak K-3
myśle ze ta ściana dużo lepsza od jedno lub dwu warstwowych a cenowo wychodzi bardzo podobnie
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witam!
Sprawa prosta, tzn.
- sciana z bet. kom. np. Ytong pp2/0.4
- wełna min. gr. 10 lub wiecej wg uznania
- elewacja - klinkier itp.



2 Ściany zewn. szczytowe - z otworami okiennymi i drzwiowymi - tynk cem-wap

- tynk 0,010 0,820 0,012
- wełna min. 0,100 0,039 2,564
- YT24 pp2 0,240 0,110 2,182
- tynk cem-wap 0,010 0,820 0,012
Rsi 0,130
Rse 0,040
Razem: 4,94 U = 0,20
- mostki cieplne (okna) ΔU = 0,05
Uk = 0,25

- nie liczyłem tu elewacji, wpłynie dodatnio, ale w minimalnym stopniu
- welne nalezy kotwic do sciany + okapnik, takze trzeba zwrocic uwage na wykonanie pierwszej warstwy bloczków na fundamencie prosze zobaczyc na www.comproj.pl kotwy, laczniki ....

pozdrawiam i zycze sukcesów

Jakub Kliś

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...