Skocz do zawartości

dom w technologii drewnianej


Timberlog

Recommended Posts

Siedziba wraz z zakładem produkcyjnym naszej firmy mieści się w miejscowości Gołkowice Górne w pobliżu Nowego Sącza. Jesteśmy producentem konstrukcji, domów oraz materiałów budowlanych z drewna. Wszystkie oferowane przez nas technologie opierają się na drewnie suszonym komorowo. Nie używamy i tym samym nie oferujemy naszym klientom materiału, którego wilgotność przekraczałaby 15%. Stosujemy następujące technologie:
Konstrukcja sumikowo - ryglowa.
Konstrukcja oparta na belkach podwalinowych, słupach, belkach oczepowych oraz wypełnieniem ścian w szkielecie wraz z zastosowaniem dowolnej formy elewacji - pólbal (imitacja bala), elewacja płaska, kamień itd. Jest to główny rodzaj konstrukcji, który wysyłaliśmy na Korsykę. Materiałem konstrukcyjnym jest drewno niemieckie, suche, klejone warstwowo BSH/KVH. Do produkcji używaliśmy zazwyczaj belek 200mm x 200 mm na podwalinę, słupy oraz oczepy. Natomiast do wypełnienia ścian używaliśmy elewacji drewnianej płaskiej, również z drewna klejonego. Główną zaleta drewna klejonego jest dużo większa wytrzymałość naprężeniowa i przeciwogniowa w porównaniu do drewna litego, która w dodatku przedłuża żywotność domu. Jest to technologia, która najlepiej sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym.
Konstrukcja wieńcowa.
Innymi słowy konstrukcja z węgłami i ostatkami. Do produkcji domów w technologii wieńcowej, którą również opieramy na drewnie klejonym, mamy do wyboru bala prostokątnego oraz prostokątnego z zaokrągleniem ze strony zewnętrznej. Do produkcji tego rodzaju budynków sugerujemy bala o przekroju min. 200mm, który oprócz walorów wizualnych zapewni również zadowalające warunki cieplne. Przy takim przekroju bala dodatkowa izolacji ściany nie jest konieczna (pod warunkiem, że nie jest to sprzeczne z prawem budowlanym danego kraju ze względu na współczynnik przenikania ciepła U
Technologia amerykańska.
Nasza firma pełni role wyłącznego dystrybutora na rynek Europejski, amerykańskiego potentata budownictwa drewnianego, firmy Lodge Logs, z siedzibą w Boise, Idaho. Materiałem w tym wypadku jest zawsze okrągły bal lity wykonany z Sosny Ponderosa, pozyskiwanej z Gór Skalistych USA. Największą zaletą domów amerykańskich jest wilgotność materiału, który przy przekroju nawet 305 mm, zachowuje swoje max. 15% wilgotności w rdzeniu. Jest to bardzo zaawansowana technologia suszenia drewna, wraz ze specyficznym, niepowtarzalnym i nieodtwarzanym nigdzie indziej klimatem stanu Idaho. Amerykańskie domy zamawiane w naszej firmie, dostarczamy kompletnie obrobione i przygotowane do błyskawicznego montażu na placu budowy. Ponadto, materiał ten posiada dożywotnią gwarancję.
Konstrukcja szkieletowa.
Popularna technologia w budownictwie drewnianym. Wymaga od inwestora izolacji (ocieplenie) budynku, poprzez instalacje np. wełny mineralnej / drzewnej wewnątrz szkieletu.
Konstrukcja z prefabrykatów.
Kolejną technologią, którą oferujemy od niedawna, są tzw. domy modułowe. Produkcja takiego domu wygląda nieco inaczej. Wszystkie elementy, a w tym wypadku ściany i stropy budynku, wykonane są w naszym zakładzie produkcyjnym. Konstrukcja tych ścian oparta jest na szkielecie drewnianym wypełnionym wełna drzewną, płytą konopną, OSB itd. Na plac budowy dostarczamy gotowe, zespolone ściany do montażu, który jest najszybszy spośród wszystkich technologii.
W każdej chwili odpowiemy na Państwa pytania. timberlog.pl nr.tel.602416673

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzięki za wskazówki, zacznę od pleców i dam znać jak poszło. 
    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
    • Szwagier kupił stan surowy w 70-tych. I co roku, na początku zimy, można wszystkie pustaki policzyć na bocznej ścianie. Masz całe okoliczności.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...