Skocz do zawartości

Kotły na ekogroszek


kubis1973

Recommended Posts

Napisano

Witam

Buduje dom 260 m2 powierzchni użytkowej chce do niego zakupić kocioł na ekogroszek z dodatkowym rusztem i mam kilka typów w kolejności jakiej według mnie są najbardziej interesujące :

  1. Klimosz LING DUO
  2. DEFRO DUO UNI
  3. HKS Lazar Eko Perfekt
  4. Zębiec KPP DUO
  5. SAS ECO


wiem że wszystko zależy także od dobrego serwisu , a takiego podobno nie ma np : Buderus.
Proszę o pomoc co wy macie , z czego jesteście zadowoleni i co proponujecie. Drugi temat jaki najlepszy proponujecie zasobnik na ciepłą wodę.
Dodatkowo nie wiem co z podgrzaniem wody latem, używać kotła ? pytanie czy opłacalne czy lepiej kupić podgrzewacz na gaz ?
 

  • 7 miesiące temu...
Napisano
Witam!

Jest to mój pierwszy wpis na tym forum i chciałem się przywitać.
icon_mrgreen.gif

Wątek nie wybrałem przypadkowo, nazwa kotły na ekogroszek nie jest mi obca zawodowo.

icon_lol.gif
Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie nastawy kotła na ekogroszek z modelem sterownika Geco, Argon2CWU, Titanic, ew. Tango firmy Foster (tutaj trochę starsze moje wiadomości...).. Ognik PID-II, Puma, Cobra czy też RT09pid, w tym temacie mogę pomóc w wolnej chwili....

Chcecie zapytać jakiej mocy kocioł należy dobrać do danej powierzchni użytkowej, postaram się pomóc.


Zalogowałem się tutaj szukając kultury dyskusji i chcąc realizować swoje hobby, które jednocześnie jest moim zawodem.

Licząc na miłą wymianę zdań i poglądów w temacie kotłów na tzw. ekogroszek pozdrawiam serdecznie
Napisano
To może cosik podpowiesz. Mam Defro Optima Komfort + Nowa Linia z PID. Obsługuje on czyli sterownik dwie pompy - c.o. i c..w.u. a moje pytanie czy zamiast sterować c.w.u można podłączyć pod sterowanie pompy do połogówki.
Napisano
Cytat

To może cosik podpowiesz. Mam Defro Optima Komfort + Nowa Linia z PID. Obsługuje on czyli sterownik dwie pompy - c.o. i c..w.u. a moje pytanie czy zamiast sterować c.w.u można podłączyć pod sterowanie pompy do połogówki.



Masz sterowanie firmy TECH, nie mam z nim większych doświadczeń i mam do nich podejście jak pies do jeża....
Model, który testowałem bardzo dawno to st81zpid i wówczas nie wystawiłem mu wysokich ocen w swojej drabince.

Teoretycznie tryby CWU róznych sterowań są następujące:
- praca równoległa
Tutaj zadajesz coś na niby bojler, ale ważniejsza jest nastawa kotła, czyli jak na wyjście CWU zadasz 60st.C a na kotle na CO będzie 50st.C, to powyżej tych 50st.C układu cWU nie nagrzeje. Jak zadasz na C.O> 60 a na CWU 50, to teoretycznie przy 50st.C CWU powinno zostać wyłączone

- priorytet CWU -to wskazuje, że pierwszeństwo ma bojler. Najczęściej zatem najpierw ładuję wyjście CWU na temp. zadaną jednocześnie rozłączając układ C.O. na stałe do nagrzania CWU lub C.O. ma pracę skokową..


Problem najpoważniejszy to zabezpieczenia, jak z jakiś powodów temp. wzrośnie powyżej alarmu ustalonego dla danego sterowania, to np. powyżej 80st.C startują pompy C.O. i CWU dla rozładowania nadwyżki mocy. Z tego względu uważam, że sterowanie tym wyjściem podłogówki jest raczej niebezpieczne.


Powinieneś podłogówkę sterować zaworem mieszajacym, ewentualnie wspomaganym przez jakiś sterownik zaworu, wiem,że część instalatorów stosuje tutaj elektronikę o nazwie Frisko, towaru jednak nie znam... Fachowa rozmowa z dobrym instalatorem jest tutaj wskazana icon_smile.gif
Napisano
Tak to jest sterownik TECH.Czyli można sterować.Natomiast jeżeli chodzi o sterowanie to jest zawór mieszający oraz głowica termostatyczna z kapilarą i coś tam jeszcze (nie pamiętam ) więc o "przejechanie" temperatury nie ma obawy. Z instalatorem też już była przeprowadzona rozmowa (co i jak mam kupić) jedynie wahał się właśnie co do sterowania podłogówką zamiast c.w.u. ( wg niego nie powinno być problemu, jedynie wartości temp się zmienią bo c.w.u. ma zadaną wyższą temp natomiast podłogówka niższą) , mi też się wydaje logiczne to co on mówił ale lepiej zapytać i się upewnić. Kto pyta nie błądzi icon_mrgreen.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...