Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Horm

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Horm

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ok właśnie o to mi chodziło. Wielkie dzięki.
 2. Moc podają w dla trzech różnych temperatur. Dla przykładu podam grzejnik o dość typowych wymiarach 60wys. i 100 szer.: 1. 85/75/20 - 2125W 2. 75/65/20 - 1769W 3. 55/45/20 - 1060W Parametry jak widzisz dość ciekawe, dlatego właśnie zwróciły mą uwagę.
 3. W tym rzecz że to nie są konwektory! Zasada podobna. Regulusy mają trochę ze wszystkich systemów po troszku. Czy duża powierzchnia? Budowa Regulusów na to wskazuje. Gęsto orzebrowane przewody zwiększają powierzchnię grzejną co wraz z materiałem z jakiego są wykonana (aluminium) pozwala szybko i skutecznie oddawać temperaturę przy przy dość niskiej temp. czynnika grzewczego. Tak to zrozumiałem z danych technicznych. Czemu nie tradycyjny panel ? Cenowo praktycznie sie nie różnią, natomiast moc grzewcza przewawia za właśnie Regulusami. Co myślisz Adamisie?
 4. Horm

  rekuperator

  Według mojej ( mizernej ) wiedzy, przepisy mówią iż wentylacja grawitacyjna wymagana jest w pomieszczeniach z urządzeniami z otwartą komorą spalania i palnikami. Wynika z tego że jeżeli zastosujemy piec kondensacyjny ( zamknięta komora spalania ) oraz kuchenkę elektryczną, Można całkowicie pozbyć się wentylacji grawitacyjnej. Mogę się mylić, ale póki co wszędzie właściwie mówi się iż przy rekuperacji oszczędzamy na wywaleniu z projektu kominów wentylacyjnych!!! Sam jestem ciekaw co mi napiszą z biura projektowego? Dam znać gdy dadzą odpowiedź. W możliwych zmianach poprosiłem o usunięcie właśnie kominów wentylacyjnych ze względu na rekuperator.
 5. Horm

  Kominek

  W pełni popieram. W dzisiejszych czasach dzieci raczej sprzedają domy swoich rodziców i dają dyla. Dom ma służyć temu kto go sobie zbudował i ma w nim wychować potomaków Przed domem zaś posadzić drzewko:-). Co do kominka, to sam bez żadnych obaw będę go montował. Wszak jest to dodatkowe źródło ciepła, które szkoda wpuszczać w komin.
 6. Pomieszczenia mają wysokość 2.60. Chciałbym rozwinąć jeszcze temat temperatury wody w C.O. Regulusy mają bardzo dużą powierzchnię grzejną, więc czy temperatura dajmy na to 40 - 50 na dojściu oC da jakiś efekt? Człowiek przyzwyczaił się że w mrówkowcu jest OK gdy nie da się ich dotknąć? Czy w sypialniach wystarczą takie parametry czynnika grzejącego? Czy trzeba jednak kombinować przy ogrzewaniu podłogowym z zaworem mieszającym? Przyznam się że im bardziej się w tym zagłębiam, tym mniej wiem....
 7. Panowie!!! Po wielu poszukiwaniach i przemyśleniach, postanowiłem w powstającym domu połączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami REGULUS. Salon, kuchnia łazienki i hol będą ogrzewane podłogowo. Pomyślałem że zgodnie z informacją producenta, zamontuję grzejnik w salonie i kuchni przed instalacją podłogową na dojściu. Zmniejszy mi to bezwładność ogrzewania. Sypialnie tylko grzejniki REGULUS. Salon wraz z holem i kuchnią mają 49 m2 natomiast sypialnie odpowiednio 10 - 14m2 parter i 11,3 (23) - 8,6 (18,2) m2 poddasze. Pytania: 1. Czy niskotemperaturowe ogrzewanie wystarczy ( piec kondensacyjny)? 2. Gdzie można ewentualnie zasięgnąć porady jakiej mocy grzejniki dobrać aby system był najoszczędniejszy? 3. Czy wogóle pomysł jest trafny i ma to sens? Dodam że ściany zewnętrzne mają współczynnik 0,20, wentylacja ma być mechaniczna z rekuperacją + kominek z płaszczem wodnym + system solarny. Pozdrawiam i proszę o sugestie.
 8. A ja mam pytanie do pana T Brzęczkowskiego. Nie wnikam w to czym Pan się zajmuję a jedynie chciałbym pana opinii może nawet stronniczej. Chcę wiele z nich zebrać do tak zwanej kupy i podjąć decyzję. Na wiosnę ruszam z budową domu w technologii THERMOMURU. Pomimo niepochlebnych opinii, ja byłem w takim domu i dokładnie go obejrzałem i .... decyzja nieodwołalna. System TH 400 0,125 W/(m2K) dla ściany o grubości 40 cm. Bez mostków i przy dobrych oknach dom będzie bardzo oszczędny. Ponieważ muszę zastosować (zalecane przy tej grubości ścian) rekuperator, pozbywam się z projektu kominów wentylacyjnych, amortyzuje mi to wydatki na system wentylacji wymuszonej (w moim przypadku około 8000 - 10 000 zł) Pomyślałem że skoro już takowy będę miał, to może dobrze by było dokupić piec nadmuchowy i tym samym nie wieszać " kalafiorów " na ścianach. Co myśli pan o takim rozwiązaniu? Czy będzie to dla mnie optymalne rozwiązanie, czy może proponuje pan coś innego?
×
×
 • Utwórz nowe...