Skocz do zawartości

Kptzk

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kptzk

  1. 😂 👍 Myślę że jeśli już uporam się z odpływem z rynny załatwię to tj. na rysunku. Myślisz że bd ok? Oczywiście powinien to zrobić deweloper ale zanim się doczekam mnie dużo czasu.
  2. Jest odwodnienie liniowe przed budynkiem, ale czy ta woda leci w burzówkę czy jakiś podziemny zbiornik rozszącajacy to nie mam pojęcia. Na geomapie jest kanalizacja sanitarna, woda, prąd gaz ale burzówki nie ma (być może nie zaktualizowane). Zrobię jak mówisz, wyczyszczę odpływ, ew kupię jakiś tani endoskop by zobaczyć do środka.
  3. Nie bardzo mam gdzie wypuścić rurę. Czy w tym wypadku zasuwa burzowa jest dobrym rozwiązaniem?
  4. Mówiąc opaska mam na myśli wykopanie dołu wzdłuż ściany i zamontowanie rury drenarskiej która będzie podłączona na trójniku do spustu rynnowego. Woda z dachu leci albo do burzówki albo do jakiegoś zbiornika rozszącajacego na terenie osiedla. Jestem przekonany że przyczyną mokrych ścian jest fakt iż poziom wody jest ponad poziomem izolacji poziomej. Budynek stoi już prawie 2 lata niezamieszkały, bywały długie deszczowe okresy, roztopy itd lecz nie doszło do zamoczenia murów tak jak to miało miejsce podczas oberwania chmury gdzie całe osiedle stało chwilowo w wodzie. Gdy ona się zgromadzi w tym dołku wokół rynny wówczas przechodzi przez folię kubełkową wgłąb po ścianie elewacji. Zarówno styrodur i styropian elewacji ma 10 cm, stąd brak cokoła który notabene i tak nic by nie zmienił w tej sytuacji.
  5. W jaki sposób mogę przyspieszyć wykonanie napraw gwarancyjnych jeśli deweloper od dwóch miesięcy nie ruszył tematu? Pismo? Czy mogę gdzieś to zgłosić? Nadzór budowlany? Gmina? Ktoś wydał pozwolenie na usytuowanie budynku w ten sposób...
  6. Problem polega na tym że sytuacją ma miejsce tylko podczas oberwania chmury. To powierzchowna woda którą nie zdążą wsiąkać zalewa mi mury która dostaje po elewacji wgłąb ściany. Chodziło mi o to czy lepiej zrobić opaskę przy ścianie i dopiero chodnik czy dojechać chodnikiem do ściany i przy obrzeżu przeciągnąć odpływ liniowy spod drzwi wejściowych aż do końca ściany w ogródku (patrz rysunek)
  7. Ale folia kubełkowa jest izolacją mechaniczną, nic mi to nie da jeśli nie odetnę wody od murów. Pytanie czy mój pomysł pomoże w w.w przypadku?
  8. Witam. Kupiłem wybudowaną nieruchomość. Deweloper nie zadbał o odwodnienie ogródka. Po ostatniej nawałnicy woda poleciała na ścianę gdyż część ogródka jest pochylona w stronę domu. Ponadto izolacja pozioma jest poniżej poziomu gruntu. Planuję zrobić opaskę przy ścianie, wykopać ok 40 cm i zasypać żwirem aby odciąć wilgoć od ściany, tuż obok chodnik z lekkim spadkiem do zewnątrz z odwodnieniem liniowym wzdłuż obrzeża. Czy zda to egzamin ? Nie da rady wyrównać terenu bo wykopię sobie nieckę pod domem.
×
×
  • Utwórz nowe...