
Tomsven
Uczestnik-
Posty
84 -
Dołączył
-
Ostatnio
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
Tomsven's Achievements

Początkujący (1/4)
0
Reputacja
-
Witam ponownie. Jak znajdę albo będę miał okazję zrobić zdjęcie komina i dachu, to podrzucę. Co do temperatury spalania, to przy rozpalaniu dochodzi do 80 stp. jednak stała temperatura jakaś jest utrzymywana jest na poziomie 60-70stp. - jednak taka metoda jak i temperatura spalania jest od wielu lat. Jedyne zmienne to przebudowa dachu oraz inne źródło zakupu opału. Udało mi się znaleźć zdjęcie z czasu przebudowy. Komin spalinowy to ten na pierwszym planie po prawej stronie. Jak widać wystaje nieco ponad szczyt dachu. Na drugim planie widać poprzednią część dachu, która pokazuje jaki kąt nachylenia był wcześniej.
-
Dzień dobry, Budynek z lat 90, komin murowany bez wkładu, piec zwykły kopciuch. W budynku przebudowałem poddasze, robiąc dużą lukarnę i jednocześnie częściowo zmieniając kąt dachu i nieco zmniejszając wysokość komina od poziomu dachu. W tym sezonie grzewczym odnotowałem problem z sadzą, która jest wszędzie. Duże ilości na dachy, oknach dachowych a także nawet wokół domu na poziomie ziemi. Poddasze zostało przebudowane już przed poprzednim sezonie grzewczym i nie było takiego dużego problemu z sadzą. Komin oczywiście na bieżąco czyszczony. Co może być powodem takiego zjawiska ? Dodam że mieliśmy węgiel z innej kopalni w tym sezonie grzewczym o ile to może mieć wpływ. Pierwsze podejrzenie pada na przebudowę dachu, ale był on już przerobiony w zeszłym sezonie i nie pamiętam takich ilości sadzy dookoła.
-
Tomsven zaczął obserwować Podkład pod panele - akustyka
-
Witam, Wykańczam poddasze użytkowe i zależy mi na jak najlepszej akustyce między piętrami. Dodam że w tym wypadku mam na myśli izolacje od dźwięków typu głosy, dźwięki urządzeń a nie dźwięki kroków i uderzeń o podłogę. Strop jest żelbetonowy + wylewka. Chcę ułożyć tradycyjne panele laminowane. Zastanawiam się czy grubość paneli będzie miała duże znaczenie oraz jakiego pokładu pod panele użyć aby wytłumić wyżej wspomniane dźwięki.
-
Dzień dobry, Chciałbym zapytać w jaki najprostszy/najszybszy sposób mogę zdobyć uprawnienia do wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Mam wykształcenie wyższe, ale nie związanie z tematem. W takim wypadku trzeba ukończyć studia podyplomowe bądź jest możliwość odbycia odpłatnego kursu jednorazowego ?
-
Wydaje mi się, że wedle sztuki konstrukcja ściany działowej miała być połączona z konstrukcją dachu, a sufit miał dolegać do ściany (chodzi o akustykę). U mnie co prawda konstrukcja ścian dociera tylko do profili sufitowych, ale akustyka i tak chyba będzie lepsza niż w przypadku płyty ściennej wchodzącej pod sufitową ? Nie robić tam żadnego połączenia ślizgowego ? Jakaś taśma papierowa w szczelinę nie będzie dobrym pomysłem ?
-
Witam serdecznie, Adaptuje poddasze. Praktycznie wszystko jest wykonywane w systemie suchej zabudowy. W pierwszej kolejności płytuje ściany działowe, a następnie sufit podwieszany. Większość porad tyczy się połącznie sufitu podwieszanego ze ścianą monolityczną (połączenie ślizgowe itp). Jak to wygląda w przypadku łączenia ściany GK z sufitem GK. Czy płyty na łączeniu sufitu ze ścianą mają do siebie dochodzić na ścisk czy zostawić jakąś dylatacje ? W jaki sposób najlepiej spoinować takie połączenie, aby nie pękało ?
-
Rozumiem. Tylko te 80W mam przyjmować z wartości 70/55/20 [W] czy też 55/45/20 [W].
-
Załóżmy że podgrzewacz będzie pracował na pełnych obrotach przez godzinę, to zużyje 18-20 kWH ? Myślałem nad tym modelem https://allegro.pl/oferta/przeplywowy-podgrzewacz-wody-elektryczny-400v-18kw-13773922143 Nie wiem skąd biorą takie cuda w opisie : Dzienne zużycie energii elektrycznej (warunki klimatu umiarkowanego): 2,204kWh Roczne zużycie energii elektrycznej: 479kWh
-
Witam, Potrzebuję porady. Adaptuje poddasze na cele mieszkalne i stoję przed doborem odpowiedniej mocy grzejników. W internecie jest inna wersja, hydraulik również co innego mówi, a w lokalnym sklepie usłyszałem jeszcze inną wersję. Dom jest cały ocieplony styropianem 10cm, część poddasza 15cm. Na poddaszu wełna minimum 25-30cm, a miejscami więcej. Piec starego typu, na którym utrzymuje się temperaturę 60 st. Słyszałem już kilka wersji, ale w przypadku mojego domu chyba powinno się przyjąć 80W/m2 (tutaj też jest sporo wersji wiec wolałbym się upewnić). Czyli w przypadku pomieszczenia 15m2 to będzie 1200W Zazwyczaj moc grzejników jest podawana w dwóch przedziałach : moc grzejnika 70/55/20 [W] moc grzejnika 55/45/20 [W] Pierwsza myśl to dolna wartość, ale wtedy grzejnik typu V22 (dwa żeberka) do pokoju 15m2 musiałby mieć wymiary 600/1400 co wydaję mi się nieco przesadzone.
-
Duży podgrzewacz i druga taryfa niestety nie wchodzą w moim wypadku w grę. Nad układem solarnym myślałem, ale to pewnie koszt kilku-kilkunastu tys. zł Prosiłbym jeszcze o podpowiedź w tych dwóch kwestiach - Ile taki podgrzewacz może zużywać dziennie kWH (normalne użytkowanie prysznica 3x dziennie) - Myślałem jeszcze o zlewie kuchennym. Lepiej tam dać drugi mniejszy czy wszystko pociągnąć z jednego ? Kuchnia i łazienka jest za ścianą, więc odległość max 2m
-
Czyli to normalna procedura w tym wypadku i się bez tego nie obejdzie ? Dziękuję za informacje.
-
Witam serdecznie, Jestem w trakcie adaptacji poddasza na cele mieszkalne. Dom ogrzewany jest zwykłym kopciuchem, który nagrzewa zbiornik z wodą. W lecie jest to kłopotliwe i czasochłonne. Na poddaszu chciałbym zainstalować przepływowy podgrzewacz wody (trójfazowy, siła podciągnięta) do łazienki (prysznic + umywalka). Będą tam mieszkać dwie osoby dorosłe oraz małe dziecko. Mam w związku z tym kilka pytań - Jaką markę oraz moc podgrzewacza wybrać ? - Ile taki podgrzewacz może zużywać dziennie kWH (normalne użytkowanie prysznica 3x dziennie) - Myślałem jeszcze o zlewie kuchennym. Lepiej tam dać drugi mniejszy czy wszystko pociągnąć z jednego ? Kuchnia i łazienka jest za ścianą, więc odległość max 2m - Jakie inne rozwiązanie ekonomiczno-efektywne można było by zastosować w tym wypadku ?